Skocz do zawartości

Ile zarabia się w USA?


Lmajgier

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam takie powtarzanie legend.

Te historie dotycza mlodych ludzi, zaraz po studiach, ktorzy najzwyczajniej w swiecie podjeli decyzje, ze nie potrzebuja tego, bo i tak mieszkaja praktycznie w pracy i nie chca wydawac niepotrzebnie pieniedzy na wynajem, a nie chca dzielic kosztow najmu z innymi. Wiekszosc w normalny sposob, dzieli domek na pol i koszt wychodzi juz max. $2k na miesiac, co przy zarobkach new grad ~$110k nie jest znacznym wydatkiem.

Nie chcesz mi chyba powiedziec, ze specjalisty, ktory dostaje tam grubo powyzej $200k (a gorna granica nie istnieje) nie stac na wynajem za $3-3.5k na miesiac?

Specjalisci sciagaja tam z calego swiata, bo i tak beda w stanie z tych kosmicznych pensji odlozyc wiecej niz ogolnie zarabiali w dotychczasowych miejscach zamieszkania.

EDIT: Z reszta nawet nie trzeba dzielic z nikim mieszkania. https://www.zillow.com/homes/for_rent/Santa-Clara-CA/13713_rid/37.441064,-121.875802,37.300684,-122.060338_rect/12_zm/

jak widac: za $2.3-2.4k sa condos z 1 sypialnia w Santa Clara, czyli blisko do wiekszosci firm.

A poza tym sa oczywiscie miejsca, gdzie Cost-adjusted salary, jest lepsze dla przecietniaka niz w SV/Bay Area. Jest to np. Austin, TX, Seattle, WA i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to pokaz jeszcze prosze pare tych ofert "za grubo powyzej $200k" - i to pytam szczerze, z ciekawosci. 

poniewaz ja rowniez mocno rozwazam wyjazd w te rejony, przeszedlem kilka interview do wiekszych i mniejszych firm i niestety te, ktore chetnie moga mnie zasponsorowac, zorganizowac przeprowadzke, itd oferuja max $150k gross, a to w moim przypadku jest kwota nieprzezywalna.

idac dalej - z moich analiz, w wypadku gdy jestes glownie nastawiony na pieniadze - najlepsza konfiguracja dla specjalisty IT to - zdalne kontrakty w DE/AT/CH rozliczane dzialalnoscia/spolka w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze: https://www.levels.fyi/

Na przyklad: Google L4, Amazon SDEIII, Facebook E4, Airbnb L3, Microsoft Senior SDE (ale to nie Bay Area, tylko Seattle/Redmond), IBM Advisory Engineer, Adobe Senior (4), Netflix, Cisco Software Engineer 4, Intel Grade 8, Qualcomm Staff Engineer, Apple ICT3 i zapewne wiele innych.

Ponadto: 

www. reddit.com/r/cscareerquestions/comments/ayndpv/official_salary_sharing_thread_for_experienced/ 

i ogolnie ten subreddit :)

Co do dzialalnosci dla klientow z DE/CH, w mojej dzialce nie istnieje praktycznie mozliwosc pracy zdalnej, wiec odpada, musze byc na miejscu albo w ogole.

Nie chodzi mi glownie o pieniadze, ale tez o mozliwosc zobaczenia swiata i odkrycia zycia w nowych miejscach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kzielu said:

Nalepiej to maja Ci w bay area ktorych ostanio nie stac na wynajecie mieszkania :)

Oj stać ich stać... czasem po 5-6 hindusów w pokoju ale stać ich na całkiem ładny pokój :) i właśnie Ci ludzie z IT podbijają ceny wynajmu na coraz dalszych przedmieściach Silicon Valley a potem ludzi nie związanych z IT (jak ja) nie stać na wynajem :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ditter said:

Bardzo prosze: https://www.levels.fyi/

Na przyklad: Google L4, Amazon SDEIII, Facebook E4, Airbnb L3, Microsoft Senior SDE (ale to nie Bay Area, tylko Seattle/Redmond), IBM Advisory Engineer, Adobe Senior (4), Netflix, Cisco Software Engineer 4, Intel Grade 8, Qualcomm Staff Engineer, Apple ICT3 i zapewne wiele innych.

Ponadto: 

www. reddit.com/r/cscareerquestions/comments/ayndpv/official_salary_sharing_thread_for_experienced/ 

i ogolnie ten subreddit :)

Co do dzialalnosci dla klientow z DE/CH, w mojej dzialce nie istnieje praktycznie mozliwosc pracy zdalnej, wiec odpada, musze byc na miejscu albo w ogole.

Nie chodzi mi glownie o pieniadze, ale tez o mozliwosc zobaczenia swiata i odkrycia zycia w nowych miejscach :)

Jak to możliwe że jesteś w branży IT i możliwość pracy zdalnej dla Ciebie nie istnieje? Co dokładnie robisz? Pytam szczerze z ciekawości...

a co do tych zarobków to Ci powiem, że jak jadę sobie doliną krzemową to tu i ówdzie widać zaparkowane trailers w których ludzie mieszkają, całą masę takich przyczep czasem... nie wiem czy to z wyboru (bo pracują po 16h na dobę i w weekendy wiec po co tracić czas na dojazd?) czy z musu bo nie stać ich na normalne lokum - ale to nie jest normalne, either way... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję jako programista systemów niskopoziomowych/embedded/real-time, co w tłumaczeniu dla laika przedstawię jako programistę elektroniki ^_^

W większości miejsc pracy wymagany jest ścisły kontakt ze sprzętem, często za dziesiątki/setki tysięcy dolarów, którego nie można wziąć do domu.

 

Co do tego, że mieszkają w przyczepach - owszem taka kultura Yuppies siedzących w pracy 80h+ tygodniowo też jest dla mnie dziwna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...