Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

@lukasz007 @jullav dzięki! :)

 

Niepokojąco dużo odmów... :ph34r:

 

edit:

A Warszawa ma 39 "ready". Nie wiem jak wygląda podział zgłoszeń z PL i spoza PL w Warszawie, ale jeśli przetwarzają głównie zgłoszenia z Polski, to chyba niezłe tempo? Ponad 10% w 2 tygodnie.

Edytowane przez ntcm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=93693]lukasz007[/mention] [mention=115763]jullav[/mention] dzięki!
 
Niepokojąco dużo odmów... 
 
edit:
A Warszawa ma 39 "ready". Nie wiem jak wygląda podział zgłoszeń z PL i spoza PL w Warszawie, ale jeśli przetwarzają głównie zgłoszenia z Polski, to chyba niezłe tempo? Ponad 10% w 2 tygodnie.
Dokładnie tak samo uważam oby tylko nie zmienili kursu na inny to powinno być dobrze. Co do odmów różnie to jest zobaczymy jak będzie w przypadku Warszawy. Trzeba mieć na uwadze że w innych krajach sporą część ludzi stanowią osoby które mogły kombinować z paszportami lub innymi wymogami co do samej loterii

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=93693]lukasz007[/mention] [mention=115763]jullav[/mention] dzięki!
 
Niepokojąco dużo odmów... 
 
edit:
A Warszawa ma 39 "ready". Nie wiem jak wygląda podział zgłoszeń z PL i spoza PL w Warszawie, ale jeśli przetwarzają głównie zgłoszenia z Polski, to chyba niezłe tempo? Ponad 10% w 2 tygodnie.

Status refused pojawia się podobno przed interview, gdy zostaje miesiąc lub kiedy jest AP, nie wiem na 100% jak jest, ale wiem ze to co jest w CEAC refused w 80% nie jest odmowa tak naprawdę.

Z tego co wiem Ok 20 osób z tych 39 jest z Białorusi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w Warszawie obsługiwani są Polacy (niecałe 400 casów), Białorusini (chyba ok 2500 casów) oraz ponoć wiele osób z Ukrainy (które w Polsce mieszkają). Więc jak na tą ilość rozmów do przeprowadzenia to aż takiej rewelacji nie ma ;)

Edytowane przez Izuska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, jullav said:

Status refused pojawia się podobno przed interview, gdy zostaje miesiąc lub kiedy jest AP, nie wiem na 100% jak jest, ale wiem ze to co jest w CEAC refused w 80% nie jest odmowa tak naprawdę.

W teorii idzie to odroznic. Zobaczcie np. na case'y: 2021AF80 i 2021AF3160. Tekst jest inny, mimo, ze to jest Refusal w tym samym konsulacie. Ten pierwszy case to prawdopodobnie AP, a drugi "prawdziwy" refusal.

Tych prawdziwych na razie jest 11, a potencjalnych AP jest 68 (case'ow).

Postaram sie to uwzlednic w tabelkach, tylko musze wymyslic jak i zmodyfikowac strone...

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wysokiego numeru też nie uważam, że teraz moje szanse wzrosły. Uważam, że jest to szansa dla tych, którzy robią AOS, bo wszyscy mogą teraz wysłać papiery. A  KCC nie ma możliwości obrobienia wszystkich dokumentów skoro mają 6 miesięcy opóźnienia, tak samo jak nie są w stanie umówić wszystkich na spotkanie w ambasadzie (tak jak wspominałam - razem w Warszawie jest ok 3000-3500 casów na 4 pozostałe miesiące. By musieli robić tylko DV i organizować po 40 spotkań dziennie żeby się wyrobić...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wysokiego numeru też nie uważam, że teraz moje szanse wzrosły. Uważam, że jest to szansa dla tych, którzy robią AOS, bo wszyscy mogą teraz wysłać papiery. A  KCC nie ma możliwości obrobienia wszystkich dokumentów skoro mają 6 miesięcy opóźnienia, tak samo jak nie są w stanie umówić wszystkich na spotkanie w ambasadzie (tak jak wspominałam - razem w Warszawie jest ok 3000-3500 casów na 4 pozostałe miesiące. By musieli robić tylko DV i organizować po 40 spotkań dziennie żeby się wyrobić...)
Zgadza się co prawda te numery dopiero w czerwcu będą current. Ciekawe jak rozwiąza ten problem przetwarzania bo z tego co się czyta mają problem z przepracowaniem dokumentów dla tych co mają niski nr a nie dopiero z całego zakresu. Wydaje mi się że jest to tylko chwyt marketingowy i za bardzo to się nic nie zmieni właśnie przez te dokumenty..

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...