Skocz do zawartości

F2A current od lipca 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież w tabelce "final Action Dates" obecnie F2A wg bieżącego biuletynu jest Current (C), czyli wg https://www.uscis.gov/greencard/visa-availability-priority-dates
można złożyć "concurrentnie" petycję I-130 jak i wniosek o AOS (I-485), przy składaniu wniosku o AOS można złożyć wniosek o EAD i AP. Oczekując na AOS jesteśmy legalnie w USA. Jedyne co trzeba będzie udowodnić, to że przekraczając granicę na wizie turystycznej nie planowało się tej operacji i że było to spontaniczne. Bo przekroczenie granicy na wizie turystycznej z zamiarem imigracyjnym jest przestępstwem. Jeśli się do tego "przyczepią" to wniosek o GC zostanie odrzucony.

No chyba, że ja coś źle rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 hours ago, mcpear said:

 Jedyne co trzeba będzie udowodnić, to że przekraczając granicę na wizie turystycznej nie planowało się tej operacji i że było to spontaniczne

W szczegolnosci trzeba uwzglednic 90day rule. Wedle biezacej interpretacji slub na wizie nieimgracyjnej, ktora nie ma explicite intent to marry (K1), przed uplywem 3 miesiecy jest traktowany jako fraud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobilem to z zona w wakacje 2013, gdy F2A bylo current. Ba, w momencie wlotu zona nawet nie miela takiej swiadomosci (ja rowniez), ale jak sie nadazyla sytuacja (mielismy juz dziecko prawie 5-cio letnie), to udalo nam sie z pomoca @karina wszystko ogarnac w okolo 3-4 tygodnie i wziac tu slub. Intencje byly czyste jak lza, zona naprawde wleciala wowczas turystycznie do mnie i zostala juz do teraz:) Corka miala wowczas zielona karte, wiec problem z mala odpadal (jezeli wogole bylby jakis problem, ale tego nie wiem).

 

@Tazbiereks nie wiem czy Ci @karina pomoze, ale my jestesmy dowodem na to, ze legalnie mozna przeprowadzic taka operacje.

90-days rule bylo mocno przez karine naswietlane, ze nalezy tego przestrzegac. Zona wleciala tutaj pod koniec maja, zorientowalismy sie na poczatku sierpnia i wzielismy slub 09/02. Nie polegaj za bardzo na mojej opinii, wszak mam doswiadczenie tylko jednoirazowe, ale lepiej byc te 90 dni odczekal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz do wgladu liste dokumentow (i letter), ktory karina kazala nam wyslac i wlozyc do koperty dokladnie w takiej kolejnosci. Nie pamietam dokladnie z tymi badaniami, ale wydaje mi sie, ze mowila, ze nieiwele osob wysyla od razu, a to ponoc przyspiesza sprawe. Wiec zona zrobila od razu badania i nie czekala na info by je zrobic.Letter.thumb.jpg.2419b2527f318bfa81ebaf85f448987e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...