Skocz do zawartości

Przesyłka do USA


GhastlyDrain

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, andyopole napisał:

Wejdź na stronę poczty i się rozejrzyj. Napewno można spekulować koszt przesyłki. Cena zależy od rodzaju usługi, rozmiarów i wagi paczki. Tylko Ty je znasz.

Sprawdzałem już i przesyłka kosztuje ok 30zł i to mnie dziwi bo kurierem zapłaciłbym w granicach 70-100zł, skąd taki przedział? I ile by mogła ona iść? Wiem, że mógłbym się zapytać na poczcie ale aktualnie nie mam jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka priorytetem do 3 kilo kosztuje ze 100 ileś złotych z Polski (zależy jaki wymiar) i idzie około 3 tygodni. Ostatnio mi paczka siedziała na urzędzie celnym 5 dni. Paczka statkiem do 10 kilo o wymiarach normatywnych kosztuje 80 złotych i idzie 6 tygodni do 9 tygodni, zależy jak szybko się załapie na statek i ile będzie siedzieć w urzędzie celnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i zgadzam się również to zauważyłem że cena przy ladzie jest wyższa...wysyłka max 0,5kg i nie jest to też nic cennego, ale jak wygląda przy wypełnianiu papierów? Adresujemy tak jak zwykłą przesyłkę krajową czy trzeba jakieś specjalne deklaracje celne wypełniać albo owijać w brązowy papier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wysylce za granice zawsze jest deklaracja celna i musisz zadeklarowac co wysylasz I jego wartosc. Sprawdz przepisy pocztowe bo zawsze zabraniaja wysylac np. bizuterie, tyton, alkohol i zreszta jakiekolwiek plyny.

Brazowy papier mam nadzieje to przeszlosc ale zadaj sobie nieco trudu i sam sprawdz na stronie poczty a nie pytaj o pierdoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość mojego dobytku z Polszy (przy przeprowadzce na stałe do USA) wysłałam w formie paczek za pośrednictwem Poczty Polskiej. Nie ma tańszej opcji. Paczek wyszło chyba ze 30, wysyłane były stopniowo w miarę pakowania i wszystkie doszły w stanie całkiem ok. Także ja tam polecam taką formę wysyłki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MeganMarkle napisał:

Większość mojego dobytku z Polszy (przy przeprowadzce na stałe do USA) wysłałam w formie paczek za pośrednictwem Poczty Polskiej. Nie ma tańszej opcji. Paczek wyszło chyba ze 30, wysyłane były stopniowo w miarę pakowania i wszystkie doszły w stanie całkiem ok. Także ja tam polecam taką formę wysyłki :) 

A co przywiozlas? Glownie sentymentalne rzeczy, czy takze jakies praktycznie ktorych nie chcialas tu dokupowac? Pytam tak z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...