Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Marta8686 napisał:

Hej. Chciałam dać znać, że wyznaczyli mi w koncu termin spotkania na 3 września. W piątek wieczorem dostalam maila. Wczoraj próbowałam zalatwic badania, co ciekawe, to nie da się ich zrobić w tak krótkim terminie ani w KRK ani w WAR. I tu pytanie! Czy można iść na spotkanie bez, a potem je dorobić czy trzeba przekładać spotkanie? Jesli można to jak to będzie wyglądało potem? Drugie pytanie czy jeżeli mamy z córka jeden numer sprawy to gdyby nam przyznali te wizy to czy ja mogę leciec do us bez niej, tzn. ja pierwsza od razu, a ona w przeciągu tych pol roku? (Zaczyna teraz klasę maturalna) Wiem ze ten temat się już przewijał na forum, ale nie mam czasu szukac, a do ambasady się dodzwonić to też jest wyczyn wiec może mi ktoś z Was coś wstępnie podpowie dla informacji. Jestem na wakacjach i wszystko na wariackich papierach!

O ja cię Marta, gratuuuulacje!!! Powodzenia podczas rozmowy! Bardzo się cieszę, że twój proces wreszcie będzie z głowy!

Tydzień. Termin faktycznie szalony, możliwe że cię w wolny slot wrzucili, bo ktoś zrezygnował i im się miejsce zwolniło.  W razie czego możesz napisać do ambasady krótkiego maila z pytaniem o dokumenty od lekarza, ewentualnie zapytać, czy mogą ci przesunąć termin na ciut później, spróbować nie zaszkodzi ;)

Teraz, jak już dostaniesz wizę, pozostaje w sumie dylemat - gdzie wasza córa będzie studiować (o ile planuje), ciężki wybór na jej głowie ;)

Daj znać jak poszło, trzymam kciuki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Xarthisius said:

Mozna. Dostaniesz "odmowe" wizy z paragrafu INA 221(g). Konsul poprosi Cie o dostarczenie dokumentow, kiedy bedziesz je miala

Tak. W druga to strone tylko to nie dziala, tzn. corka nie moze leciej przed Toba. 

Dzieki serdeczne za konkretna odpowiedź. Sorry za zaśmiecanie innego wątku, ale mam klopot z Internetem tu gdzie jestem i na telefonie mi to forum wariuje, a już lekka panika była z tymi badaniami, a wiem ze tam dużo osób wiec ktos pewnie miał taki problem. Cyrk na kółkach:rolleyes: nie denerwuj się Xarthisius... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Marta8686 said:

Dzieki serdeczne za konkretna odpowiedź. Sorry za zaśmiecanie innego wątku, ale mam klopot z Internetem tu gdzie jestem i na telefonie mi to forum wariuje, a już lekka panika była z tymi badaniami, a wiem ze tam dużo osób wiec ktos pewnie miał taki problem. Cyrk na kółkach:rolleyes: nie denerwuj się Xarthisius... pozdrawiam

Na stronie naszej ambasady tego nie ma, ale tu masz przyklad:

Quote

If you find that you are unable to attend a medical examination prior to your visa interview, you should still attend your visa interview. Please schedule the earliest available medical examination and at the time of the visa interview inform the consular officer the date of your examination.

Wazne zebys miala zaklepane.

[1] https://uk.usembassy.gov/visas/family-immigration/medical-examination/

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 8/25/2021 at 10:41 PM, Marta8686 said:

Tak, tak zaklepałam na 13 i 29 września, bo to były pierwsze dostępne terminy. Dzieki!

Cześć Marta :) właśnie dostałam mejla z datą spotkania za 3 tygodnie i się zastanawiam jak Tobie poszło na interview jak nie miałaś badanie lekarskie zrobione wcześniej. Musisz drugi raz jechać do Warszawy na interview po tym, jak zrobisz badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Monika kiedy mialas dokumenty zaakceptowane? (mam na mysle email "case documentalily qualified")

My kilka dni temu dostalismy email ze spotkanie zostalo odwolane ale wczesniej nie otrzymalismy zadnej daty spotkania wiec troche zdziwieni jestesmy co to znaczy. Moze nareszcie zaczeli robic na wieksza skale nasza kategorie?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/16/2021 at 12:22 AM, Monikapl said:

Cześć Marta :) właśnie dostałam mejla z datą spotkania za 3 tygodnie i się zastanawiam jak Tobie poszło na interview jak nie miałaś badanie lekarskie zrobione wcześniej. Musisz drugi raz jechać do Warszawy na interview po tym, jak zrobisz badania?

Hej. Nie ma się co stresować tym spotkaniem bez badań. To w tej chwili chyba już norma we wszystkich kategoriach. No więc w Ambasadzie to wyglądało tak, że było sporo ludzi głównie z loterii wizowej, wiec zajęło to nam ok. 2 godziny. W okienku Pani nas poprosiła o niektore dokumenty, potem odciski palców i na końcu rozmowa z Panią konsul bardzo miłą z resztą. Dostalysmy odmowe do czasu dostarczenia im badań. Jestem już po tych badaniach, potem jeszcze 29 września lekarz i szczepienia. Nie trzeba jechać do Warszawy drugi raz, tylko wysyła się kurierem paszporty i te wyniki itd. Nie wiem natomiast ile się czeka na ich zwrot, ale zakładam że nie bardzo długo, skoro badania są ważne pol roku... tak więc jedna nogą już w USA, ale dam Wam znac jak pozałatwiam wszystko i kupie bilet, bo chyba dopiero wtedy minie stres, że coś pójdzie nie tak, jak powinno... Swoją drogą te badania są absurdalne troche, ale to moje prywatne zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2021 o 20:57, mkrzk napisał:

Witam ponownie,

Monika kiedy mialas dokumenty zaakceptowane? (mam na mysle email "case documentalily qualified")

My kilka dni temu dostalismy email ze spotkanie zostalo odwolane ale wczesniej nie otrzymalismy zadnej daty spotkania wiec troche zdziwieni jestesmy co to znaczy. Moze nareszcie zaczeli robic na wieksza skale nasza kategorie?

 

to ja podobnie,w tym tygodniu (poniedziałek, wtorek?) dostałam maila z informacją o odwołaniu spotkania, mimo że żadnego spotkania nam wcześniej nie ustalili. Zakładam, że to znaczy, że już niedługo my też dostaniemy termin spotkania w ambasadzie. 

@mkrzk jaką macie datę DQ? Ja mam z grudnia 2020. Marta, z tego co pamiętam, sierpień 2020, także liczę, ze za jakieś 2-3 miesiące dostaniemy właściwe zaproszenie

@Marta8686 gratulacje, cieszę się że wszystko poszło pomyślnie, powodzenia z resztą procesu, mam nadzieję, że już niedługo wreszcie przeprowadzisz się do męża na stałe :wub:

 

PS. Pytanie do bardziej doświadczonych w procesie - na dniach ma mi się urodzić dzieciaczek (termin za kilka dni, szybko zleciało). Wiem, że będę musiała dodać swoję dziecię do petycji, ale z tego co się orientuję, muszę po prostu wysłać akt urodzenia do NVC / ambasady przed spotkaniem, nie potrzeba żadnych dodatkowych wniosków w tej sprawie. Czy ktoś z was się orientuje, jak wygląda kwestia badań medycznych dla niemowlaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,podłączę się do tematu. Jako posiadacz gc złożyłem petycję dla mej żony i dziecka. Już jestem jak to nazywam po całej zabawie z uscis, nvc  i w lipcu otrzymałem wiadomość ,,The National Visa Center (NVC) received all of the fees, forms, and documents that are required prior to attending an immigrant visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General overseas.

NVC will work with the U.S. Embassy/Consulate General in WARSAW, POL to schedule an interview appointment for you. Once we have confirmed an interview date, we will send a notice to you, your petitioner and attorney (if applicable)............. I tak dalej"  <_< 

 

Może ktoś z was posiada jakieś nowe informacje dotyczące terminów, czasòw oczekiwania itp ? :)) Dodam że rozmawiając telefonicznie z konsultantem ambasady jak i nvc przepychają po informacje pomiędzy siebie -_- Gratulacje tym którym już się udało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...