Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, MarcinSz said:

Witam, 

Moja żona wysłała wniosek I-130 w sierpniu zeszłego roku, dostała do tej pory tylko informacje, że wniosek wpłynął. Gdy wychodzimy na stronę egov.uscis.gov/processing-time/ i wybieramy, że I-130 i California Service Center to widzimy że obecnie są rozpatrywane wnioski z stycznia 2019....czy to jest możliwe? Zauważyliśmy, że ta data posuwa się o jeden dzień, czasem cofa o kilka i znowu idzie codziennie o jeden dzień. Czy faktycznie to jest wiarygodne?? W takim tempie to moj wniosek o sponsorowanie przez żonę, która ma zieloną kartę będzie rozpatrzony za ponad półtora roku? Proszę o jakieś informacje bo to nie wygląda optymistycznie... myślałem, że sponsorowanie rodzinne trwa 

Malzonkowie green card holders czekaja dluzej niz np. Malzonkowie obywateli. Z tego co wiem, czekanie okolo 2 lat to norma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarcinSz napisał:

Witam, 

Moja żona wysłała wniosek I-130 w sierpniu zeszłego roku, dostała do tej pory tylko informacje, że wniosek wpłynął. Gdy wychodzimy na stronę egov.uscis.gov/processing-time/ i wybieramy, że I-130 i California Service Center to widzimy że obecnie są rozpatrywane wnioski z stycznia 2019....czy to jest możliwe? Zauważyliśmy, że ta data posuwa się o jeden dzień, czasem cofa o kilka i znowu idzie codziennie o jeden dzień. Czy faktycznie to jest wiarygodne?? W takim tempie to moj wniosek o sponsorowanie przez żonę, która ma zieloną kartę będzie rozpatrzony za ponad półtora roku? Proszę o jakieś informacje bo to nie wygląda optymistycznie... myślałem, że sponsorowanie rodzinne trwa jednak krócej...

 

W prawdziwym życiu nie wygląda to wcale bardziej optymistycznie niż na stronie. Skoro wasz wniosek jest w Californii, sprawdź California USCIS I130 processing times (https://egov.uscis.gov/processing-times/) - w przybliżeniu taki będzie czas rozpatrzenia waszej petycji (23-30 miesięcy). W naszym przypadku zajęło im to 18 miesięcy, a w tamtym czasie czas rozpatrywania petycji wynosił 15-19 miesięcy. Niestety ze względu na Covida w zeszłym roku praktycznie przez cały rok nie były przetwarzane wnioski I130 dla małżonków LPR (rezydentów), jedynie dla obywateli US, wznowili to chyba dopiero od marca/kwietnia tego roku. Pozostaje Wam cierpliwie czekać, ewentualnie starać się o expediate processing time (jeśli macie ku temu podstawy np. zdrowotne). Sponsorowanie małżonków przez US citizen zajmuje ok. roku, przy czym zauważ, że ich wnioski maja priorytet, my musimy czekać, aż będą dostępne rodzinne wizy imigracyjne

Dodatkowo samo zaakceptowanie I130 to dopiero początku drogi, późnij sprawa trafia do NVC, które też zajmuje kilka miesięcy (3 jeśli ogarniecie poprawnie dokumenty, dłużej jeśli macie jakieś poprawki), później czeka was jeszcze lekarz i wizyta w ambasadzie. Dodatkowo pomyśl sobie, że część osób miało zaakceptowane dokumenty jeszcze w zeszłym roku, a wciąż nie dostały terminu rozmowy wizowej w ambasadzie, przez covid ambasada w Warszawie nie umawiała spotkań praktycznie przez ponad rok, więc mają spory backlog...

W waszym przypadku może się okazać, ze żona szybciej zrobi obywatelstwo niż zakończycie proces - w tym wypadku piszesz do USCIC / NVC (zależnie na jakim etapie procesu wtedy będziecie), wówczas przeskakujesz do grupy małżonkowie USC i tym samym na początek kolejki oczekujących ;) 

Jakbyś miał jakieś pytania chętnie służę pomocą, my już jesteśmy prawie u celu, chociaż w tym tempie mąż zrobi szybciej obywatelstwo niż ja dostanę swoją GC / wizę :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 22:27, MarcinSz napisał:

Witam, 

Moja żona wysłała wniosek I-130 w sierpniu zeszłego roku, dostała do tej pory tylko informacje, że wniosek wpłynął. Gdy wychodzimy na stronę egov.uscis.gov/processing-time/ i wybieramy, że I-130 i California Service Center to widzimy że obecnie są rozpatrywane wnioski z stycznia 2019....czy to jest możliwe? Zauważyliśmy, że ta data posuwa się o jeden dzień, czasem cofa o kilka i znowu idzie codziennie o jeden dzień. Czy faktycznie to jest wiarygodne?? W takim tempie to moj wniosek o sponsorowanie przez żonę, która ma zieloną kartę będzie rozpatrzony za ponad półtora roku? Proszę o jakieś informacje bo to nie wygląda optymistycznie... myślałem, że sponsorowanie rodzinne trwa jednak krócej...

Też nam się wydawało, że cały proces trwa znacznie krócej... także rozumiem, co czujesz -_-

Ja się pocieszam, że może coś się zmieni, bo np w Potomac, gdzie trafił I130 naszego dziecka w lipcu czas przetwarzania zmienił się z "17-22 mcy" na "7 tyg do 7 miesiecy" i jest teraz krótszy dla małżonków i dzieci GC niż obywateli :blink: Za miesiąc/dwa powinniśmy doczekać tej kolejki, to dam znać na forum czy to tak działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochani!

Chciałam Wam dać tylko mały update - znowu kochane NVC wysłało mi "extension" maila, że dokumenty są ważne przez kolejne 60 dni i mam cierpliwie czekać na termin spotkania :D

Oryginalnie dokumenty (komplet) zaakceptowane przez NVC w grudniu 2020, to już ich 3 albo 4 email z prośbą o cierpliwość w oczekiwaniu na termin, szczerze to jak mi wreszcie umówią termin spotkania to będę bardzo zdziwiona ;)

Czy ktoś z was ma wniosek o wizę F2A (małżonek/-ka LPR), z zaakceptowanymi dokumentami przez NVC i aktualnie czeka na spotkanie w ambasadzie? Możecie podać, z kiedy macie datę zaakceptowania dokumentów, tak żebym wiedziała orientacyjnie, jaki jest backlog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 14:47, Marta8686 napisał:

Hej. No ja mam. Kiedyś pisałam, ale pewnie zapomniałaś, ze mam zaakceptowane w sierpniu 2020 i też czekam dalej:unsure:

Hej Marta, tak właśnie pamiętałam, że był ktoś z datą z 08.2020, ale nie byłam pewna, czy ty czy właśnie ktoś inny. No i myślałam, że może już ci umówili termin w ambasadzie.

W takim razie uzbrajam się w cierpliwość, mąż niedługo zrobi obywatelstwo, w tym tempie chyba szybciej on przeniesie się do Europy niż ja do USA :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chciałam dać znać, że wyznaczyli mi w koncu termin spotkania na 3 września. W piątek wieczorem dostalam maila. Wczoraj próbowałam zalatwic badania, co ciekawe, to nie da się ich zrobić w tak krótkim terminie ani w KRK ani w WAR. I tu pytanie! Czy można iść na spotkanie bez, a potem je dorobić czy trzeba przekładać spotkanie? Jesli można to jak to będzie wyglądało potem? Drugie pytanie czy jeżeli mamy z córka jeden numer sprawy to gdyby nam przyznali te wizy to czy ja mogę leciec do us bez niej, tzn. ja pierwsza od razu, a ona w przeciągu tych pol roku? (Zaczyna teraz klasę maturalna) Wiem ze ten temat się już przewijał na forum, ale nie mam czasu szukac, a do ambasady się dodzwonić to też jest wyczyn wiec może mi ktoś z Was coś wstępnie podpowie dla informacji. Jestem na wakacjach i wszystko na wariackich papierach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Marta8686 said:

Hej. Chciałam dać znać, że wyznaczyli mi w koncu termin spotkania na 3 września. W piątek wieczorem dostalam maila. Wczoraj próbowałam zalatwic badania, co ciekawe, to nie da się ich zrobić w tak krótkim terminie ani w KRK ani w WAR. I tu pytanie! Czy można iść na spotkanie bez, a potem je dorobić czy trzeba przekładać spotkanie? Jesli można to jak to będzie wyglądało potem? Drugie pytanie czy jeżeli mamy z córka jeden numer sprawy to gdyby nam przyznali te wizy to czy ja mogę leciec do us bez niej, tzn. ja pierwsza od razu, a ona w przeciągu tych pol roku? (Zaczyna teraz klasę maturalna) Wiem ze ten temat się już przewijał na forum, ale nie mam czasu szukac, a do ambasady się dodzwonić to też jest wyczyn wiec może mi ktoś z Was coś wstępnie podpowie dla informacji. Jestem na wakacjach i wszystko na wariackich papierach!

Ja z tego co wiem to masz obowiazek przedstawic wszystkie dokumenty na spotkaniu. 

Co do samego wyjazdu to masz na to 6 miesiecy, nie ma znaczenia czy ty czy corka przyjedziecie w tym samym czasie czy nie byleby zmiescic sie w tym przedziale czasowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Marta8686 said:

Czy można iść na spotkanie bez, a potem je dorobić czy trzeba przekładać spotkanie? Jesli można to jak to będzie wyglądało potem?

Mozna. Dostaniesz "odmowe" wizy z paragrafu INA 221(g). Konsul poprosi Cie o dostarczenie dokumentow, kiedy bedziesz je miala

10 hours ago, Marta8686 said:

czy ja mogę leciec do us bez niej, tzn. ja pierwsza od razu, a ona w przeciągu tych pol roku? 

Tak. W druga to strone tylko to nie dziala, tzn. corka nie moze leciej przed Toba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...