Skocz do zawartości

Prawo jazdy w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Ja moje pierwsze prawo jazdy w USA musialam sobie zdac. Z tego co pamietam to byla i teoria i praktyka i jeszcze musialam wziac kilkugodzinowy kurs cos tam na temat alkoholu i narkotykow i zdac ten kurs. Mialam prawo jazdy miedzynarodowe. Pamietaj ze tutaj musisz przyjechac swoim (albo czyims pozyczonym) samochodem na test, wiec jak planujesz zakup przed testem to miedzynarodowe prawko jednak lepsze niz jazda bez :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ilon napisał:

byla i teoria i praktyka

Tak, ja tez. Najgorsze ze przystepujac do egzaminu znalem moze ze cztery slowa po angielsku. Mozna bylo przyprowadzic ze soba tlumacza wiec poprosilem kolezanke. Gdy przyszlismy do DMV okazalo sie ze taki delikwent z tlumaczem moze byc tylko jeden dziennie i "dzis" juz ktos taki cwany byl. Wzialem z parapetu ksiazeczke z przepisami i za kilka dni przyszedlem juz sam. Zdalem. Egzamin z jazdy za kilka dni to juz pryszcz. Co ciekawe gdy zdawalem wize turystyczna mialem juz niewazna a papierow na GC jeszcze nawet nie zlozylem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miedzynarodowego nie mialem - na prawko z  PL odpuscili learner's permit  / kurs w OH, ale egzamin (teoria + jazdy) musialem zdac.

Btw - bezterminowe (ktore jest w tej chwili terminowe do 2027 zdaje sie) jest bezcenne jak sie pojedzie do PL i chce wypozyczyc samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, kzielu said:

Btw - bezterminowe (ktore jest w tej chwili terminowe do 2027 zdaje sie) jest bezcenne jak sie pojedzie do PL i chce wypozyczyc samochod.

Cwiczylem ten proces w druga strone (polskie DL mi sie przeterminowalo wieki temu) jak lecielismy do PL. Wizyta w AAA ze zdjeciem, koszt chyba $15 o ile dobrze pamietam, a potem w Polsce nie bylo zadnych problemow z wynajmem auta na prawko z IL + miedzynarodowe.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Xarthisius said:

Cwiczylem ten proces w druga strone (polskie DL mi sie przeterminowalo wieki temu) jak lecielismy do PL. Wizyta w AAA ze zdjeciem, koszt chyba $15 o ile dobrze pamietam, a potem w Polsce nie bylo zadnych problemow z wynajmem auta na prawko z IL + miedzynarodowe.

Tak - trzeba miec albo polskie albo miedzynarodowe - z US prawem jazdy nie chca wypozyczyc samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Widzę ,że ten  temat prawka trochę ucichł...napisze moje doświadczenia z DMV w NY State.
Jako ,że większość stanów a prawdopodobnie wszystkie, nie zezwala na wymianę polskiego prawka na amerykańskie a NY jest tym z  najbardziej rygorystycznych w tych sprawach( trzeba wszystko zdawać od nowa jak osoba co nigdy nie posiadała prawka).

Musiałem najpierw zdać egzamin przy komputerze w DMW, następnie odbyć 5h class w szkole jazdy. Ostatnim krokiem jest drive test,
który dzisiaj oblałem ( mam polskie prawko jazdy od wielu lat, zdane za pierwszym razem  i jestem samochodziarzem). Co ciekawe egzaminator wskazuje tylko, gdzie jedziemy mamy jechać, co zrobić (nie mówi o czy popełniamy jakiś błąd, a o wyniku egzaminu dowiadujemy się wieczorem sprawdzając wyniki online). Powód? Niezwracanie uwagi na martwe punkty w kilku sytuacjach (co jest dość śmieszne bo, żadna sytuacja podczas egzaminu tego nie wymagała) oraz niepatrzenie w lusterko przy parkowaniu równoległym (gdzie jestem niemal pewny ,że w nie patrzyłem (może za krótko dla egzaminatorki).

post nie ma na celu oczywiście narzekania itd. tylko przekazanie dalej ,że wcale nie jest tak łatwo zdać egzamin tutaj jak to powszechnie się mówi.
 

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...