Skocz do zawartości

Ubezpieczenie dla rezydenta


katia25

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, andyopole said:

Ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkowe. Nikogo nie nie interesuje czy je masz czy nie. Wielu ludzi w USA nie jest ubezpieczona cale życie. 

Znalazelm cos takiego na Google:

image.png.dbfdbd12b497c2cece5ecd5b52a1f590.pngimage.png.dbfdbd12b497c2cece5ecd5b52a1f590.png

Jak ja sie zatrudnialem to mowili, ze musz miec chociaz najtansze ubezpiecznie. Na szczesci objeli nas korporacyjnym planem od pierwszego dnia. Ja jestem ubezpieczony w Aetna. Slyszalem, ze jest dosyc dobre - na szczescie jeszcze nie musialm uzyc poza rutynowa kontrola coroczna. Wydaje mi sie, ze jest dostepne w Nevadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 hours ago, katia25 said:

ale medicare ponoc 5 lat musze byc na miejscu.

wszystko co wyszukalam to ubezpieczenia turystyczne, a ja musze miec ubezpieczenie spelniajace Affordable Care Act.  katlia mi podala info by szukac u Kaiser Permamente - ale oni nevady nie obsluguja.

Kurcze ale mi sie zagwozdka zrobila. Ktos moze pomoc jak kupic prywatne ubezpieczeie spelniajace wymogi ACA, tak by mnie nie karano jakimis mandatami?

https://www.healthcare.gov/get-coverage/

Wpisz swoje dane, zipcode itp. Dostaniesz dostepne plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andyopole napisał:

 Obamacare chyba zostało całkiem ukatrupione przez pomarańczowego. 

Tu moge cie zapewnic, ze Obamacare zyje. (Chociaz jest z coraz ciezszym stanie.) -- Stany nadal maja swoje insurance exchange. Firmy ubezpieczeniowe nie moga tez odmawiac pokrycia pre-existing conditionis i nadal firmy ubezpieczeniowe musza placic za pewne zabiegi (na raka piersi, naprzyklad) Dzieci nadal moga byc na ubezpieczeniu rodzicow do 26go roku zycia. Jedyne z tych najbardziej waznych wymogow Obamacare ktory byl ukatrupiony przez pomaranczego to kary za nie posiadania ubezpieczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katlia napisał:

Tu moge cie zapewnic, ze Obamacare zyje. (Chociaz jest z coraz ciezszym stanie.) -- Stany nadal maja swoje insurance exchange. Firmy ubezpieczeniowe nie moga tez odmawiac pokrycia pre-existing conditionis i nadal firmy ubezpieczeniowe musza placic za pewne zabiegi (na raka piersi, naprzyklad) Dzieci nadal moga byc na ubezpieczeniu rodzicow do 26go roku zycia. Jedyne z tych najbardziej waznych wymogow Obamacare ktory byl ukatrupiony przez pomaranczego to kary za nie posiadania ubezpieczenia. 

Nie za bardzo sie tym interesuje bo ubezpieczenie poki co mam (BCBS). Bede sie martwil gdy pojde na emeryture albo mnie zwolnia co zawsze moze sie zdarzyc.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, andyopole napisał:

Nie za bardzo sie tym interesuje bo ubezpieczenie poki co mam (BCBS). Bede sie martwil gdy pojde na emeryture albo mnie zwolnia co zawsze moze sie zdarzyc.  :)

Na razie ludzie raczej chwala medicare, wiec w tej chwili nie trzeba martwic sie o opieke lekarska na emryturze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katia25 napisał:

brazowy pakiet nevada ok 450 usd/os/m-c

i ten pakiet jest beznadziejny. ale nie mam chyba wyboru widze.

Ano nie masz. Nie wiem ile teraz wynosi moja skladka ale wlasnie rzucilem okiem na moje payslipy z 2016 roku lezace w biurku. Wtedy z kazdej wyplaty, co dwa tygodnie moja skladka wynosila $226.37 za dwie osoby. Nie pokrywala dentysty, optyka i lekarstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, katia25 napisał:

andyopole - mowisz powaznie ze nie jest obowiazkowe? przeczytalam, ze przy skladaniu zeznania rocznego jest wymog podania czy sie bylo ubezpieczonym i jesli nie to sa kary naliczane

Nie ma juz obowiazku posiadania ubezpieczenia. Ja jakis czas temu zmienialam pracodawce i nie mam ubezpieczenia od kwietnia. Nowe dopiero sie zaczyna od lipca. Moglam w sumie ogarnac o co chodzi z COBRA tak btw, ale juz teraz to po ptakach. Jak ogladalam te plany to byly takie drogie ze mi sie odechcialo. Postanowilam wiec nie wdawac sie w pyskowki z ludzmi i unikac klubow. Nie chodzilam tez na zadne zajecia zwiazane z przyjmowaniem uderzen w okolice twarzy. Ostatnio sobie jednego dnia zawalilam na silowni o maszyne, a 2 godziny pozniej w domu stanelam na lozku i dwa razy mnie wiatrak z sufitu uderzyl - na glupote nie ma lekarstwa.

Wszystkie tabsy jakie biore wystarczyly mi na wiekszosc tego czasu. Jedno mi sie skonczylo i bez ubezpieczenia kosztuje niby okolo $100, ale z goodrxem zaplacilam 2 dyszki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...