Skocz do zawartości

Wiza pracownicza czy studencka


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Kacper22 napisał:

I jeśli pracodawca zgodzi sie mnie sponsorować na GC to na ile jest ona przyznawana? Bo z tego co czytałem to dostaje się ją na jakiś czas i mozna potem przedłużyć?

Green Card to pozwolenie permanentnego pobytu w kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, katlia napisał:

Green Card to pozwolenie permanentnego pobytu w kraju. 

Aha czyli np gdybym zatrudnił się jako kierowca trucków na jakieś 2 lata, pracodawca załatwiłby mi zieloną kartę, to wtedy np po jakimś czasie mógłbym odejść z tej firmy i po wcześniejszym uzyskaniu gc zostać na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kacper22 napisał:

Aha czyli np gdybym zatrudnił się jako kierowca trucków na jakieś 2 lata, pracodawca załatwiłby mi zieloną kartę, to wtedy np po jakimś czasie mógłbym odejść z tej firmy i po wcześniejszym uzyskaniu gc zostać na stałe?

Chyba wymagaja podpisania kontraktu na ileś tam lat, z tego co pamiętam ktoś pisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Kacper22 said:

Aha czyli np gdybym zatrudnił się jako kierowca trucków na jakieś 2 lata, pracodawca załatwiłby mi zieloną kartę, to wtedy np po jakimś czasie mógłbym odejść z tej firmy i po wcześniejszym uzyskaniu gc zostać na stałe?

Tak. Przeważnie zerwanie kontraktu przed okresem chyba 3 czy 5 lat "karane" jest jakąś karą umowną. Ale jest to opcja otwarta (przynajmniej była przed kryzysem), ale wymagali jeśli się nie mylę 3 lat doświadczenia w Europie na ciężarówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę, co jeszcze zrobisz żeby tu się dostać? :D Ameryka to tylko kraj, w dodatku w którym niewesoło teraz się dzieje. Jakbyś z kraju gdzie psy doopami szczekają pisał to jeszcze bym zrozumiała, ale z Polski??? Skończ studia ZA DARMO, zdobądź zawód  na które będzie zapotrzebowanie i staraj się o wizę. Gwarantuję że kierowców ciężarówek wkrótce będzie tu od groma i sprowadzanie ich zza granicy się skończy. Pożądane zawody z reguły są pożądane przez pewien czas, kto wie co będzie za parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie ma racje. 3 milliony Amerykanow w zeszlym tygodniu wyslalo papiery na bezrobocie. Jest mowa ze bezrobocie moze byc nawet 30% w przeciagu nastepnych kilku miesiecy, wiec zapowiada sie nie recesja, ale depresja. Prac tu nie bedzie. Tanich college'ow nie bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...