Skocz do zawartości

dawny SSN


marc08

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kilka lat temu (2015) byłem w USA na programie camp america na wizie j1 i wyrobilismy wtedy SSN. Mam cały czas tą kartę i numer i wszystko no i podawałem go tez wszedzie w aplikacji o wize k1 (tam gdzie byly pytania czy mam SSN).

Kilka dni temu przekroczylem granice na wizie k1, slub za pare tygodni, no i teraz pytanie czy ten SSN jest ok aby przedstawic np. starajac sie o prawko w dmv albo konto bankowe itd? Czy jednak bede musial poczekac na slub, a potem jechac do social security administration i wyrobic nowy numer/karte?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, marc08 said:

Hej,

Kilka lat temu (2015) byłem w USA na programie camp america na wizie j1 i wyrobilismy wtedy SSN. Mam cały czas tą kartę i numer i wszystko no i podawałem go tez wszedzie w aplikacji o wize k1 (tam gdzie byly pytania czy mam SSN).

Kilka dni temu przekroczylem granice na wizie k1, slub za pare tygodni, no i teraz pytanie czy ten SSN jest ok aby przedstawic np. starajac sie o prawko w dmv albo konto bankowe itd? Czy jednak bede musial poczekac na slub, a potem jechac do social security administration i wyrobic nowy numer/karte?

Jest OK, ale masz na karcie adnotacje "valid for work with dhs authorization only". Taka sama adnotacje dostalbys wyrabiajac SSN  na podstawie K1. Jak juz bedziesz mial zielona karte, to jedz do SSA .Tam zaktualizuja Twoj status i wysla Ci nowa karte bez adnotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marc08 napisał:

Hej,

Kilka lat temu (2015) byłem w USA na programie camp america na wizie j1 i wyrobilismy wtedy SSN. Mam cały czas tą kartę i numer i wszystko no i podawałem go tez wszedzie w aplikacji o wize k1 (tam gdzie byly pytania czy mam SSN).

Kilka dni temu przekroczylem granice na wizie k1, slub za pare tygodni, no i teraz pytanie czy ten SSN jest ok aby przedstawic np. starajac sie o prawko w dmv albo konto bankowe itd? Czy jednak bede musial poczekac na slub, a potem jechac do social security administration i wyrobic nowy numer/karte?

 

Jest - ale musisz miec EAD do niego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jesli chodzi o prace to jak najbardziej czekam na EAD, ale liczę na to, że przynajmniej niektore rzeczy uda sie zalatwic majac juz ten SSN sprzed kilku lat.. w sumie rownie dobrze moglem juz wtedy sobie zalozyc to konto bankowe (niektorzy tak wtedy zrobili, ja to odpuscilem) i trzymac je przez te 4 lata i teraz po prostu zaczalbym go dalej uzywac. No ale ze nigdy w usa konta bankowego nie otwarlem no to chcialbym zrobic to teraz.

Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jesli chodzi o prace to jak najbardziej czekam na EAD, ale liczę na to, że przynajmniej niektore rzeczy uda sie zalatwic majac juz ten SSN sprzed kilku lat.. w sumie rownie dobrze moglem juz wtedy sobie zalozyc to konto bankowe (niektorzy tak wtedy zrobili, ja to odpuscilem) i trzymac je przez te 4 lata i teraz po prostu zaczalbym go dalej uzywac. No ale ze nigdy w usa konta bankowego nie otwarlem no to chcialbym zrobic to teraz.
Dzięki  
Konto możesz spróbować otworzyć, dużo zależy od banku. Zazwyczaj proszą o podanie numeru SSN i nie pytają czy ma jakąś adnotację czy nie.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto możesz spróbować otworzyć, dużo zależy od banku. Zazwyczaj proszą o podanie numeru SSN i nie pytają czy ma jakąś adnotację czy nie.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Podobnie jest z ubezpieczeniem na auto. Niektóre firmy pytają od ilu lat masz prawo jazdy w USA, a niektóre tylko o dni ilu lat masz prawo jazdy (bez USA w pytaniu). Wiec teoretycznie podając czas posiadania prawa jazdy w Polsce w formularzu nie kłamiesz i masz zniżki za doświadczenie:)

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/18/2019 at 7:18 AM, marc08 said:

Wlasnie jesli chodzi o prace to jak najbardziej czekam na EAD, ale liczę na to, że przynajmniej niektore rzeczy uda sie zalatwic majac juz ten SSN sprzed kilku lat.. w sumie rownie dobrze moglem juz wtedy sobie zalozyc to konto bankowe (niektorzy tak wtedy zrobili, ja to odpuscilem) i trzymac je przez te 4 lata i teraz po prostu zaczalbym go dalej uzywac. No ale ze nigdy w usa konta bankowego nie otwarlem no to chcialbym zrobic to teraz.

Dzięki :) 

Nie jest w ogóle potrzebny SSN żeby konto w banku założyć. Ja założyłam sobie konto w banku będąc kiedyś na turystycznej. Tylko po to żeby mieć trochę kasy odłożone na wszelki wypadek poza PL. Takie „konto typu zaskórniak” :) także wal do banku śmiało, paszport i adres do korespondencji starcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w kazdym banku to sie udaje. Ja poszedlem ponad 10 lat temu bedac w podobnej sytuacji twierdzac ze przywiozlem troche grosza i boje sie trzymac pieniadze pod poduszką. Mam tam konto do dzisiaj i do tej pory nikt sie nie spytal czy mam legalny pobyt i czy mam SSN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...