Jump to content

Transkrypt ocen


Recommended Posts

Tak. Aczkolwiek liceum jest rozumiane jako klasy 9-12. Jak kończyłeś 3-letnie liceum to pewnie jeszcze będziesz potrzebował z ostatniej klasy gimnazjum. Moja córka musiała dostarczyć transkrypt z pierwszego półrocza III klasy gimnazjum z Polski. Robiła II półrocze 9tego grade'u w USA i klasy 10-12 w USA. Studiuje w UC San Diego. Także zapewne będziesz musiał dostarczyć transkrypt z 3 lat liceum i ostatniego roku gimnazjum. Nie zdziwłbym się jakby wymagali również transkryptów półrocznych z pierwszego semestru z każdej z tych klas. Poza tym musiała dostarczyć "plan" - to znaczy ile godzin się uczyła jakiego przedmiotu w tym pierwszym semestrze 3 klasy gimnazjum. Najlepiej sprawdzić dzwoniąc na MIT do działu International Applicants i zapytać się bezpośrednio co będą potrzebowali i czy mogą to ci przysłać na piśmie.

Edited by mcpear
.
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, mcpear napisał:

Tak. Aczkolwiek liceum jest rozumiane jako klasy 9-12. Jak kończyłeś 3-letnie liceum to pewnie jeszcze będziesz potrzebował z ostatniej klasy gimnazjum.

MIT prosi tylko o 3 lata
https://mitadmissions.org/help/faq/international-secondary-school-report/

We request that you submit your high school transcript with three years of grades and the results of any external examinations, such as the International Baccalaureate, A Levels, French Baccalaureate, or CBSE, which are required for entrance to universities in your home country. 

To ostatnie mnie zaciekawilo: czy oni tez chca wyniki matury? Co myslicie? (Czy matura jest wymagana na studia w Polsce?)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc. 

 

Z Polską maturą możesz studiować w Anglii,Niemczech,Holandii,Francji i Hiszpanii, nie jest też powiedziane że na każdym uniwersytecie na pewno są w tych krajach takie które Polskiej matury nie uznają. 

W stanach uznaje się tylko SAT lub ACT wszystkie inne egzaminy mogą być tylko jako dodatek który nie zmienia dużo.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, elclasicio napisał:

wszystkie inne egzaminy mogą być tylko jako dodatek który nie zmienia dużo.

Ale jednak MIT chce te wyniki. A na konkurencyjnym uniwersytecie gdzie odrzucaja powyzej 90% kandydatow, i 90% miejsc jest dla Amerykanow, cos takiego moze byc raczej istotne. 

Edited by katlia
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jackie napisał:

Ja żeby studiować w USA musiałam pokazać maturę (puszczoną przez WES.) Dokonale wiedzieli co to matura. Nie wiem czy tak jest na każdym uniwerku, trzeba by zapytać.

W Ciupagowie, z powodu mnostwa Polakow musza wiedziec co to matura. Podejrzewam ze na moim Dzikim Zachodzie zdziwiliby sie ze jakis Polak moze miec w ogole High School.

Zart taki, mamy tu nie tylko polskich lekarzy czy inzynierow ale nawet profesorow a nawet jednego PhD, ktorego znam osobiscie. Nie ma natomiast "azbesciarzy", ja jestem nielicznym ze znanych mi roboli. ;)

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, andyopole napisał:

W Ciupagowie, z powodu mnostwa Polakow musza wiedziec co to matura. Podejrzewam ze na moim Dzikim Zachodzie zdziwiliby sie ze jakis Polak moze miec w ogole High School.

Bez przesady. Studenci miedzynarodowi to big business dla amerykanskich uczelni. Wszystkie duze maja ludzi w admissions ktorzy doskonale sie znaja na normach w kraju danego aplikanta. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...