Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś miałam interwiew.

W marcu wysłaliśmy dokumenty do NVC, w maju uzupełnialiśmy. Zaakceptowane 22.07, 22.08 mail z zaproszeniem do Warszawy na 30.09.

Lekarza ogarniałam w Warszawie, w Krakowie mają straszne kolejki i termin w sierpniu wyznaczali na listopad.

W dniu 4.03.2022 o 13:03, Annka napisał:

My składaliśmy wniosek na początku lutego 2020 r. dla mnie i córki.

W październiku 2021 r. mąż zrobił naturalizację, wysłaliśmy aktualizację do USCIS i była cisza. W połowie stycznia 2022 r. mąż przez ich stronę wysłał zapytanie do naszych spraw, pisząc, że wysyłał dokumenty do zmiany kategorii wizy.

Pod koniec stycznia przekazali nasze sprawy najpierw do jednego USCIS a później do NVC, z NVC po kilku dniach była odpowiedź, żeby wypełniać wnioski.

Tydzień temu poszły wszystkie dokumenty do NVC.

I znowu czekamy ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

On 9/30/2022 at 11:25 PM, Annka said:

A ja dziś miałam interwiew.

W marcu wysłaliśmy dokumenty do NVC, w maju uzupełnialiśmy. Zaakceptowane 22.07, 22.08 mail z zaproszeniem do Warszawy na 30.09.

Lekarza ogarniałam w Warszawie, w Krakowie mają straszne kolejki i termin w sierpniu wyznaczali na listopad.

Wow, jak szybko! U nas DQ ok. 20.07.2022, ale cisza jeśli chodzi o interview. Mąż obywatel, na początku września wysłaliśmy Expedite Request, ale wczoraj wpadło info, że nie przyśpieszą. Nie wiem w ogóle jak na to patrzeć i jak to traktować, skoro post wcześniej @Carycapisze, że czekała na rozmowę prawie pół roku... Taką miałam nadzieję, że ten etap pójdzie najszybciej, eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 3.12.2022 o 09:13, parenthesis napisał:

Update: wiza przyznana. 01.12 miałam rozmowę w Warszawie, dużo czekania, ale sama rozmowa bardzo szybka i przyjemna. Cały proces zajął rok i 13 dni.

USCIS: 18.11.2021
NVC DQ: 19.07.2022
Interview letter: 08.11.2022
Medyczny (Kraków): 16.11.2022
Rozmowa w ambasadzie: 01.12.2022

no bo mąż obywatel dlatego rok, myślałam ze ten wątek jest dla stałych rezydentów.

Edytowane przez mvgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 12/4/2022 at 6:21 PM, mvgda said:

no bo mąż obywatel dlatego rok, myślałam ze ten wątek jest dla stałych rezydentów.

Yup, dorzuciłam swoje info, bo wcześniej osoby będące w związkach z obywatelami też się dzieliły wieściami w tym wątku. A terminy są dla wszystkich istotne.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, parenthesis napisał:

Yup, dorzuciłam swoje info, bo wcześniej osoby będące w związkach z obywatelami też się dzieliły wieściami w tym wątku. A terminy są dla wszystkich istotne.

No to kiedy przeprowadzka do USA i jaki kierunek/stan? Maż już się pewnie nie może doczekać :D 

Zazdroszczę, że tak szybko się udało! Powodzenia! Mam nadzieję, że wszystko szybko się poukłada tu na miejscu i szybko przywykniesz! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/30/2022 at 8:53 PM, Iskierka said:

No to kiedy przeprowadzka do USA i jaki kierunek/stan? Maż już się pewnie nie może doczekać :D 

Zazdroszczę, że tak szybko się udało! Powodzenia! Mam nadzieję, że wszystko szybko się poukłada tu na miejscu i szybko przywykniesz! ;) 

W lutym, kierunek Illinois, okolice Chicago. A potem... zobaczymy ;) Chcemy obczaić różne stany i miasta, żeby zobaczyć, które miejsce nam najbardziej odpowiada.

Dzięki, też mam nadzieję, że się uda szybko przestawić i zaaklimatyzować. Podziwiam, że ty wytrzymałaś tak długi czas oczekiwania na wizę. Cały ten system to jakaś paranoja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 3.01.2023 o 13:19, parenthesis napisał:

W lutym, kierunek Illinois, okolice Chicago. A potem... zobaczymy ;) Chcemy obczaić różne stany i miasta, żeby zobaczyć, które miejsce nam najbardziej odpowiada.

Dzięki, też mam nadzieję, że się uda szybko przestawić i zaaklimatyzować. Podziwiam, że ty wytrzymałaś tak długi czas oczekiwania na wizę. Cały ten system to jakaś paranoja. 

 

Jak prawdziwy Polak! Zapraszamy do Chicago, nie zapomnij zabrać ciuchów na syberyjskie mrozy, dzisiaj rano mój termometr pokazywał -18C, myślałam, że mam zwidy. Całe szczęście, że mam w samochodzie podgrzewane foteli, to przynajmniej zadek tak nie odmarza.:D 

Chicago jest przeurocze, ale wiosną, uczciwie powiem, że chyba nie ma piękniejszego okresu, ale wybieracie sobie nienajlepszy miesiąc na przyjazd, słyniemy z mrozów. Aczkolwiek podobno w tym roku coś delikatnie nas Matka Ziemia traktuje  :) 

Powodzenia i pozdrawiam z zachodnich przedmieść!

A co do aklimatyzacji - dzisiaj doszłam do wniosku, że chyba wreszcie zaczynam nazywać Stany swoim domem, zajęło mi to, bagatela, tylko 6 miesięcy, na Niemcy potrzebowałam 8 :D Ale, ale...! ogólnie dobrze czasem zaczynać w miejscu, gdzie są polskie sklepy czy polski kościół, człowiek od czasu do czasu usłyszy język ojczysty i jakoś ta emigracja lżejsza się robi:wub:

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...