Skocz do zawartości

Transkrypt ocen


Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Aczkolwiek liceum jest rozumiane jako klasy 9-12. Jak kończyłeś 3-letnie liceum to pewnie jeszcze będziesz potrzebował z ostatniej klasy gimnazjum. Moja córka musiała dostarczyć transkrypt z pierwszego półrocza III klasy gimnazjum z Polski. Robiła II półrocze 9tego grade'u w USA i klasy 10-12 w USA. Studiuje w UC San Diego. Także zapewne będziesz musiał dostarczyć transkrypt z 3 lat liceum i ostatniego roku gimnazjum. Nie zdziwłbym się jakby wymagali również transkryptów półrocznych z pierwszego semestru z każdej z tych klas. Poza tym musiała dostarczyć "plan" - to znaczy ile godzin się uczyła jakiego przedmiotu w tym pierwszym semestrze 3 klasy gimnazjum. Najlepiej sprawdzić dzwoniąc na MIT do działu International Applicants i zapytać się bezpośrednio co będą potrzebowali i czy mogą to ci przysłać na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mcpear napisał:

Tak. Aczkolwiek liceum jest rozumiane jako klasy 9-12. Jak kończyłeś 3-letnie liceum to pewnie jeszcze będziesz potrzebował z ostatniej klasy gimnazjum.

MIT prosi tylko o 3 lata
https://mitadmissions.org/help/faq/international-secondary-school-report/

We request that you submit your high school transcript with three years of grades and the results of any external examinations, such as the International Baccalaureate, A Levels, French Baccalaureate, or CBSE, which are required for entrance to universities in your home country. 

To ostatnie mnie zaciekawilo: czy oni tez chca wyniki matury? Co myslicie? (Czy matura jest wymagana na studia w Polsce?)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. 

 

Z Polską maturą możesz studiować w Anglii,Niemczech,Holandii,Francji i Hiszpanii, nie jest też powiedziane że na każdym uniwersytecie na pewno są w tych krajach takie które Polskiej matury nie uznają. 

W stanach uznaje się tylko SAT lub ACT wszystkie inne egzaminy mogą być tylko jako dodatek który nie zmienia dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elclasicio napisał:

wszystkie inne egzaminy mogą być tylko jako dodatek który nie zmienia dużo.

Ale jednak MIT chce te wyniki. A na konkurencyjnym uniwersytecie gdzie odrzucaja powyzej 90% kandydatow, i 90% miejsc jest dla Amerykanow, cos takiego moze byc raczej istotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jackie napisał:

Ja żeby studiować w USA musiałam pokazać maturę (puszczoną przez WES.) Dokonale wiedzieli co to matura. Nie wiem czy tak jest na każdym uniwerku, trzeba by zapytać.

W Ciupagowie, z powodu mnostwa Polakow musza wiedziec co to matura. Podejrzewam ze na moim Dzikim Zachodzie zdziwiliby sie ze jakis Polak moze miec w ogole High School.

Zart taki, mamy tu nie tylko polskich lekarzy czy inzynierow ale nawet profesorow a nawet jednego PhD, ktorego znam osobiscie. Nie ma natomiast "azbesciarzy", ja jestem nielicznym ze znanych mi roboli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, andyopole napisał:

W Ciupagowie, z powodu mnostwa Polakow musza wiedziec co to matura. Podejrzewam ze na moim Dzikim Zachodzie zdziwiliby sie ze jakis Polak moze miec w ogole High School.

Bez przesady. Studenci miedzynarodowi to big business dla amerykanskich uczelni. Wszystkie duze maja ludzi w admissions ktorzy doskonale sie znaja na normach w kraju danego aplikanta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...