Skocz do zawartości

Alicja


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

jestem zainteresowana uzyskaniem zielonej karty do USA. Mój ojciec jest obywatelem, ja mężatką z dwójką dzieci (F3). Proszę o pomoc i informację czy ktoś się orientuje:

1. Jak długo trzeba czekać?

2. Czy składam wniosek najpierw sama, czy od razu dla wszystkich członków rodziny?

3. Jaki jest koszt?/ widziałam różne kwoty.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Alicja01 said:

Dzień dobry,

jestem zainteresowana uzyskaniem zielonej karty do USA. Mój ojciec jest obywatelem, ja mężatką z dwójką dzieci (F3). Proszę o pomoc i informację czy ktoś się orientuje:

1. Jak długo trzeba czekać?

Na ta chwile ~12 lat

10 minutes ago, Alicja01 said:

2. Czy składam wniosek najpierw sama, czy od razu dla wszystkich członków rodziny?

I130 sklada Twoj ojciec, a nie Ty. We wniosku uwzglednia sie cala Twoja rodzine.

10 minutes ago, Alicja01 said:

3. Jaki jest koszt?/ widziałam różne kwoty.

Zlozenie I-130 to koszt $535. Pozniejsze etapy maja wlasne oplaty, ale przez 12 lat moga sie sporo zmienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Alicja01 said:

Dziękuję. Tata jest kilkanaście lat i większą część rodziny, włącznie z moją przyrodnia siostra. Problem to ten okres już chyba nie na moje lata :)

Jeszcze raz dziękuję 

Złożyć nie zaszkodzi, nigdy nie wiesz czy za te 12 lat nie będziesz jednak chętna na wyjazd. Znam osobę która to olała bo 10lat to tyle czasu a po tych 10 żałowała bo nadal chciała wyjechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie opinia forum jest taka, że szkoda trochę kasy na prawnika na wypełnianie petycji o ile nie ma jakiś prawnych problemów typu byłaś w USA i Ciebie deportowano. Prawnik tak na serio przepisze Twoje dane tylko i wyłącznie w formularz i wyśle za  Was biorąc za to duże honorarium. Forumlarz I-130 nie jest skomplikowany - można go nawet online wypełnić. Należy go wysłać i czekać na korespondencję, która pewnie za około 12 lat ma szansę się pojawić o kolejnych krokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/4/2020 at 10:41 AM, Alicja01 said:

W sumie może faktycznie?B)

A możecie polecić kogoś kto by nam pomógł w tej sprawie? Jakąś sprawdzoną osobę.

Poczytaj forum, było dużo pisane na ten temat. Jest to kwestia wypełnienia odpowiednich wnioskow, prawnik niepotrzebny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...