Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Xarthisius napisał:

https://www.uscis.gov/i-601 w dokumencie "Instructions for Form I-601"

Instrukcja i ustawa się wykluczają, nie jestem w stanie znaleźć potwierdzenia na 100% ze waiver obejmuje wszystkie przestepstwa a nie tylko prostytucję zgodnie z tą ustawą: 

 https://uscode.house.gov/view.xhtml?req=granuleid:USC-prelim-title8-section1182&num=0&edition=prelim

Konkretnie to (D)(i) or (D)(ii) mowia o wyrokach za prostytucję.

(h) Waiver of subsection (a)(2)(A)(i)(I), (II), (B), (D), and (E)

The Attorney General may, in his discretion, waive the application of subparagraphs (A)(i)(I), (B), (D), and (E) of subsection (a)(2) and subparagraph (A)(i)(II) of such subsection insofar as it relates to a single offense of simple possession of 30 grams or less of marijuana if-

(1)(A) in the case of any immigrant it is established to the satisfaction of the Attorney General that-

(i) the alien is inadmissible only under subparagraph (D)(i) or (D)(ii) of such subsection or the activities for which the alien is inadmissible occurred more than 15 years before the date of the alien's application for a visa, admission, or adjustment of status,

(ii) the admission to the United States of such alien would not be contrary to the national welfare, safety, or security of the United States, and

(iii) the alien has been rehabilitated; or

Szukam od jakichś dwóch tygodni info i nie mam potwierdzenia że waiver może być też w przypadku innych przestępstw. Jeśli masz więcej info to będziemy wdzięczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, masterr said:

Instrukcja i ustawa się wykluczają, nie jestem w stanie znaleźć potwierdzenia na 100% ze waiver obejmuje wszystkie przestepstwa a nie tylko prostytucję zgodnie z tą ustawą: 

Nic sie nie wyklucza.

4 minutes ago, masterr said:

(i) the alien is inadmissible only <przypadek prostytucji> or the activities for which the alien is inadmissible occurred more than 15 years before the date of the alien's application for a visa, admission, or adjustment of status,

Przeedytowalem zeby bylo dokladnie widac.

Tracisz tylko czas i nie potrzebnie sie stresujesz sytuacjami ktore moga sie wydarzyc. Analizowanie INA na wypadek bycia wylosowanym w loterii wizowej jest troche bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Xarthisius napisał:

Tracisz tylko czas i nie potrzebnie sie stresujesz sytuacjami ktore moga sie wydarzyc. Analizowanie INA na wypadek bycia wylosowanym w loterii wizowej jest troche bezcelowe.

Panie Xarthisius - może to głupie co powiem, ale w moim przypadku nawet dobrze, że dostałem teraz odmowę - dzięki temu mam możliwość ubiegania się za 6 lat o waiver który mnie oczyści i dzięki temu za kilka lat ponowne wylosowanie w DV (jak już kiedyś pisałem, że jak dla mnie nie osiągalne żeby znów wygrać - a wręcz nie możliwe) lub wygrana mojej żony za kilka lat będzie tylko formalnością - bez stresu o przeszłość z papierem w ręku, że "mnie oczyścili' pójdziemy na wizytę w Ambasadzie. Zresztą nawet zwykła wiza imigracyjna (bo mimo wszystko Esty nie dostanę jak zaznaczę karalność) za kilka lat to też tylko formalność :)

Zresztą już z żoną podjęliśmy decyzję, że od tego roku już wysyła zgłoszenia do DV - najwyżej jak wygra to Ona wleci i po uzyskaniu waivera prze zemnie ściągnie mnie na łączenie rodzin - trochę dłuższa droga i o wiele kosztowniejsza, ale nie niemożliwa - zawsze to jakaś dodatkowa szansa :)

 

A wracając do użytkownika masterr to może w jego przypadku (z jego przewinieniami) jakby dostał odmowę z długim czasem do końca września to może odwołanie by go uratowało i zmieścili by się z rozpatrzeniem wniosku i dostałby jeszcze wizę?

 

BTW: serio lubię czytać Pana wypowiedzi bo mam wrażenie, że zna Pan prawo lepiej niż nie jeden "pseudo prawnik" który się ogłasza w necie - taki na którego trafiłem rok temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, PHU_MONO said:

Panie

Zgubmy tego "pana" na anonimowym forum :)

2 minutes ago, PHU_MONO said:

A wracając do użytkownika masterr to może w jego przypadku (z jego przewinieniami) jakby dostał odmowę z długim czasem do końca września to może odwołanie by go uratowało i zmieścili by się z rozpatrzeniem wniosku i dostałby jeszcze wizę?

Ale that's the thing: @masterr nie jest wylosowany w loterii, nie ubiega sie w tej chwili o zadna wize.

4 minutes ago, PHU_MONO said:

BTW: serio lubię czytać Pana wypowiedzi bo mam wrażenie, że zna Pan prawo lepiej niż nie jeden "pseudo prawnik" który się ogłasza w necie - taki na którego trafiłem rok temu...

To musze sobie walnac w stopce IANAL, bo jeszcze ktos zacznie przykladac zbyt duza wage do moich postow :) To, ze cos pisze i "brzmie" jakbym wiedzial o czym, nie sprawia automatycznie, ze mam racje. Warto o tym pamietac i weryfikowac samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xarthisius napisał:

Zgubmy tego "pana" na anonimowym forum

Ok :)

10 minut temu, Xarthisius napisał:

Ale that's the thing: @masterr nie jest wylosowany w loterii, nie ubiega sie w tej chwili o zadna wize.

Wiem, ale jakby mu się udało to by miał z głowy - będzie wiedział co dostanie od konsula - czyli to co ja - a dalej już tylko jego zaangażowanie w tym, żeby to odkręcić i trochę pieniędzy na prawników. Z tego co pisał to wydaje mi się, ze w jego przypadku minęło już te 15 lat więc nawet jest w lepszej sytuacji bo może zacząć "walkę" z dnia na dzień bez oczekiwania na minięcie 15 lat.

13 minut temu, Xarthisius napisał:

To musze sobie walnac w stopce IANAL, bo jeszcze ktos zacznie przykladac zbyt duza wage do moich postow :) To, ze cos pisze i "brzmie" jakbym wiedzial o czym, nie sprawia automatycznie, ze mam racje. Warto o tym pamietac i weryfikowac samemu.

Tutaj chodziło mi o to, że jeżeli ktoś ma problem to od razu piszesz prosto i w punkt i to się sprawdza. A po drugie kiedyś latając po stronach ze statystykami wizowymi itp natknąłem już na ten nick i doszedłem do wniosku że jesteś osobą znającą się na tym co pisze.

 

A co do prawników to znasz może jakiegoś u siebie w stanach (bo domyślam się, że tam jesteś) lub ktoś ze znajomych zna? Bo Ci z polski to moim zdaniem kiepscy są - a wolę więcej zapłacić, ale za profesjonalistę... Będę szukał kogoś kto za te 6 lat podejmie się pomocy mi w tym waiverze bo głupia sytuacja jak opłata wniosku musi być czekiem lub kartą wydaną przez banka w USA - a z polski słabo widzę to zrobić - no chyba, że jak żonie się uda kiedyś w DV i wyleci to będzie chociaż jak zapłacić bo z jej karty ze stanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, PHU_MONO said:

A co do prawników to znasz może jakiegoś u siebie w stanach (bo domyślam się, że tam jesteś) lub ktoś ze znajomych zna? Bo Ci z polski to moim zdaniem kiepscy są - a wolę więcej zapłacić, ale za profesjonalistę... Będę szukał kogoś kto za te 6 lat podejmie się pomocy mi w tym waiverze bo głupia sytuacja jak opłata wniosku musi być czekiem lub kartą wydaną przez banka w USA - a z polski słabo widzę to zrobić - no chyba, że jak żonie się uda kiedyś w DV i wyleci to będzie chociaż jak zapłacić bo z jej karty ze stanów.

Nie znam osobiscie zadnego prawnika imigracyjnego. Sam nie korzystalem, jedynie z drobna sprawa pomogla mi @karina, ale Ona chyba przestala odwiedzac forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Xarthisius napisał:

Nic sie nie wyklucza.

Przeedytowalem zeby bylo dokladnie widac.

Tracisz tylko czas i nie potrzebnie sie stresujesz sytuacjami ktore moga sie wydarzyc. Analizowanie INA na wypadek bycia wylosowanym w loterii wizowej jest troche bezcelowe.

Faktycznie tam jest "or"... Najlepsze jest to, że czytał to prawnik który zgarnął niemałe pieniądze za poradę i radził, że lepiej się nie przyznawać do swojej historii. 

Jeszcze do tego co napisałeś - nie biorę pod uwagę jedynie loterii wizowej. Są inne kategorie, do których się kwalifikuję z tym, że są bardziej kosztowne. Sprawdzenie na czym się stoi PRZED wydaniem pieniędzy na drogi proces wizowy i konieczność powiedzenia dziecku że "jednak nie jedziemy" nie jest w moim mniemaniu niepotrzebnym stresowanien się, tylko odpowiedzialnym podejściem do tematu.

Zgadzam się z tym co napisał MONO - Twoje porady są więcej warte niż CONAJMNIEJ dwóch prawników "imigracyjnych". Różnica jest taka, że nie doradzasz ludziom żeby łamali prawo i nie bierzesz za to kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, masterr said:

Są inne kategorie, do których się kwalifikuję z tym, że są bardziej kosztowne.

Jezeli pieniadze nie dla Ciebie problemem i celujesz w EB5, to tak jak @jullav wczesniej pisala, niektorzy prawnicy ktorzy zajmuja sie teraz DV wydaja sie calkiem sensowni. Na pewno tez prowadza podobne sprawy, a DV jest dla nich ewenementem. Pania Glazer akurat bym pominal w tej liscie, osobiscie unikalbym tez Morissona, ale zarowno firma Grega Siskinda, jak i Charlesa Kucka wydaja sie sensowne. W.w. prawnikow bedzie mozna posluchac na zywo w poniedzialek:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pieniadze nie dla Ciebie problemem i celujesz w EB5, to tak jak [mention=115763]jullav[/mention] wczesniej pisala, niektorzy prawnicy ktorzy zajmuja sie teraz DV wydaja sie calkiem sensowni. Na pewno tez prowadza podobne sprawy, a DV jest dla nich ewenementem. Pania Glazer akurat bym pominal w tej liscie, osobiscie unikalbym tez Morissona, ale zarowno firma Grega Siskinda, jak i Charlesa Kucka wydaja sie sensowne. W.w. prawnikow bedzie mozna posluchac na zywo w poniedzialek:
 

Hehe Morrison jest moim lawyerem na razie jest spoko, przynajmniej jest komunikacja i można zadać jakiekolwiek pytanie i dają Ci radę prawnika. U Kucka jeśli jesteś w pozwie to chyba niestety komunikacja ograniczona. Ale w obu przypadkach indywidualna sprawa wyglada inaczej niż w przypadku pozwu grupowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...