Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Xxxxxx said:

Hej, jutro mamy rozmowę i stres daje powoli o sobie znać teraz właśnie raz jeszcze oglądam dokumenty i zobaczyłam, że na kartce ze strony z której wybiera się sposób odbioru paszportu przy kodzie kreskowym jest "ds 160" czy tak powinno być, czy nie czasem 260? Niżej daje zdjęcie,  sprawdzałam kilka razy i wydaje mi się, że wszystko dobrze wpisaliśmy . Pozdrawiam.

Byloby ds-260 gdyby, ktos rozsadny programowal te strony... Tu masz linka na uspokojenie: 

;)

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc (wiem, że od tego zdania nie rozpoczynamy)...

Jestem pierwszą osobą z tego "rocznika" której się nie udało... Byłem gotowy na to w 99% z tego co znalazłem informację w internecie itd.

Jednak Pan konsul nie chcę "przestępcy" u siebie w kraju - chyba nie opłaca się być uczciwym i pisać wszystko w DS - takie mam wrażenie - trudno - było minęło...

 

Dostałem od konsula kartkę z zaznaczonymi informacjami:

- Paragraf 212 (a) (2) (A) - odmowa ze względu na popełnione w przeszłości przestępstwo.

- Jest Pan uprawniony do ubiegania się o uchylenie odmowy wydania wizy. Więcej na temat składania formularzy I-601 i I-212 znajdą Państwo na stronie internetowej USCIS...

 

Proszę powiedzcie mi szczerze, czy mam jakiekolwiek szanse składając ten wniosek, że go zaakceptują i dostanę wizę? Czy muszę złożyć te 2 wnioski po 930$ każdy? Bo mi się wydaję, że czas nie jest po mojej stronie, ponieważ nie zdążą rozpatrzyć wniosku do końca września - a jeżeli do końca września nie dostanę wizy to już wszystko przepada. Czy się może mylę?
Jeżeli ktoś coś wie to proszę o jakiekolwiek informację, ponieważ skoro już tyle wydałem to 930$ na wniosek to może nie jest tak dużo skoro jest szansa to jeszcze wygrać?

 

17 godzin temu, Xxxxxx napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedź, można iść spokojnie spać w takim razie.

Tak z ciekawości - udało Wam się? Bo tak szybko wyszliśmy z żoną, że aż mi głupio :) Powodzenia w IL jak coś :)

Edytowane przez PHU_MONO
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, PHU_MONO said:

Dostałem od konsula kartkę z zaznaczonymi informacjami:

- Paragraf 212 (a) (2) (A) - odmowa ze względu na popełnione w przeszłości przestępstwo.

- Jest Pan uprawniony do ubiegania się o uchylenie odmowy wydania wizy. Więcej na temat składania formularzy I-601 i I-212 znajdą Państwo na stronie internetowej USCIS...

Proszę powiedzcie mi szczerze, czy mam jakiekolwiek szanse składając ten wniosek, że go zaakceptują i dostanę wizę? Czy muszę złożyć te 2 wnioski po 930$ każdy? Bo mi się wydaję, że czas nie jest po mojej stronie, ponieważ nie zdążą rozpatrzyć wniosku do końca września - a jeżeli do końca września nie dostanę wizy to już wszystko przepada. Czy się może mylę?
Jeżeli ktoś coś wie to proszę o jakiekolwiek informację, ponieważ skoro już tyle wydałem to 930$ na wniosek to może nie jest tak dużo skoro jest szansa to jeszcze wygrać?

Czas procesowania dla I-601 USCIS podaje na 3.5 Months to 6 Months. Normalnie musieliby to rozpatrzyc do 30 wrzesnia (wlacznie zalatwianiem tego w ambasadzie). W tym roku potencjalnie role moga jeszcze odegrac procesy sadowe + zmiany w prawie, ale nie wiem czy to wszystko bedzie obejmowac ponowne rozpatrzenie, czy tylko ludzi ktorzy sie nie zalapali na interview.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc (wiem, że od tego zdania nie rozpoczynamy)...
Jestem pierwszą osobą z tego "rocznika" której się nie udało... Byłem gotowy na to w 99% z tego co znalazłem informację w internecie itd.
Jednak Pan konsul nie chcę "przestępcy" u siebie w kraju - chyba nie opłaca się być uczciwym i pisać wszystko w DS - takie mam wrażenie - trudno - było minęło...
 
Dostałem od konsula kartkę z zaznaczonymi informacjami:
- Paragraf 212 (a) (2) (A) - odmowa ze względu na popełnione w przeszłości przestępstwo.
- Jest Pan uprawniony do ubiegania się o uchylenie odmowy wydania wizy. Więcej na temat składania formularzy I-601 i I-212 znajdą Państwo na stronie internetowej USCIS...
 
Proszę powiedzcie mi szczerze, czy mam jakiekolwiek szanse składając ten wniosek, że go zaakceptują i dostanę wizę? Czy muszę złożyć te 2 wnioski po 930$ każdy? Bo mi się wydaję, że czas nie jest po mojej stronie, ponieważ nie zdążą rozpatrzyć wniosku do końca września - a jeżeli do końca września nie dostanę wizy to już wszystko przepada. Czy się może mylę?
Jeżeli ktoś coś wie to proszę o jakiekolwiek informację, ponieważ skoro już tyle wydałem to 930$ na wniosek to może nie jest tak dużo skoro jest szansa to jeszcze wygrać?
 
Tak z ciekawości - udało Wam się? Bo tak szybko wyszliśmy z żoną, że aż mi głupio Powodzenia w IL jak coś

Jak poważne miałeś przestępstwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

Czas procesowania dla I-601 USCIS podaje na 3.5 Months to 6 Months. Normalnie musieliby to rozpatrzyc do 30 wrzesnia (wlacznie zalatwianiem tego w ambasadzie). W tym roku potencjalnie role moga jeszcze odegrac procesy sadowe + zmiany w prawie, ale nie wiem czy to wszystko bedzie obejmowac ponowne rozpatrzenie, czy tylko ludzi ktorzy sie nie zalapali na interview.

Czyli pewności nie ma. A nawet jakby pozytywnie rozpatrzyli, ale już po 30 września to nic mnie nie ratuje bo już po zawodach?
Sama wysyłka listu z wnioskiem to jest minimum 2 tygodnie bo z tego co pamiętam co czytałem to trzeba wysłać pocztą.

Druga sprawa jest taka, że tak wszystko "szybko" się działo, że konsul (w sumie Pani w okienku wcześniej) zabrali mi oryginał wyroku i oryginał tłumaczenia - oddali tylko kopie tłumaczenia - a to też chyba mi się przyda do wniosku?

Z tego co rozumiem z tego wszystkiego to mam zakaz imigracji do stanów, ale również w gratisie dostałem zakaz nawet jakbym chciał na wakacje jechać z żoną za rok czy coś?

Kurdę chciałbym to ogarnąć samemu, ale boję się, że bez prawnika się nie obejdzie - już rok temu ten prawnik który tłumaczył mi, że powinno mi się udać, ale najlepiej jakbym skłamał w DS - proponował mi również pomoc w sprawie za 5 000$ więc trochę sobie liczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PHU_MONO napisał:

Jestem pierwszą osobą z tego "rocznika" której się nie udało... Byłem gotowy na to w 99% z tego co znalazłem informację w internecie itd.

Przykro mi, ale na (marną) pociechę powiem to: czekając na rozmowę im bardziej wszystko analizuję i obliczam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że wcale tak źle w PL nie jest. Ogólnie, statystycznie na pewno gorzej, ale nie źle. A z dziećmi to jeszcze mniej "źle". Pół roku temu pewnie wyjechałbym w ciemno jak nie zastanawiałem się nad tym tak dużo. W latach 90 pewnie decyzja byłaby oczywista.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...