Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

On 7/3/2021 at 7:16 AM, Damo said:

Witam wszystkich forumowiczów, oraz gratuluje wszystkim wygranej! Ja równiez znalazłem sie w “wylosowanej czesci “ i chcialbym zapytac, czy ktos z wygranych wysyłał zgłoszenie zza granicy, gdzie obecnie jest rezydentem, mieszka i pracuje?

Mieszkam przez kilka ostatnich lat W Irlandii i tutaj tez czekam na rozmowe. Dodam, ze dokumenty wysłałem zaraz  we wrzesniu, 2020, a ostatnio (jakies 3tygodnie temu) dostalem email potwierdzajacy, if wszystkie dokumenty sa juz sprawdzone i mam oczekiwac na wiadomosc odnosnie juz rozmowy z konsulem w Ambasadzie W Dublinie.

Dzieki z góry i pozdrawiam

Czesto sie ludzie z Wysp zglaszaja, ale wiekszosc jednak procesuje sie potem w Polsce. Jezeli szukasz konkretnie kogos kto procesuje sie w Dublinie to masz marne szanse. Dublin "przerabia" mniej niz garstke ludzi z calego swiata rocznie w kategorii DV. W tym roku np. 2 osoby z EU i 1 z AS jak na razie.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Xarthisius said:

Czesto sie ludzie z Wysp zglaszaja, ale wiekszosc jednak procesuje sie potem w Polsce. Jezeli szukasz konkretnie kogos kto procesuje sie w Dublinie to masz marne szanse. Dublin "przerabia" mniej niz garstke ludzi z calego swiata rocznie w kategorii DV. W tym roku np. 2 osoby z EU i 1 z AS jak na razie.

Dzieki za info Xarthisius. No cóż, w tej chwili to juz niech sie dzieje wola wszechswiata ;-)

Pytanko jeszcze jedno:

Zakładajac, ze jednak rozmowa sie odbedzie do 30 wrzesnia, a wiza zostanie przyznana, to czy ewentualny wyjazd musi odbyc sie równiez do konca wrzesnia, 21?

Dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Damo said:

Zakładajac, ze jednak rozmowa sie odbedzie do 30 wrzesnia, a wiza zostanie przyznana, to czy ewentualny wyjazd musi odbyc sie równiez do konca wrzesnia, 21?

Nie. Przekroczyc granice musisz przed uplywem daty waznosci wizy. Data waznosci bedzie liczona 6 miesiecy od daty badan lekarskich. Wydac wize musza do 09/30/21.

Jeszcze jedno: jezeli otrzymales potwierdzenie od KCC, ze jestes "ready for scheduling" to akurat Dublin dziala mocno na Twoja korzysc, bo nie wazne jaki masz numer, to specjalnie przed Toba nikogo nie ma...

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Xarthisius said:

Nie. Przekroczyc granice musisz przed uplywem daty waznosci wizy. Data waznosci bedzie liczona 6 miesiecy od daty badan lekarskich. Wydac wize musza do 09/30/21.

Jeszcze jedno: jezeli otrzymales potwierdzenie od KCC, ze jestes "ready for scheduling" to akurat Dublin dziala mocno na Twoja korzysc, bo nie wazne jaki masz numer, to specjalnie przed Toba nikogo nie ma...

Dzieki Xarthisius.

Mój nr to 8XXX, takze chyba Nie jest najgorzej. Ewentualny wylot planowałbym z poczatkiem 2022, takze Twoje uzasadnienie pasuje mi jak najbardziej.

Pozdrawiam z wysp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, myślicie że jest sens podjęcia prób dzwonienia do KCC w celu uzyskania informacji co z dokumentami? Dokumenty wysłane kilka miesięcy temu, ale ani widu ani słychu żadnego potwierdzenia :) skoro na sierpień już są rozlosowane osoby, to tak naprawdę moją ostatnią szansą na rozmowę rozumiem, że jest wrzesień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, myślicie że jest sens podjęcia prób dzwonienia do KCC w celu uzyskania informacji co z dokumentami? Dokumenty wysłane kilka miesięcy temu, ale ani widu ani słychu żadnego potwierdzenia  skoro na sierpień już są rozlosowane osoby, to tak naprawdę moją ostatnią szansą na rozmowę rozumiem, że jest wrzesień? 

Podobno KCC nie odbiera od października
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...