Skocz do zawartości

Szansa na wizę na pobyt stały dla dentysty.


Rekomendowane odpowiedzi

@mola No to bardzo miło mi, że googlowałeś w moim interesie :) Czytałem ostatnio kilka artykułów o najbardziej poszukiwanych zawodach w USA i w każdym pisali o dentyście,  także to dało mi nadzieję. Mówisz, że dentystów do papierkowej roboty brakuje, ale do konkretnej roboty przy pacjencie, już nie? A no tak!! przecież pobyt stały można sobie załatwić poprzez znalezienie sobie żony :D  Będąc na wakacjach w usa w 2018 poznałem naturę i charakter Amerykanek, i jeśli chodzi o okazywanie uczuć przypadkowym osobom to baaardzo różnią się od Polek xd   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zostać dentystą w USA, to będzie trzeba w USA zrobić szkołę dentystyczną: krótszy program (2-3 lata, tylko w danej specjalizacji jak się ma już wykształcenie dentystyczne zobyte poza USA), lub pełny program szkoły dentystycznej (3-4 lata). Rekrutacja jest ciekawa, bo zazwyczaj należy pewne rzeczy spełnić dość nieoczekiwane jak minimalna liczba godzin działalności charytatywnej czy też asysta (przypatrywanie) się w przychodni dentystycznej itd. Jest tam też early admission program, gdzie rekrutują w high school na zakończenie, ale to wymaga robienia liceum w USA. Zagraniczni dentyści zazwyczaj przyjeżdżają (jak nie mają innej wizy np. dla uchodźców, zielonej karty itd.) na wizie studenkciej F na jakieś studia, najczęściej dwuletnie mgr, by w tym czasie spełniać wymogi i rekrutować się do szkoły dentystycznej. Ale konkurencja spora jest i to nawet bardzo. A po dostaniu się, to trzeba jeszcze rocznie tuition i inne opłaty uiszczać (~ 60-140 k$) w zależności jaki stan i czy się jest rezydentem tego stanu. Żeby zobaczyć jak to wygląda, to może w Twojej Polskiej "szkole dentystycznej" mają program wymiany z USA, to można pojechać i zobaczyć jak to wygląda w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, NoHejMati napisał:

Będąc na wakacjach w usa w 2018 poznałem naturę i charakter Amerykanek, i jeśli chodzi o okazywanie uczuć przypadkowym osobom to baaardzo różnią się od Polek xd   

 

Ciekawa jestem co to ma znaczyc... Notabene, w USA jest powyzej 150 milionow kobiet... wszystkie je spotkales na wakacjach ze tak generalizujesz o ich naturze i charakterze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, NoHejMati napisał:

Będąc na wakacjach w usa w 2018 poznałem naturę i charakter Amerykanek, i jeśli chodzi o okazywanie uczuć przypadkowym osobom to baaardzo różnią się od Polek xd   

 

No jasne. Nie bez powodu w Egipcie Polki uważane są za dziwki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NoHejMati napisał:

@mola No to bardzo miło mi, że googlowałeś w moim interesie :) Czytałem ostatnio kilka artykułów o najbardziej poszukiwanych zawodach w USA i w każdym pisali o dentyście,  także to dało mi nadzieję. Mówisz, że dentystów do papierkowej roboty brakuje, ale do konkretnej roboty przy pacjencie, już nie? A no tak!! przecież pobyt stały można sobie załatwić poprzez znalezienie sobie żony :D  Będąc na wakacjach w usa w 2018 poznałem naturę i charakter Amerykanek, i jeśli chodzi o okazywanie uczuć przypadkowym osobom to baaardzo różnią się od Polek xd   

 

 

OK, już troszeczkę zaczynam żałować...:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...