Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, mcpear napisał:

INA 212 a mówi że jest to klasa "Alienów", którzy starają się o wizę lub "Admission" - tak więc mając 212 (a) (2) (A) w papierach czyni Ciebie generalnie inadmissible do USA. Tak więc może ten waver warto przeprocesować aby zdjąc z siebie to odium "inadmissibility"

Też tak właśnie myślałem.

A powiesz mi czy w tym przypadku, aby tylko zdjąć zakaz ze mnie wystarczy abym samemu ogarnął ten wniosek czy muszę jednak bawić się w prawników bo bez nich nic nie zdziałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, PHU_MONO said:

Też tak właśnie myślałem.

A powiesz mi czy w tym przypadku, aby tylko zdjąć zakaz ze mnie wystarczy abym samemu ogarnął ten wniosek czy muszę jednak bawić się w prawników bo bez nich nic nie zdziałam?

Zeby zlozyc i-601 musisz miec jakas podstawe do ubiegania sie o ten waiver. Masz 4 opcje:

With the application, you must establish one of the following:
A. You are inadmissible only because of your participation in prostitution, including having procured others for prostitution or having received the proceeds of prostitution, but you have been rehabilitated and your admission to the United States will not be contrary to the national welfare, safety, or security;
B. At least 15 years have passed since the activity or event that makes you inadmissible, you have been rehabilitated, and your admission to the United States will not be contrary to the national welfare, safety, or security;
C. Your qualifying U.S. citizen, lawful permanent resident relative (spouse, son, daughter, parent), or K visa petitioner would experience extreme hardship if you were denied admission; or
D. You are an approved VAWA self-petitioner.

W Twoim wypadku rozumiem dziala tylko B, za iles tam lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) My też szczęśliwym trafem wygraliśmy, choć z wysokim numerem :/ Dostaliśmy w połowie czerwca zapytanie o skany i czekamy 5 tydzień na odpowiedź... Coraz mniej optymizmu, że kolejka do nas dotrze z interview :/

Czy wiecie jakie numery miały w ostatni czasie wywiad w Ambasadzie?

Edytowane przez Padme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Xarthisius napisał:

W Twoim wypadku rozumiem dziala tylko B, za iles tam lat.

Twoje odpowiedzi zawsze są więcej warte niż multum prawników - dziękuję.

Aby nie było kolorowo to mam jeszcze jedno pytanie:

1. Skoro musi minąć 15 lat to wniosek mogę złożyć za 6 lat najwcześniej. Na tym dokumencie od konsula na samym końcu jest napisane:

"Uwaga: Zgodnie z wymogami prawa imigracyjnego zawartymi w paragrafie 221 (g) Aktu o Imigracji i Obywatelstwie, ponowne starania o uzyskanie wizy należy podjąć w okresie nie późniejszym niż rok od momentu uzyskania warunkowej odmowy. W przeciwnym razie, na podstawie paragrafu 203 (g), wniosek wizowy zostaje unieważniony."

Jeżeli po 6 latach złożę to z automatu mam likwidację wnioski DV21, ale jeżeli by mi przyjęli to czysto hipotetycznie jeżeli żona by wygrała w DV27 to mając zwolnienie z warunkowej odmowy mogę spać spokojnie, że nas nie odrzucą w Ambasadzie jak dziś?

Czyli Panie Xarthisius - dać sobie teraz spokój z tym I-601 bo z automatu nic z tego nie będzie i zabrać się za to po 6 latach jak minie 15 lat i przedstawić dowody, że "you have been rehabilitated"? Czy też musiałbym wtedy składać I-212? - bo deportowany nie zostałem.

Edytowane przez PHU_MONO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, PHU_MONO said:

Twoje odpowiedzi zawsze są więcej warte niż multum prawników - dziękuję.

Aby nie było kolorowo to mam jeszcze jedno pytanie:

1. Skoro musi minąć 15 lat to wniosek mogę złożyć za 6 lat najwcześniej. Na tym dokumencie od konsula na samym końcu jest napisane:

"Uwaga: Zgodnie z wymogami prawa imigracyjnego zawartymi w paragrafie 221 (g) Aktu o Imigracji i Obywatelstwie, ponowne starania o uzyskanie wizy należy podjąć w okresie nie późniejszym niż rok od momentu uzyskania warunkowej odmowy. W przeciwnym razie, na podstawie paragrafu 203 (g), wniosek wizowy zostaje unieważniony."

To chodzi o ta konkretna, biezaca petycje imigracyjna. Ona i tak wygasa 30 wrzesnia (pending rozwoj spraw w sadzie i ustawy o finansowaniu DHS).

Just now, PHU_MONO said:

Jeżeli po 6 latach złożę to z automatu mam likwidację wnioski DV21, ale jeżeli by mi przyjęli to czysto hipotetycznie jeżeli żona by wygrała w DV27 to mając zwolnienie z warunkowej odmowy mogę spać spokojnie, że nas nie odrzucą w Ambasadzie jak dziś?

Zakladajac, ze Zona wygrywa np. w DV23 procesujecie sie normalnie tak jak teraz. Na samym koncu Ona moze dostac wize, a Ty ponownie odmowe. Teraz jej odmowili tylko i wylacznie dla tego, ze Ty byles main applicant.

Just now, PHU_MONO said:

Czyli Panie Xarthisius - dać sobie teraz spokój z tym I-601 i zabrać się za to po 6 latach jak minie 15 lat i przedstawić dowody, że "you have been rehabilitated"? Czy też musiałbym wtedy składać I-212? - bo deportowany nie zostałem.

Nie mam pojecia, to juz niestety pytania do prawnika. Nie wiem jak sie pisze uzasadnienie do I-601.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Padme said:

Witajcie :) My też szczęśliwym trafem wygraliśmy, choć z wysokim numerem :/ Dostaliśmy w połowie czerwca zapytanie o skany i czekamy 5 tydzień na odpowiedź... Coraz mniej optymizmu, że kolejka do nas dotrze z interview :/

Czy wiecie jakie numery miały w ostatni czasie wywiad w Ambasadzie?

Wiemy jakie zostaly zaproszone do tej pory. Najwyzszy to EU13837, ale tak naprawde jest tylko 5 spraw powyzej EU8700 (stan na 01.07.21). Jutro bedziemy miec swieze dane i bedziemy wiedziec wiecej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xarthisius napisał:

Zakladajac, ze Zona wygrywa np. w DV23 procesujecie sie normalnie tak jak teraz. Na samym koncu Ona moze dostac wize, a Ty ponownie odmowe. Teraz jej odmowili tylko i wylacznie dla tego, ze Ty byles main applicant.

Tak to wiem, a dokładnie się domyślam. Dlatego myślę, że możemy bawić się w DV dopiero od numeru 26 lub 27 tak jak wcześniej napisałem - wtedy teoretycznie po wygranej, ja już będę po wniosku I-601 - powinno być już wtedy ok.

5 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie mam pojecia, to juz niestety pytania do prawnika. Nie wiem jak sie pisze uzasadnienie do I-601.

Zadam jutro pytanie tam gdzie byłem rok temu - a najlepiej napiszę do kogoś w stanach jak u nich w kancelarii wygląda taka sprawa i z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

 

Raz jeszcze Panu dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Xarthisius napisał:

Wiemy jakie zostaly zaproszone do tej pory. Najwyzszy to EU13837, ale tak naprawde jest tylko 5 spraw powyzej EU8700 (stan na 01.07.21). Jutro bedziemy miec swieze dane i bedziemy wiedziec wiecej :)

i jaki termin wywiadu ma EU13837? 

My mamy CN20*** nie wiem czy w tym tempie zdążymy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Padme said:

i jaki termin wywiadu ma EU13837? 

My mamy CN20*** nie wiem czy w tym tempie zdążymy ;(

Data rozmowy pojedynczej sprawy nie ma wiekszego znaczenia. Zaproszenia na dany miesiac sa wysylane jednego dnia. Osoby, ktore maja interview w sierpniu dostaly zaproszenia ~2 tyg temu. Osoby, ktore beda mialy interview we wrzesniu, dostana powiadomienie w ciagu 2-3 tyg.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...