Skocz do zawartości

Kwarantanna po przylocie do USA


Pezet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak wrócisz do domu po podróży międzynarodowej (wiem, że może to dla Ciebie brzmieć dziwnie, ale tak na Ciebie patrzą) to CDC nakazuje "stay home for 14 days" (https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/after-travel-precautions.html). Masz nie iść do pracy ani dzieci nie wysyłać do szkoły. Masz mierzyć temperaturę przez 14 dni. Masz praktywoać "social distancing". Aczkolwiek chyba nie ma żadnych procedur enforcementu (w sensie policja nie przyjdzie Ciebie sprawdzać jak to czyni w Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcpear napisał:

Aczkolwiek chyba nie ma żadnych procedur enforcementu (w sensie policja nie przyjdzie Ciebie sprawdzać jak to czyni w Polsce)

Troche trzeba uwazac. W niektorych miejscach jest enforcement. W Colorado moga zapytac gdzie mieszkasz, i jezeli nie masz lokalnego adresu (czyli, jezeli jestes turysta) sa rejony z ktorych bedziesz "wyproszony." 

Na Hawajach aresztuja, i pare ludzi juz wyladowalo w ciupie. Hotele rozwazaja wydawania kluczy do pokojow ktore dzialaja tylko raz - bo jak wejdziesz to nie mozesz wyjsc przez 2 tygodnie. Wladze w Maine tez dyskutuja podobne procedury.

https://www.cnn.com/travel/article/hawaii-tourist-arrests-quarantine/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawaje mają dla wszystkich te restrykcje nawet jak z mainland przyjeżdżasz - czyli generalnie nawet "Internal" - nie rozróżniają tutaj czy jest się zza granicy czy tylko z części kontynentalnej USA.

OP to GC holder -"on wraca do domu" ;) Czyli nie jest turystą ;)

Ale racja jest nawet jak na poziomie federalnym nie ma nakazu kwarantanny (i to ja przytoczyłem w swoim poście) to jednak lokalne przepisy moga być bardziej restrykcyjne (w dniu twojego przyjazdu) w zależności od stanu / county i o tym pisze @katlia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
43 minuty temu, chills napisał:

Podbiję temat, czy orientuje się ktoś z Was jak obecnie wygląda temat kwarantanny po przylocie do Nowego Jorku? Nie jestem pewien czy zalecenie powinny być traktowane jako zalecenia czy też przymus...

Znajoma leci dzisiaj LOTem od ORD i pozniej dalej do MSP - wiec jak mi sie przypomnisz za dzien czy dwa to bede wiedzial w szczegolach jak kwarantanna w praktyce wyglada...

Aczkolwiek na wizyte policji w MSP to raczej bym nie liczyl, aktualnie zajmuja sie strzelaniem do ludzi i aresztowaniem reporterow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanka, Obywatelka, wrocila 14 maja (jakos tak) do NYC. Polecciala do Polski w lutym, na miesiac i nie mogla wrocic.  Musiala podac adres gdzie bedzie przebywac przez 14 dni obowiazkowej kwarantanny. Siostra jej wypelnila lodowke przed powrotem i teraz co pare dni cos do jedzenia podrzuca pod drzwi.  ;)

Od 1 czerwca wraca do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...