Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, bubba napisał:

Przykro mi, ale na (marną) pociechę powiem to: czekając na rozmowę im bardziej wszystko analizuję i obliczam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że wcale tak źle w PL nie jest. Ogólnie, statystycznie na pewno gorzej, ale nie źle. A z dziećmi to jeszcze mniej "źle". Pół roku temu pewnie wyjechałbym w ciemno jak nie zastanawiałem się nad tym tak dużo. W latach 90 pewnie decyzja byłaby oczywista.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Wg tego rządu uchodzę za klasę wysoko średnia, a nawet wskakuję w 32% więc mi nie jest tak kolorowo gdzie muszę płacić na wszystkie "bombelki" tych rodziców którym jakoś nie po drodze do pracy a bliżej im do urzędu po zasiłek...

Dlatego myślę, że to nie jest miejsce do oceniania czy w polsce jest dobrze czy źle - po wczorajszych wyczynach TK obstawiam, że w przeciągu 3 lat czeka nas POLEXIT i wtedy ludzie się obudzą, ale będzie już za późno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jullav napisał:

Z tego co czytam na stronie to podpadasz pod exception. Ja bym próbowała, możliwie z pomocą adwokata.

Czyli samemu nie dam rady?

Ma może Pan / Pani kogoś do polecenia jeżeli chodzi o adwokatów? Bo tego u którego byłem "Iliasz" to nie chciałbym już widzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PHU_MONO napisał:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Wg tego rządu uchodzę za klasę wysoko średnia, a nawet wskakuję w 32% więc mi nie jest tak kolorowo gdzie muszę płacić na wszystkie "bombelki" tych rodziców którym jakoś nie po drodze do pracy a bliżej im do urzędu po zasiłek...

Dlatego myślę, że to nie jest miejsce do oceniania czy w polsce jest dobrze czy źle - po wczorajszych wyczynach TK obstawiam, że w przeciągu 3 lat czeka nas POLEXIT i wtedy ludzie się obudzą, ale będzie już za późno :(

Ja jestem w tej drugiej grupie też 32%, na zwykłym etacie czyli zero optymalizacji podatków. Żona też pracuje, choć słabsza pensja.

Mimo tego cenię sobie wsparcie dla rodzin, ale może dlatego, że jako ekonomista wiem, że w przyszłości wygrają gospodarczo kraje z jak najmłodszą populacją. Albo rodziny albo imigrancji. Jedno nie wyklucza drugiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bubba napisał:

Mimo tego cenię sobie wsparcie dla rodzin, ale może dlatego, że jako ekonomista wiem, że w przyszłości wygrają gospodarczo kraje z jak najmłodszą populacją. Albo rodziny albo imigrancji. Jedno nie wyklucza drugiego

Tylko to boli jak się od tego Państwa nic nie dostaje, a nawet się nie chcę dostać - ale dawać to trzeba z roku na rok coraz więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PHU_MONO napisał:

Przywłaszczenie - wyrok 8 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata. Grzywna opłacona. Bez wizyty w w więzieniu. 2012 rok

Od tamtego czasu czysty jak łza i grzeczny.

Dziękuję, że podzieliłeś się swoją ciężką lekcją uczciwości. Mam nadzieję, że inne osoby w Twojej sytuacji zachowają się zgodnie z prawem polskim. 

Zagadnienie karalności i zatarcia kary w Polsce w perspektywie migracji do USA poruszane było na forum wielokrotnie.
Twój stan prawny na dzień składania DS260 - nie karany (przypominam, że w przypadku kary w zawieszeniu – do zatarcia dochodzi po 6 miesiącach od zakończenia okresu próby).
Ewentualne wpisy w KSIP dotyczące Twojej przeszłości mogłyby zostać usunięte na podstawie złożonego przez Ciebie wniosku do Komendanta Głównego Policji po zatarciu kary.  
Żaden organ czy to polski czy to zagraniczny nie otrzymałby innej informacji z polskich rejestrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli samemu nie dam rady?

Ma może Pan / Pani kogoś do polecenia jeżeli chodzi o adwokatów? Bo tego u którego byłem "Iliasz" to nie chciałbym już widzieć...

Niestety nie znam się totalnie i tez nie bardzo ufam, przynajmniej tym, co są tutaj a nie w Stanach. Można spróbować tych co obecnie walczą o DV. Najtaniej to chyba Nicolette Glazer wypada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, PHU_MONO said:

Tak z ciekawości - udało Wam się? Bo tak szybko wyszliśmy z żoną, że aż mi głupio :) Powodzenia w IL jak coś :)

Tak, udało się,  chociaż szczerze mówiąc myśleliśmy,  że nam odrzuca, wypytywali się w kółko o nasze małżeństwo (jak się poznaliśmy, gdzie itd) nawet o szczegóły ślubu kto na nim był, chciał nawet  zobaczyć nasze zdjęcia razem kiedy byliśmy przed ślubem. Wyratowaly nas poświadczenia o wspólnym ubezpieczeniu i koncie w banku. Bez tego myślę że była by odmowa. Mogę ostrzec pary które wzięły ślub po otrzymaniu wyników  w loterii żebyście wzięli wszystkie możliwe dokumenty poświadczające, że żyjecie ze sobą, nawet zdjęcia gdzie byliście razem, na wakacjach przed ślubem i jak najwięcej jakiś papierów mówiących o tym że macie wspólne rzeczy typu konto w banku, ubezpieczenie itp.

 

Trzymamy mocno kciuki za Was, że uda Wam się to jakoś załatwić i zobaczymy się znów, ale już po drugiej stronie oceanu. Pozdrawiamy mocno Mateusz i Natalia :rolleyes:.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xarthisius napisał:

Na dzien dzisiejszy 30 wrzesnia jest nieprzekraczalna granica.

Ok czyli moim zdaniem sytuacja jest jasna - co bym nie zrobił i tak jestem w czarnej d* ponieważ minimalny okres rozpatrywania to 3,5m czyli wypada na początek listopada.

Ok, a możesz mi chociaż powiedzieć czy to co dostałem to jest również zakaz przekroczenia granicy jako turysta? Czy tylko nie mogę być emigrantem? Bo wydaje mi się, że to nie jest permanentny zakaz wjazdu jak przy oszustwie i zatajeniu informacji przed konsulem?

2 godziny temu, maciopa napisał:

Dziękuję, że podzieliłeś się swoją ciężką lekcją uczciwości. Mam nadzieję, że inne osoby w Twojej sytuacji zachowają się zgodnie z prawem polskim. 

Masz rację - nie opłaca się być uczciwym. Tylko, że ja nie żałuję akurat tutaj, że powiedziałem prawdę bo dobrze mi z tym - miałem pytanie: czy kiedykolwiek byłem karany - odpowiedziałem zgodnie z prawdą: "tak byłem" - i trudno.

Jest mała szansa, żeby odkręcić to, ale jest - postaram się zrobić wszystko, żeby się udało - uda się to dobrze, nie uda to trudno.

47 minut temu, Xxxxxx napisał:

Tak, udało się

Cieszę się - gratulujemy z żoną :) Też mamy nadzieję, że uda nam się jakoś to załatwić, ale jak coś to chociaż do zobaczenia turystycznie tam :)

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, PHU_MONO said:

Ok czyli moim zdaniem sytuacja jest jasna - co bym nie zrobił i tak jestem w czarnej d* ponieważ minimalny okres rozpatrywania to 3,5m czyli wypada na początek listopada.

Ok, a możesz mi chociaż powiedzieć czy to co dostałem to jest również zakaz przekroczenia granicy jako turysta? Czy tylko nie mogę być emigrantem? Bo wydaje mi się, że to nie jest permanentny zakaz wjazdu jak przy oszustwie i zatajeniu informacji przed konsulem?

INA 212 a mówi że jest to klasa "Alienów", którzy starają się o wizę lub "Admission" - tak więc mając 212 (a) (2) (A) w papierach czyni Ciebie generalnie inadmissible do USA. Tak więc może ten waver warto przeprocesować aby zdjąc z siebie to odium "inadmissibility"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...