Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Xarthisius napisał:

A czy Twoje obliczenia uwzgledniaja fakt, ze Warszawa w kategorii DV procesuje glownie obywateli Bialorusi (2143 wylosowanych)?

Tak dla ciekawości - na całą salę ludzi (prawie wszystkie krzesła zajęte) polaków naliczyłem 5 (Ja+żona + to młode małżeństwo które pisało wcześniej w wiadomościach + jakaś kobieta która pytała nas o nr okienka)... Gwara i rozmowy rusko podobne niosły się jak szalone... No i najciekawsze jest to że Oni wchodzili ostatni, a do rozmowy z urzędnikiem byli pierwsi - my wszyscy mieliśmy już popłacone wszystko i zeskanowane i musieliśmy czekać - a tamci z marszu wszystko robili.

Gdyby nie Białorusini to przypuszczam, że wszystkie 383 sprawy polaków byłyby obsłużone w Warszawie w te kilka miesięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, PHU_MONO said:

Gdyby nie Białorusini to przypuszczam, że wszystkie 383 sprawy polaków byłyby obsłużone w Warszawie w te kilka miesięcy...

Amerykanskie Ambasady w Polsce dla Polakow !

Na haslo wyborcze sie nadaje...

 

 

(to sarkazm jakby sie niektorzy nie domyslili)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowiczom,

za tydzień mamy interview i chciałbym się upewnić co tam do ambasady mamy przywieść. Czy tylko to co poniżej wymienię, czy coś jeszcze:

- oryginały dokumentów które wysłaliśmy pocztą do KCC (dla każdego członka rodziny, którego to dotyczy:  odpis zupełny aktu urodzenia, odpis zupełny aktu małżeństwa,dokumenty o niekaralności z zaznaczonym również "kartoteka nieletnich"),

- paszporty,

- wydruk dokumentu potwierdzającego gdzie chcemy, aby dostarczono nam paszporty (https://cgifederal.secure.force.com/?language=Polish&country=Poland),

- ksera i oryginały dyplomu (wykształcenie wyższe) - czy tylko główny aplikant czy małżonek także?

- wydruki stanu konta z banku, aby pokazać, że stać nas na wyjazd/życie za oceanem (tu pytanie: wystarczą wydruki, czy musi być jakiś specjalny dokument?),

- dokumenty (teczki), które zapieczętowane dostaliśmy od lekarza w Krakowie,

- zaproszenie na rozmowę z numerem sprawy.

 

 

I na koniec mam jeszcze takie pytanie: czy potrzeba wziąć ze sobą jeszcze jakieś zdjęcia skoro w teczka przygotowanych przez lekarza są już po 4szt. na osobę?

Gdzieś na forum z 2017 roku ktoś napisał o 2szt. zdjęć, które trzeba wziąć do ambasady ze sobą.

 

Na koniec dodam, że jesteśmy małżeństwem z ponad 10 letnim stażem z dwójką dzieci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dokumentów to doradził bym ci mieć ksera wszystkiego plus 2 ksera aktu małżeństwa dla cb i żony. Co do zdjęć trzeba mieć po 2 na osobę chyba to takie jak do paszportu. Co do wyciągu z konta u nas raczej nie pytają ale wystarczy mieć po prostu wydruk z konta. Do tego wydruk złożenia ds 260 na każdego członka rodziny . I mnie o to nie pytali ale mimo wszystko warto mieć potwierdzenie umówienia wizyty. Co do szkoły to dyplom ukończenia średniej szkoły tylko dla osoby wylosowanej.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasz007 napisał:

Co do dokumentów to doradził bym ci mieć ksera wszystkiego plus 2 ksera aktu małżeństwa dla cb i żony. Co do zdjęć trzeba mieć po 2 na osobę chyba to takie jak do paszportu. Co do wyciągu z konta u nas raczej nie pytają ale wystarczy mieć po prostu wydruk z konta. Do tego wydruk złożenia ds 260 na każdego członka rodziny . I mnie o to nie pytali ale mimo wszystko warto mieć potwierdzenie umówienia wizyty. Co do szkoły to dyplom ukończenia średniej szkoły tylko dla osoby wylosowanej.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za pomysł z tymi podwójnymi kserami wszystkiego co się da. Mam tylko wątpliwości co do typu zdjęć. Do poprzedniego etapu prosili o zdjęcia opisane tak: https://loteria-wizowa.pl/jak-zrobic-prawidlowe-zdjecie-do-loterii-wizowej/

Ty piszesz o zdjęciach "chyba takie jak do paszportu". Hmm... czy można gdzieś o tym przeczytać? Przy okazji rozumiem, że miałeś takie paszportowe i były ok?

A teraz pytanie z nieco innej beczki: po (szczęśliwie pozytywnym i bez komplikacji) interview jak długo się czeka na dostarczenie paszportów? To kwestia kilku dni czy raczej kilku tygodni? Zastanawiamy się po prostu nad wyjazdem do USA w drugiej połowie sierpnia co oznacza, że od spotkania miną zaledwie 2-3 tygodnie... stąd owa troska o czas dostarczenia paszportów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomysł z tymi podwójnymi kserami wszystkiego co się da. Mam tylko wątpliwości co do typu zdjęć. Do poprzedniego etapu prosili o zdjęcia opisane tak: https://loteria-wizowa.pl/jak-zrobic-prawidlowe-zdjecie-do-loterii-wizowej/
Ty piszesz o zdjęciach "chyba takie jak do paszportu". Hmm... czy można gdzieś o tym przeczytać? Przy okazji rozumiem, że miałeś takie paszportowe i były ok?
A teraz pytanie z nieco innej beczki: po (szczęśliwie pozytywnym i bez komplikacji) interview jak długo się czeka na dostarczenie paszportów? To kwestia kilku dni czy raczej kilku tygodni? Zastanawiamy się po prostu nad wyjazdem do USA w drugiej połowie sierpnia co oznacza, że od spotkania miną zaledwie 2-3 tygodnie... stąd owa troska o czas dostarczenia paszportów.
Tutaj masz o tych fotkach https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-interview/diversity-visa-prepare-for-interview.html
Co do tego ile się czeka zależy. Jeśli będzie wszystko oki to w tygodniu się wyrobisz. Jeśli nie to jest różnie u mnie było coś około 2 tyg przez które trzeba było czekać zanim doszły.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kzielu napisał:

Amerykanskie Ambasady w Polsce dla Polakow !

Na haslo wyborcze sie nadaje...

Damn - wiesz, że nie o to mi chodziło - aczkolwiek ja zczaiłem sarkazm :P

Co do Białorusinów to akurat jestem pozytywny na to i za tym, żeby się procesowali i wylatywali - u nich ŻADNA przyszłość ich nie czeka - i strach pomyśleć, że nasza włada w Polsce dąży do czegoś takiego jak jest u nich (tak tak teoria spiskowa :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukasz007 napisał:

Tutaj masz o tych fotkach https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-interview/diversity-visa-prepare-for-interview.html
Co do tego ile się czeka zależy. Jeśli będzie wszystko oki to w tygodniu się wyrobisz. Jeśli nie to jest różnie u mnie było coś około 2 tyg przez które trzeba było czekać zanim doszły.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Czy zdjęcia na medical exam oraz zdjęcia do Ambasady na interview są takie same? Chodzi o wymagania co do rozmiary etc. 

Drugie pytanie - jakie dokumenty braliście w ramach potwierdzenia pracy? Mam zaświadczenie ukończenia szkoły, ale może również będą prosić o coś z moich miejsc pracy. Czy to mają być świadectwa pracy (jeżeli tak, to chyba nie trzeba tłumaczyć język angielski?), czy mogą być tylko umowy? Bo z obecnego miejsca pracy raczej nic nie dostanę, oprócz umowy którą mam, bo nikomu nie mówiłam, że się ubiegam o wizę. 

Mam jeszcze pytanie co do dyplomu ze studiów magisterskich - na dyplomie po polsku mam tytuł "Magister", mam również odpis po angielsku robiony przez uczelnię, i oni przetłumaczyli go znowu jako "Magister" a nie jako "Master's degree". We wszystkich ankietach wpisywałam "Master's degree". Jak sądzicie, czy wziąć na interview tylko ten po polsku czy zrobić nowe tłumaczenie na angielski, żeby było napisane "Master's"?

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdjęcia na medical exam oraz zdjęcia do Ambasady na interview są takie same? Chodzi o wymagania co do rozmiary etc. 
Drugie pytanie - jakie dokumenty braliście w ramach potwierdzenia pracy? Mam zaświadczenie ukończenia szkoły, ale może również będą prosić o coś z moich miejsc pracy. Czy to mają być świadectwa pracy (jeżeli tak, to chyba nie trzeba tłumaczyć język angielski?), czy mogą być tylko umowy? Bo z obecnego miejsca pracy raczej nic nie dostanę, oprócz umowy którą mam, bo nikomu nie mówiłam, że się ubiegam o wizę. 
Mam jeszcze pytanie co do dyplomu ze studiów magisterskich - na dyplomie po polsku mam tytuł "Magister", mam również odpis po angielsku robiony przez uczelnię, i oni przetłumaczyli go znowu jako "Magister" a nie jako "Master's degree". We wszystkich ankietach wpisywałam "Master's degree". Jak sądzicie, czy wziąć na interview tylko ten po polsku czy zrobić nowe tłumaczenie na angielski, żeby było napisane "Master's"?
Z góry dziękuję!
Zdjęcia do badań a do ambasady różnią się rozmiarem. Do badań były zwykle te małe takie 4 sztuki na osobę a do ambasady były te paszportowe po 2 na osobę. Co do zaświadczeń z pracy nic takiego nie mieliśmy. W twoim wypadku myślę że też nic takiego nie potrzebujesz bo kwalifikujesz się świadectwem ukończenia szkoły średniej. chodzi tylko o potwierdzenie tego że osoba biorąca udziału w loterii spełniała wymogi.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...