Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Mieliśmy karty szczepień normalne z przychodni jestem rocznik 89 żona młodsza tak że wszystkie potrzebne szczepienia u nas były już zrobione według wytycznych i wieku. Tężec po prostu jako dawka przypominającą cena 45 zł od głowy. Co do dziecka zaszczepienie według naszego polskiego planu są wystarczające. My mieliśmy akurat gotówkę chodź płatności kartą też są honorowane bez problemu. Ale różnie to jest jakaś awaria systemu płatniczego terminala czy coś pewniejsza gotówka chodź każdy banknot był sprawdzany bo akurat wszystkie były po kolei z numeru banknotów i nówki hehe tak że pani w kasie dość dobrze je przeglądała nie nic przed nie płacisz. Co do wylotu połowa sierpnia i jak prawdziwy Polak na start Chicago

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierpień? O kurka, ekspresowo! Szanuję i podziwiam. A praca, dom/mieszkanie itp itd - wszystko już nagrane?

My mamy spotkanie na połowę sierpnia, ale jeszcze nie wiem czy pojedziemy do Warszawy (to jednak spora inwestycja przy 4 osobach - jeśli dobrze liczę, to 1.5-1.7k od głowy), a jeśli tak, to nie wiem czy wyjedziemy. Rok czy dwa wcześniej decyzja byłaby znacznie łatwiejsza.

Udało Wam się z tymi szczepieniami. :) My też jesteśmy z końcówki lat 80., ale wątpię czy będziemy w stanie wydobyć dokumentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



U nas mamy ten plus że mamy rodzinę tam i niczym nie musimy się przejmować ani mieszkaniem ani praca po prostu kupić bilety i tyle. Inwestycja spora to prawda ale to w sumie kropla w morzu wszystkich wydatków. Po 300 od głowy prawie za badania plus droga po 300 za głowę u doktora do tego trzeba dodać szczepienia jeśli brakują po 330$ ambasada. Ale myślę że nie ma co rezygnować jeśli jest szansa to trzeba z niej skorzystać niż żałować potem że się zrezygnowało.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem po 8 miesiącach potwierdzenie dokumentów i czekam na scheduling. Ciekawe czy zdążę na wrzesień. Jeśli tak, będę miał ten sam temat do rozkminy co @ntcm - rodzina, dzieci, mieszkanie i dobra praca + brak rodziny w usa. Zobaczymy... żona nie chce jechać :P

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, oraz gratuluje wszystkim wygranej! Ja równiez znalazłem sie w “wylosowanej czesci “ i chcialbym zapytac, czy ktos z wygranych wysyłał zgłoszenie zza granicy, gdzie obecnie jest rezydentem, mieszka i pracuje?

Mieszkam przez kilka ostatnich lat W Irlandii i tutaj tez czekam na rozmowe. Dodam, ze dokumenty wysłałem zaraz  we wrzesniu, 2020, a ostatnio (jakies 3tygodnie temu) dostalem email potwierdzajacy, if wszystkie dokumenty sa juz sprawdzone i mam oczekiwac na wiadomosc odnosnie juz rozmowy z konsulem w Ambasadzie W Dublinie.

Dzieki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie.

Dziś przypomniało mi się o wypełnieniu wniosku na odbiór paszportów i właśnie to robię.

Wypełniłem wniosek za siebie - wybrałem DV1 i dopisałem moją "spouse" i miejsce odbioru paszportów.

To wszystko? Czy żona musi swój wniosek wypełniać z kat. DV2?

Ja jestem głównym wygranym, a Ona jedzie ze mną.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...