Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Xxxxxx napisał:

Tak, udało się,  chociaż szczerze mówiąc myśleliśmy,  że nam odrzuca, wypytywali się w kółko o nasze małżeństwo (jak się poznaliśmy, gdzie itd) nawet o szczegóły ślubu kto na nim był, chciał nawet  zobaczyć nasze zdjęcia razem kiedy byliśmy przed ślubem. Wyratowaly nas poświadczenia o wspólnym ubezpieczeniu i koncie w banku. Bez tego myślę że była by odmowa. Mogę ostrzec pary które wzięły ślub po otrzymaniu wyników  w loterii żebyście wzięli wszystkie możliwe dokumenty poświadczające, że żyjecie ze sobą, nawet zdjęcia gdzie byliście razem, na wakacjach przed ślubem i jak najwięcej jakiś papierów mówiących o tym że macie wspólne rzeczy typu konto w banku, ubezpieczenie itp.

gratuluje i jednoczesnie dziekuje za info.. wlasnie w takiej samej sytuacji jestesmy - slub wziety 17 czerwca tylko "pod loterie", nikogo na nim nie bylo, swiadkowie z urzedu. 

i tak sie zastanawiam, czy mowienie o tym wprost, ze slub byl dla nas tylko i wylaczenie jednym z requirementow DV do spelnienia - i w kazdym innym przypadku nie mialby miejsca - moze zostac odebrany jako przejaw bezczelnosci czy raczej powaznego traktowania sprawy.

czy macie dzieci? i ten fakt - wspolnego wychowywania, zycia, itd. mozna traktowac jako niezbity dowod "bycia rodzina"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mcpear napisał:

INA 212 a mówi że jest to klasa "Alienów", którzy starają się o wizę lub "Admission" - tak więc mając 212 (a) (2) (A) w papierach czyni Ciebie generalnie inadmissible do USA. Tak więc może ten waver warto przeprocesować aby zdjąc z siebie to odium "inadmissibility"

Mam jeszcze jedno pytanie.

Skoro jestem dla nich alienem - to też nie ma możliwości, żebym mógł mieć przesiadkę na lotnisku w stanach - czy tutaj nie będzie problemu?
 

Chodzi o to, że chcemy z żoną dla odstresowania wylecieć do Meksyku na urlop, ale najtańsze loty jakie znalazłem są z przesiadką w MIA albo LAX - boję się, że tutaj też mogą mnie z lotniska zawrócić - a ja chcę tylko przesiedzieć w spokoju i poczekać na drugi lot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, PHU_MONO said:

Chodzi o to, że chcemy z żoną dla odstresowania wylecieć do Meksyku na urlop, ale najtańsze loty jakie znalazłem są z przesiadką w MIA albo LAX - boję się, że tutaj też mogą mnie z lotniska zawrócić - a ja chcę tylko przesiedzieć w spokoju i poczekać na drugi lot.

Bez wizy (jakiejkolwiek) nie ma przesiadki. Po przylocie kazdy przechodzi immigration, bez wzgledu czy jest tranzytowy czy docelowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kzielu napisał:

Bez wizy (jakiejkolwiek) nie ma przesiadki. Po przylocie kazdy przechodzi immigration, bez wzgledu czy jest tranzytowy czy docelowy.

No to lipa, ponieważ esty również nie dostanę, ponieważ tam też muszę napisać o karalności (bo mają już te informację) i wtedy z automatu jest odrzucenie i każą robić turystyczną której teraz też nie dostanę bo wirus, a po drugie "wczorajszy ban" (czy jak to można nazwać) więc najszybciej za 6 lat po złożeniu I-601...

Dziękuję za odpowiedzi. Przy okazji to już znalazłem lot przez Turcję.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, danielwro said:

gratuluje i jednoczesnie dziekuje za info.. wlasnie w takiej samej sytuacji jestesmy - slub wziety 17 czerwca tylko "pod loterie", nikogo na nim nie bylo, swiadkowie z urzedu. 

i tak sie zastanawiam, czy mowienie o tym wprost, ze slub byl dla nas tylko i wylaczenie jednym z requirementow DV do spelnienia - i w kazdym innym przypadku nie mialby miejsca - moze zostac odebrany jako przejaw bezczelnosci czy raczej powaznego traktowania sprawy.

czy macie dzieci? i ten fakt - wspolnego wychowywania, zycia, itd. mozna traktowac jako niezbity dowod "bycia rodzina"?

W naszym przypadku akurat ślub nie był tylko dla wizy, wygranie w loterii jedynie go przyspieszyło, przed ślubem byliśmy już zaręczeni, osobiście uważam, że jeżeli powiesz konsulowi o ślubie "tylko dla wizy" z automatu odrzuca. Nas akurat pytali o dzieci, obecnie jeszcze nie mamy, ale pojawiło się pytanie, czy planujemy kiedyś mieć. 

 

 

Dzisiaj dostaliśmy telefon od Pani z ambasady, że musimy jeszcze raz pojechac do Warszawy ponieważ jakiś błąd "natury technicznej"  się wkradł i musimy jeszcze raz odciski palców dać. Czy jest jakaś opcja, że mogą nam cofnąć paszporty? Miał ktoś taka sytuację?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xxxxxx said:

Dzisiaj dostaliśmy telefon od Pani z ambasady, że musimy jeszcze raz pojechac do Warszawy ponieważ jakiś błąd "natury technicznej"  się wkradł i musimy jeszcze raz odciski palców dać. Czy jest jakaś opcja, że mogą nam cofnąć paszporty? Miał ktoś taka sytuację?

Opcja, ze Twoja wiza zostanie anulowana zawsze istnieje dopoki nie przekroczysz granicy i nie staniesz sie LPR. Natomiast, zeby to zrobic konsul nie musi stosowac zmylek w postaci "pani z ambasady" informujacej Cie o problemach natury technicznej. Jezeli chca nowe odciski, to jedz i zloz nowe odciski. Bez paniki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2021 o 19:56, Xarthisius napisał:

Zeby zlozyc i-601 musisz miec jakas podstawe do ubiegania sie o ten waiver. Masz 4 opcje:

With the application, you must establish one of the following:
A. You are inadmissible only because of your participation in prostitution, including having procured others for prostitution or having received the proceeds of prostitution, but you have been rehabilitated and your admission to the United States will not be contrary to the national welfare, safety, or security;
B. At least 15 years have passed since the activity or event that makes you inadmissible, you have been rehabilitated, and your admission to the United States will not be contrary to the national welfare, safety, or security;
C. Your qualifying U.S. citizen, lawful permanent resident relative (spouse, son, daughter, parent), or K visa petitioner would experience extreme hardship if you were denied admission; or
D. You are an approved VAWA self-petitioner.

W Twoim wypadku rozumiem dziala tylko B, za iles tam lat.

Skąd wziąłeś te informacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...