Skocz do zawartości

Honorowanie kursów z PL w USA, oraz pytania o pracę


Yoback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
Jako, że moim marzeniem od zawsze było mieszkanie w US, dlatego też będę od tego roku brał udział w loterii wizowej. W związku z tym mam do was pytanie odnośnie kursów i certyfikatów. Czy w USA honorują nasze polskie certyfikaty? Np.
Na wózek widłowy
Na dozór i projekt instalacji elektrycznych

Czy prawo jazdy(kateg. C czyli ciężarowe) jak zrobię w PL to w Us będzie łatwiej, czy jak to wygląda? Po prostu chciałbym zapewnić sobie jakieś podstawy do znalezienia pracy.
Może ktoś z was wie, czy w USA jest wzięcie na tzw. Detailing?(czyszczenir aut, przygotowywanie na zloty, usuwanie wgnieceń bez lakierowania) mam w tym ogromne doświadczenie i fajnie byłoby coś w tym kierunku może podziałać.

Ew. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak mógłbym się dowiedzieć(gdzie szukać) jakie są warunki prowadzenia firmy jako autohandlu?( robie to w PL) Mam na myśli jakieś pozwolenia, opłaty(w PL są z racji recyklingu, odzysku odpadów niebezpiecznych itp).

Z góry dzięki. Nie chcę odpowiedzi na tacy, po prostu pomóżcie gdzie szukać ;) pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Yoback napisał:

Witam wszystkich serdecznie.
Jako, że moim marzeniem od zawsze było mieszkanie w US, dlatego też będę od tego roku brał udział w loterii wizowej. W związku z tym mam do was pytanie odnośnie kursów i certyfikatów. Czy w USA honorują nasze polskie certyfikaty? Np.
Na wózek widłowy
Na dozór i projekt instalacji elektrycznych

Czy prawo jazdy(kateg. C czyli ciężarowe) jak zrobię w PL to w Us będzie łatwiej, czy jak to wygląda? Po prostu chciałbym zapewnić sobie jakieś podstawy do znalezienia pracy.
Może ktoś z was wie, czy w USA jest wzięcie na tzw. Detailing?(czyszczenir aut, przygotowywanie na zloty, usuwanie wgnieceń bez lakierowania) mam w tym ogromne doświadczenie i fajnie byłoby coś w tym kierunku może podziałać.

Ew. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak mógłbym się dowiedzieć(gdzie szukać) jakie są warunki prowadzenia firmy jako autohandlu?( robie to w PL) Mam na myśli jakieś pozwolenia, opłaty(w PL są z racji recyklingu, odzysku odpadów niebezpiecznych itp).

Z góry dzięki. Nie chcę odpowiedzi na tacy, po prostu pomóżcie gdzie szukać ;) pozdrawiam serdecznie

Jeśli tak myślisz o USA to wiesz ze każdy stan ma swoje regulacje i jeśli zrobisz kurs na elektryka będziesz musiał go powtórzyć tutaj,tak samo wózki widłowe. Plus liczy się doświadczenie. 

Jeśli umiesz język to każdy stan ma swoje biuro co do prowadzenia biznesu. Z chęcią Ci odpowiedzą lub wskażą gdzie masz szukać, są branżowe też strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Yoback napisał:

Witam wszystkich serdecznie.
Jako, że moim marzeniem od zawsze było mieszkanie w US, dlatego też będę od tego roku brał udział w loterii wizowej. W związku z tym mam do was pytanie odnośnie kursów i certyfikatów. Czy w USA honorują nasze polskie certyfikaty? Np.
Na wózek widłowy
Na dozór i projekt instalacji elektrycznych

Zadne, wszystko trzeba robic od nowa.

Czy prawo jazdy(kateg. C czyli ciężarowe) jak zrobię w PL to w Us będzie łatwiej, czy jak to wygląda?

Prawo jazdy na ciezarowki (CDL) trzeba robic od nowa, zdac jest o wiele latwiej.

Po prostu chciałbym zapewnić sobie jakieś podstawy do znalezienia pracy.
Może ktoś z was wie, czy w USA jest wzięcie na tzw. Detailing?(czyszczenir aut, przygotowywanie na zloty, usuwanie wgnieceń bez lakierowania) mam w tym ogromne doświadczenie i fajnie byłoby coś w tym kierunku może podziałać.

Warsztatow Ci u nas dostatek, jesli cos umiesz to robote dostaniesz.

Ew. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak mógłbym się dowiedzieć(gdzie szukać) jakie są warunki prowadzenia firmy jako autohandlu?( robie to w PL) Mam na myśli jakieś pozwolenia, opłaty(w PL są z racji recyklingu, odzysku odpadów niebezpiecznych itp).

Z góry dzięki. Nie chcę odpowiedzi na tacy, po prostu pomóżcie gdzie szukać ;) pozdrawiam serdecznie

Pozostale pytania tak jak Sly6 powiedzial, kazdy stan ma inne regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do detailingu - bo to troche moj temat. To troche niszowy / luksusowy rynek. Wiekszosc amerykanow absolutnie o swoje samochody nie dba i sa to jezdzace smietniki (w sensie zawartosci wnetrza). Zdecydowana wiekszosc "entuzjastow" wszelki detailing robi samemu (wash, clay, sealant, wax, wszelkiego rodzaju paint correction itd) a rynek srodkow do tego jest kosmicznie duzy i latwo dostepny. Nieliczni za to placa - zwykle jakas rodzina z maksymalnie usyfionym w srodku minivanem po wozeniu przez rok w nim trojki dzieciakow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...