Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Orzech1010 napisał:

Witam ,podłączę się do tematu. Jako posiadacz gc złożyłem petycję dla mej żony i dziecka. Już jestem jak to nazywam po całej zabawie z uscis, nvc  i w lipcu otrzymałem wiadomość ,,The National Visa Center (NVC) received all of the fees, forms, and documents that are required prior to attending an immigrant visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General overseas.

NVC will work with the U.S. Embassy/Consulate General in WARSAW, POL to schedule an interview appointment for you. Once we have confirmed an interview date, we will send a notice to you, your petitioner and attorney (if applicable)............. I tak dalej"  <_< 

 

Może ktoś z was posiada jakieś nowe informacje dotyczące terminów, czasòw oczekiwania itp ? :)) Dodam że rozmawiając telefonicznie z konsultantem ambasady jak i nvc przepychają po informacje pomiędzy siebie -_- Gratulacje tym którym już się udało :D

Hej Orzech, jeśli chodzi o terminy to wszystko zależy od twojej daty DQ, kiedy to NVC zaakceptowało wszystkie papiery finalnie. Zakładam, że to lipiec 2021 (chyba, że dostałeś już kilka maili wcześniej).

- Marta, która miała spotkanie umówione na wrzesień, miała dokumenty z DQ sierpień 2020,

- Ja mam dokumenty z grudnia 2020 i wciąż czekam na umówienie spotkania w ambasadzie. 

Powiedziałabym, żebyś przygotował się z żoną na ok. rok czekania patrząc po naszych terminach. Możliwe, że czas oczekiwania będzie krótszy/dłuższy, ale przez covida wszystkie urzędy powariowały i nic nie działa wg standardowego trybu.

 

PS. pytanie z ciekawości - kiedy wysłałeś petycję I130, do jakiego Service Center trafiło i ile czasu zajęło wam jej zaakceptowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszedł email z potwierdzeniem bieżącej sprawy, aktualnie nie mam przy sobie dokumentów ale wyglądało to tak ...sprawa trafiła do California services, w trakcie przenieśli do Vermont i łącznie czekania było jak pamiętam 9 miesięcy do uzyskania możliwości logowania w Nvc. Natomiast w National Visa center sprawa przedłużyła się o rok z powodu niedoświadczonego ,,prawnika" ale to inna historia. Mam cichą nadzieję że rozpędzi się ten pociąg w umawianiu iv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 17:59, mkrzk napisał:

OK zatem podsumowując mamy:

- Marta DQ 08.2020 interview 09.2021

- Monika DQ ??? int;derview 10.2021

- Iskierka DQ 12.2020 interview ???

- ja DQ 01.2021 interview ???

- Orzech DQ 07.2021 interview ???

 

Dajcie znac jak kogos pominalem 

Mam i ja termin w ambasadzie!

Dostałam zaproszenie na 27.10, niestety muszę przełożyć bo nie dam rady się pojawić + muszę dodać dziecko do petycji, a zanim będzie mógł wziąć udział w interview potrzebuję jego dokumentów. Myślałam, że się wyrobimy przy ślimaczym tempie NVC, ale jednak się nie udało. Mąż się cieszy, a ja z przerażaniem planuję w głowie przeprowadzkę :D 

Dokładnie w dzień kiedy dostałam maila z NVC moje dziecię stwierdziło, że wystarczy siedzenia w brzuchu mamy i to dobry moment, żeby rozpoczął się poród. Mąż się śmieje, że u nas ważne wieści /rzeczy zawsze dzieją się parami.

 

Także @mkrzkszykuj się, niedługo twoja kolej ;) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Serdeczne gratulacje z okazji narodzin potomka Iskierka:) Chcialam napisac jak potoczyl sie dalej moj proces wizowy. Otóż po badaniach wyniki zostaly przeslane bezposrednio do ambasady i po tygodniu odeslali mi paszporty z wizami. Nie obeszlo sie bez problemow na lotnisku w Krakowie, bo Pan na odprawie stwierdzil, ze nigdy takiej wizy FX nigdy nie widzial i trzymal nas godzine i ledwo wylecialam. Ale w Stanach juz bez problemu. Zabrali nam paszporty na 5 minut, po czym oddali i powiedzieli, ze mozemy isc. Teraz tylko czekac na zielone karty. Pozdrawiam Was i zycze wytrwalosci! 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marta8686 napisał:

Hej. Serdeczne gratulacje z okazji narodzin potomka Iskierka:) Chcialam napisac jak potoczyl sie dalej moj proces wizowy. Otóż po badaniach wyniki zostaly przeslane bezposrednio do ambasady i po tygodniu odeslali mi paszporty z wizami. Nie obeszlo sie bez problemow na lotnisku w Krakowie, bo Pan na odprawie stwierdzil, ze nigdy takiej wizy FX nigdy nie widzial i trzymal nas godzine i ledwo wylecialam. Ale w Stanach juz bez problemu. Zabrali nam paszporty na 5 minut, po czym oddali i powiedzieli, ze mozemy isc. Teraz tylko czekac na zielone karty. Pozdrawiam Was i zycze wytrwalosci! 

Marta, bardzo dziękuję za życzenia :)

Cieszę się, ze wszystko poszło "w miarę" gładko (poza naszymi kochanymi celnikami w Krakowie)

Życzę powodzenia i duuużo cierpliwości przy odnajdowaniu się w amerykańskiej rzeczywistości! I dziękuję za informację zwrotną, dobrze wiedzieć co mnie czeka za kilka tygodni :) 

Mam do ciebie dwa pytana:

1. Czy miałaś szczepienie na Covid / nie było jeszcze wymagane przy twoim badaniu lekarskim? 

2. Czy przed spotkaniem rejestrowałaś się na portalu traveldocs i rejestrowałaś tam swoje spotkanie? Dzwoniłam do ambasady i kazali mi się rejestrować na ichniejszym portalu do umawiania spotkań... Wiem też, że tam podają wysokość opłat wizowych i wybiera się adres do wysyłki paszportu. Niestety do tej pory miałam doświadczenie wyłącznie z wizami nieimigracyjnymi...

 

Pytanie do reszty forum: co jeśli brakuje któregoś szczepienia przy badaniach lekarskich na wizę imigracyjną? Można je uzupełnić po przylocie do USA? Nie ukrywam, że planuję się zaszczepić, ale czekam, aż maluch będzie miał 3-6 miesięcy, zanim wezmę szczepionkę, a chciałabym temat wizy już mieć z głowy, bo planowałam lecieć do USA na początku przyszłego roku, zaraz po otrzymaniu wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Iskierka said:

Marta, bardzo dziękuję za życzenia :)

Cieszę się, ze wszystko poszło "w miarę" gładko (poza naszymi kochanymi celnikami w Krakowie)

Życzę powodzenia i duuużo cierpliwości przy odnajdowaniu się w amerykańskiej rzeczywistości! I dziękuję za informację zwrotną, dobrze wiedzieć co mnie czeka za kilka tygodni :) 

Mam do ciebie dwa pytana:

1. Czy miałaś szczepienie na Covid / nie było jeszcze wymagane przy twoim badaniu lekarskim? 

2. Czy przed spotkaniem rejestrowałaś się na portalu traveldocs i rejestrowałaś tam swoje spotkanie? Dzwoniłam do ambasady i kazali mi się rejestrować na ichniejszym portalu do umawiania spotkań... Wiem też, że tam podają wysokość opłat wizowych i wybiera się adres do wysyłki paszportu. Niestety do tej pory miałam doświadczenie wyłącznie z wizami nieimigracyjnymi...

 

Pytanie do reszty forum: co jeśli brakuje któregoś szczepienia przy badaniach lekarskich na wizę imigracyjną? Można je uzupełnić po przylocie do USA? Nie ukrywam, że planuję się zaszczepić, ale czekam, aż maluch będzie miał 3-6 miesięcy, zanim wezmę szczepionkę, a chciałabym temat wizy już mieć z głowy, bo planowałam lecieć do USA na początku przyszłego roku, zaraz po otrzymaniu wizy.

Hej. 

Tak bylam zaszczepiona na Covid juz wczesniej, lekarz pytal o te szczepienia i ten numer gdzies tam w dokumentach elektronicznych zapisywał wiec możliwe, ze jest to wymagane. Co do reszty szczepien: mialam ze soba karte szczepien z przychodni, czyli takie ktore mialam jako dziecko i machnal na to reka, powiedzial ze jest ok, choc wielu z tej wymaganej listy nie mialam.

Co do travel docs to rejestrowalam sie tam w celu wygenerowania kodu potrzebnego do odsylki paszportu przez kuriera i to jest obowiazkowe. Natomiast spotkanie mialam ustalone z gory przez NVC i nic juz nie rejestrowalam, natomiast jezeli Ty cos przekladasz to byc moze tak trzeba. Jezeli kiedykolwiek wyrabialas wize turystyczna, a Twoj paszport sie nie zmienil, mozesz sie spodziewac trudnosci z zalogowaniem, bo prawdopodobnie twoj profil tam juz istnieje, chyba ze pamietasz haslo. Ja nie pamietalam i troche bylo zabawy, żeby to odzyskac...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 15:55, Marta8686 napisał:

Hej. 

Tak bylam zaszczepiona na Covid juz wczesniej, lekarz pytal o te szczepienia i ten numer gdzies tam w dokumentach elektronicznych zapisywał wiec możliwe, ze jest to wymagane. Co do reszty szczepien: mialam ze soba karte szczepien z przychodni, czyli takie ktore mialam jako dziecko i machnal na to reka, powiedzial ze jest ok, choc wielu z tej wymaganej listy nie mialam.

 

 

 

 

 

gdzie bylas u lekarza - Krakow czy Wawa?

rowniez zalezaloby mi na tym "machnieciu reka" ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja : otrzymaliśmy termin wizyty Interviev na końcówkę grudnia, więc co ciekawe czas oczekiwania na umówienie wizyty od akceptacji dokumentów miną bardzo szybko. Badania bez problemu umówione w Warszawie w środku grudnia.

Iskierka : Gratulacje :)

Pytanie

jak wygląda sprawa z lekarzem waw ? Najpierw wizyta u doktora( szczepienia itp) następnie skierowanie na prześwietlenie,krew? 

Czy trzeba oddzielnie się rejestrować na prześwietlenie,krew?

Jeśli dziecko ma paszport ważny w dniu wizyty w ambasadzie na 4 miesiące do przodu nie stworzy to problemu ? Niestety nie mamy za bardzo opcji wyrobić nowy ze względu na brak obojga rodziców w pl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...