Jump to content

Emigracja do USA


Mirela

Recommended Posts

Witam chciałabym z mężem i dwójka dzieci osiedlić sie w Stanach. Mamy oszczednosci i dosc pobytu w Uk (13lat) chcialabym jakis wskazowek moze pomocy bo nie mamy takowej z USA kto moglby nam pomoc w przyjeździe.... bardzo prosze o kontakt audi.5@o2.pl dziekuje Mirela

Link to comment
Share on other sites

Mirela, macie tylko 3 legalne mozliwosci osiedlenia sie w USA:1.  malzenstwo z obywatelem (wiec odpada w waszej sytuacji) 2. sponsorowanie przez pracodawce (z tym ze to czesto sa na tylko 3 lata, potem albo pracodawca sponsoruje na Green Card albo wracacie do Europy) 3. wygranie Zielonej Karty w ramach loterii Diversity Visa.

Bottom line: jest bardzo trudno emigrowac do USA.  

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisała @katlia: te trzy sposoby to jedyne drogi do przeprowadzki do USA. Tam nie można sobie ot tak wyjechać, osiedlić się i zacząć pracować, jak się niestety wielu ludziom wydaje. I co najważniejsze: odpowiedz sobie szczerze na pytanie, dlaczego chcesz tam wyjechać? Byłaś kiedyś w USA? Doświadczyłas codziennego życia? Bo Ameryka z filmów to nie to samo, co realne życie tam.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, katlia napisał:

2. sponsorowanie przez pracodawce (z tym ze to czesto sa na tylko 3 lata, potem albo pracodawca sponsoruje na Green Card albo wracacie do Europy) 

Tu można wyróżnić dwa warianty - wiza L1 (łatwiejsza do uzyskania), czyli praca w o europejskim oddziale amerykańskiej firmy i transfer do US, lub wiza H1B (trudniejsza do uzyskania) czyli sponsorowanie wizy dla specjalisty przez chętnego pracodawcę. Niestety w przypadku H1B nawet pomimo zasponsorowania nadal masz 30% szansa na wylosowanie.

 

@Mirela Podstawowe pytanie więc - jakie macie zawody, w czym jesteście specjalistami?

Link to comment
Share on other sites

L-1 jest znacznie trudniejsza do uzyskania - bo trzeba znalezc firme ktora do niej w ogole sie kwalifikuje, pracowac w niej co najmniej rok, zostac przez ta firme wybrany do wyslania na L-1 i spelnic tejze wymagania.

Zadna z tych wiz (wlaczajac H-1B) nie ma wiele wspolnego z imigracja bo obydwie sa nieimigracyjne (sa dual intent) natomiast istnieje mozliwosc sponsorowania na EB green card - ale to bez wczesniejszej wizy pracowniczej zdarza sie dosc rzadko.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...