Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Marta8686 napisał:

Witajcie!

Mam pytanie odnośnie zielonej karty dla małżonka stałego rezydenta. W sierpniu dostałam z NVC maila, że mają kompletne dokumenty, opłaty i będą się starali umówić spotkanie w Ambasadzie tak szybko, jak to możliwe. Wiadomo koronawirus i proklamacje Trumpa wstrzymały te spotkania dla rodzin rezydentów. 

Ale czy się nie mylę, że proklamacja obowiązywała do końca roku? Co teraz się będzie działo?  Czy trzeba czekać na zmianę władzy w USA, by się coś dowiedzieć? Na stronie Ambasady nie ma informacji jakoby coś odmrażali.

To czekanie jest to dosyć frustrujące:rolleyes: Może ktoś na forum coś poradzi/coś wie, czego ja nie wiem...

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam, Marta

Marta, polecam napisać maila do NVC i ambasady, tak na wszelki wypadek, żeby się upewnić, że Wasza sprawa jest w toku i kiedy ewentualnie możecie oczekiwać zmian jeśli chodzi o kwestie umawiania spotkania z konsulem. Tak na wszelki wypadek, żeby mieć w razie jakichkolwiek trudności dowód w przyszłości, że faktycznie jesteście zainteresowani GC dla małżonka rezydenta i że żadna korespondencja nie zapodziała się w międzyczasie.

 

A tak poza tym to chyba jesteśmy na podobnym etapie ;) rozumiem, że zaakceptowali Wam wszystkie dokumenty + AoS + rozliczenia podatkowe do AoS i etap dokumentacji z NVC macie już zakończony? Zostało tylko umówienie się do lekarza i spotkanie z konsulem?

Dostaliście podobny mail/komunikat jak ten poniżej? Czy później wysłali Wam jeszcze kolejną wiadomość? Bo w sumie trochę mnie zmartwiłaś tym, że czekasz już od sierpnia i żadnych wieści w międzyczasie...

Cytat

The National Visa Center (NVC) received all of the fees, forms, and documents that are required prior to attending an immigrant visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General overseas.

NVC will work with the U.S. Embassy/Consulate General in WARSAW, POL to schedule an interview appointment for you. Once we have confirmed an interview date, we will send a notice to you, your petitioner and attorney (if applicable).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.02.2021 o 15:42, mkrzk napisał:

Witam,

dolaczam sie do oczekujacych na interview w ambasadzie w Warszawie w kategorii F2A

Podobno jutro Biden ma sie zajac emigracja, moze sciagnie ban na wizy imigracyjne i ambasada zacznie ustalac terminy rowniez na nasza kategorie, co myslicie?

Myślę, że Biden zajmie się raczej banem na imigrację dla osób na wizach pracowniczych (ten jest bezterminowy chyba), dużo się mówi także o zmniejszeniu backlogu w kwestii GC dla osób sponsorowanych przez pracodawców. Dodatkowo Biden chce się zająć sprawą nielegalnych imigrantów, tak by wreszcie mogli oni uregulować swój status, szczególnie ludzie z DACA (głównie posiadają go dorosłe dzieci nielegalnych imigrantów).

Myślę, że nam (F2A) pozostaje czekać te kolejne 2 miesiące, do końca marca, nie sądzę żeby Biden przedłużył proklamację znowu, a raczej specjalnie jej odwoływać nie ma będzie.

Ale mimo wszystko fajnie, że nas jest tak dużo, będziemy się wspierać i będzie nam raźniej w tym całym czekaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.02.2021 o 17:52, mkrzk napisał:

Tak nie sciagnal banu niestety.. Miejmy tylko nadzieje ze w Polsce czeka na tyle malo osob ze przez ten rok nie utworzyla sie az taka dluga kolejka 

I dadza rade nasz wszystkich "zalatwic" w okresie kwiecien,maj, czerwiec :)

A powiem ci, ze dokładnie o tym samym myślałam ostatnio...

W końcu ilu Polaków może czekać na GC / wizę imigracyjna po slubie z rezydentem USA? Bądź co bądź przez ostatni rok marne były szanse, żeby się z kimś z USA zapoznać, a tym bardziej brać slub, praktycznie od roku mało kto ma prawo wjazdu do USA. A sądzę, że mamy pierwszeństwo względem kategorii F3/F4. Co najwyżej o terminy będziemy rywalizować ze szczęśliwcami z DV (loterii wizowej).

Żony obywateli procesują normalnie, także tu akurat backlog się jedynie skraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@mkrzk Dobre wieści, dzięki za update! To powoli szykujemy się do świętowania! :lol:

Koleżanka wysłała mi link do informacji o proklamacji Bidena bodajże w środę 24.02 i nawet sprawdzałam stronę ambasady, ale wtedy nie było żadnych oficjalnych informacji, pewnie zajęło im trochę zaktualizowanie informacji na stronie.

Z tego co widzę, to procesują wyłącznie wizy z kategorii rodzinnych. Wnioski dla rodzin obywateli były procesowane w trakcie banu, także raczej małe szanse na backlog w tej grupie. Myslę, że nas (F2A) pozałatwiają wszystkich bardzo szybko, tym bardziej że póki co wizy DV-2021 i K-1 są wciąż objęte banem (pewnie to się zmieni niedługo, ale w międzyczasie my skorzystamy na bieżącej sytuacji i małym obłożeniu ambasady spotkaniami).

 

Trzymam za was kciuki, i będę dawać znać jak tylko dostanę informację odnośnie terminu. ;) 

Póki co moje papiery (DS260, AoS itd.) zostały zaakceptowane 22.12.2020, także i tak jestem gdzieś daleko w kolejce, ale mimo wszystko pewnie i tak w marcu będzie update wreszcie. Jupi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie, ale wygląda na to, że wrócili do pracy nad wnioskiem, w piątek (5.03) dostałam maila z NVC pt. "Case Status Update" z informacją, że NVC będzie współpracować z ambasadą próbując ustalić datę interview oraz że moje dokumenty zostały zaakceptowane i czekają w NVC od przynajmniej 60 dni.

Generalnie mail bardzo podobny do tego, który otrzymałam w grudniu, kiedy poinformowali mnie, że wszystkie opłaty zostały wniesione a dokumenty zaakceptowane, i że przed spotkaniem w ambasadzie nie wolno robić żadnych planów ;D 

Important: The applicant should not make any permanent financial commitments until they have received their immigrant visa. This includes activities such as:
        - Selling a house, car or property,
        - Resigning from a job, or;
        - Making other travel arrangements.

 

W dniu 4.03.2021 o 10:33, mkrzk napisał:

jakies newsy? kogokolwiek ustawili juz na rozmowe? :)

A jak u ciebie? Też dostalaś update z NVC? (bądź "eś", ale czuję podskórnie, że jesteś kobietą :D) 

Mam przeczucie, że rozmowy będą po Świętach Wielkanocnych i raczej szybko nas załatwią, kto wie, może wszystkich jednego dnia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...