Skocz do zawartości

Ubezpieczenie dla rezydenta


katia25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

wlasnie sie dowiedzialam, ze przez pierwsze 3 miesiace moj pracodawca nie oplaca za mnie zadnego ubezpieczenia zdrowotnego. Takiego e maila mi wyslal - 4 dni przed wyjazdem do USA :(

Mam pytanie, czy moge skorzystac z jakiegos programu ubezpieczeniowego bez narazenia sie na zarzut public charge? bede w nevadzie.

Czy mozecie cos polecic? Jade z synem - 8 latkiem - fajnie jak jego moglabym takze podpiac pod siebie. Maz dolatuje po miesiacu ale prace juz ma i ubezpieczenie takze.

czy pozostaje jedynie ubezpieczenie turystyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, katia25 napisał:

Hej, 

wlasnie sie dowiedzialam, ze przez pierwsze 3 miesiace moj pracodawca nie oplaca za mnie zadnego ubezpieczenia zdrowotnego. Takiego e maila mi wyslal - 4 dni przed wyjazdem do USA :(

Mam pytanie, czy moge skorzystac z jakiegos programu ubezpieczeniowego bez narazenia sie na zarzut public charge? bede w nevadzie.

Czy mozecie cos polecic? Jade z synem - 8 latkiem - fajnie jak jego moglabym takze podpiac pod siebie. Maz dolatuje po miesiacu ale prace juz ma i ubezpieczenie takze.

czy pozostaje jedynie ubezpieczenie turystyczne?

Możesz wykupić przecież dowolne komercyjne ubezpieczenie zdrowotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, katia25 napisał:

iedzialam, ze przez pierwsze 3 miesiace moj pracodawca nie oplaca za mnie zadnego ubezpieczenia zdrowotnego. Takiego e maila mi wyslal - 4 dni przed wyjazdem do USA :(

Niestety, to jest raczej czesto spotykane. Nie wiem gdzie bedziesz w Nevadzie... ale radze sprawdzic plany Kaiser Permanente. Przewaznie jedne z tanszych, maja wlasne kliniki, apteki i szpitale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys obilo mi sie o uszy, ze po przyjezdzie, bez dochodow mozna sie starac o medicaid lub inne ubezpieczenie (obamacare??) - ale moze dzwony dzwonily, ale nie wiem w ktorym kosciele. ale nie chce sie na zarzut public charge narazic, bo za 3 m-ce ma byc wszystko OK.

pozostaja jedynie prywatne ubezpieczenia, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge juz edytowac postu - to jeszcze jedno pytanie. zadam

ubezpieczenie w usa jest obowiazkowe i groza mandaty za jego brak, czy na granicy moga sie mnie o nie pytac i mam juz je posiadac? ja w usa bylam aktywowac status w styczniu - tylko 7 dni tam przebywalam, a teraz lece juz na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, katia25 napisał:

kiedys obilo mi sie o uszy, ze po przyjezdzie, bez dochodow mozna sie starac o medicaid lub inne ubezpieczenie (obamacare??) - ale moze dzwony dzwonily, ale nie wiem w ktorym kosciele. ale nie chce sie na zarzut public charge narazic, bo za 3 m-ce ma byc wszystko OK.

pozostaja jedynie prywatne ubezpieczenia, tak?

Wszystkie ubezpieczalnie zdrowotne są prywatne, poza medicare. Obamacare chyba zostało całkiem ukatrupione przez pomarańczowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale medicare ponoc 5 lat musze byc na miejscu.

wszystko co wyszukalam to ubezpieczenia turystyczne, a ja musze miec ubezpieczenie spelniajace Affordable Care Act.  katlia mi podala info by szukac u Kaiser Permamente - ale oni nevady nie obsluguja.

Kurcze ale mi sie zagwozdka zrobila. Ktos moze pomoc jak kupic prywatne ubezpieczeie spelniajace wymogi ACA, tak by mnie nie karano jakimis mandatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkowe. Nikogo nie nie interesuje czy je masz czy nie. Wielu ludzi w USA nie jest ubezpieczona cale życie. 

andyopole - mowisz powaznie ze nie jest obowiazkowe? przeczytalam, ze przy skladaniu zeznania rocznego jest wymog podania czy sie bylo ubezpieczonym i jesli nie to sa kary naliczane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...