Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

26 minutes ago, Orzech1010 said:

Jeśli dziecko ma paszport ważny w dniu wizyty w ambasadzie na 4 miesiące do przodu nie stworzy to problemu ?

What to bring to the Interview
The applicant is responsible to bring all required original or certified copy civil documents to the visa interview. Failure to bring all required documents to the interview may cause delay or denial of the visa.  You must bring the following documents to the interview:

  • Passport – For each applicant, an unexpired passport valid for six months beyond the intended date of entry into the United States [1]
26 minutes ago, Orzech1010 said:

Niestety nie mamy za bardzo opcji wyrobić nowy ze względu na brak obojga rodziców w pl.

"Jeśli wniosek składa jeden z rodziców – przygotuj dodatkowo:

  • pisemną zgodę drugiego rodzica albo opiekuna prawnego – musi zostać potwierdzona przez notariusza, konsula albo urzędnika punktu paszportowego," [2]
  1. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-10-prepare-for-the-interview/step-11-applicant-interview.html
  2. https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-paszport-dla-dziecka
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej wszystkim!

Piszę tu, bo widzę że wątek żyje. 

Moja sytuacja wygląda następująco: 

W połowie czerwca mąż (obywatel USA) wysłał i-130 w celu sponsorowania mnie (on-line). Wniosek trafił do Nebraski, po czterech miesiącach dostaliśmy info o przesłaniu petycji do NVC, po kilku dniach mieliśmy już dane do logowania.  W trzy tygodnie udało nam się dokończyć wypełnianie aplikacji i przesyłanie dokumentów w systemie. Do tej pory szło gładko. 

I teraz tak. Rozumiem, że czekamy na informację od NVC, że dokumenty są ok, lub nie ok. 

Strona NVC Timeframes wskazuje, że aktualnie sprawdzają dokumenty z września 2021 - jestem pozytywnie zaskoczona. Oczywiście dopuszczam myśl, że coś trzeba będzie dosłać, ale mimo wszystko. 
I teraz pytanie - jak już NVC sprawdzi dokumenty i wszystko będzie okej, co dzieje się dalej i jakie były u Was terminy od zatwierdzenia dokumentów do rozmowy w ambasadzie? No i czy ma znaczenie, czy sponsorem jest obywatel czy rezydent? 
Dodatkowo zapytam - czy ktokolwiek z Was przesyłał dokumenty (np. akt urodzenia) bez tłumaczenia? Na stronie travel.state.gov widnieje taka informacja:

Cytat

Your civil documents MUST be issued by the official issuing authority in your country. Please refer to the Document Finder to learn about the civil document requirements for each country.

Please note that all documents not written in English, or in the official language of the country from which you are applying, must be accompanied by certified translations.

 

Przyznaję, że ostatni dokument przesłałam bez tłumaczenia i zastanawiam się, czy to było słuszne. 

Wiem, że wiele informacji jest już zawartych w tym wątku, ale jest też dużo nieistotnych informacji, przez które ciężko mi dotrzeć do sedna. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2021 o 21:58, Caryca napisał:

Hej wszystkim!

Piszę tu, bo widzę że wątek żyje. 

Moja sytuacja wygląda następująco: 

W połowie czerwca mąż (obywatel USA) wysłał i-130 w celu sponsorowania mnie (on-line). Wniosek trafił do Nebraski, po czterech miesiącach dostaliśmy info o przesłaniu petycji do NVC, po kilku dniach mieliśmy już dane do logowania.  W trzy tygodnie udało nam się dokończyć wypełnianie aplikacji i przesyłanie dokumentów w systemie. Do tej pory szło gładko. 

I teraz tak. Rozumiem, że czekamy na informację od NVC, że dokumenty są ok, lub nie ok. 

Strona NVC Timeframes wskazuje, że aktualnie sprawdzają dokumenty z września 2021 - jestem pozytywnie zaskoczona. Oczywiście dopuszczam myśl, że coś trzeba będzie dosłać, ale mimo wszystko. 
I teraz pytanie - jak już NVC sprawdzi dokumenty i wszystko będzie okej, co dzieje się dalej i jakie były u Was terminy od zatwierdzenia dokumentów do rozmowy w ambasadzie? No i czy ma znaczenie, czy sponsorem jest obywatel czy rezydent? 
Dodatkowo zapytam - czy ktokolwiek z Was przesyłał dokumenty (np. akt urodzenia) bez tłumaczenia? Na stronie travel.state.gov widnieje taka informacja:

Przyznaję, że ostatni dokument przesłałam bez tłumaczenia i zastanawiam się, czy to było słuszne. 

Wiem, że wiele informacji jest już zawartych w tym wątku, ale jest też dużo nieistotnych informacji, przez które ciężko mi dotrzeć do sedna. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

1. Tak, czekacie na informację z NVC.

--> Jak dokumenty będą OK to NVC przekaże sprawę do ambasady i umówi ci odgórnie termin spotkania (spotkanie w terminie ok. 3-4 tygodnie od maila z informacją o nim). Jedyne co, to przed spotkaniem musisz załatwić lekarza + zarejestrować się na stronie ustraveldocs i tam wskazać adres dostarczenia paszportu z wizą kurierem. W sumie tyle z formalności:) 

--> jak coś będzie nie tak to przy poszczególnych dokumentach pojawią się komentarze, co z nimi jest nie tak i będziesz musiała poprawić w systemie.

Co do Timeframe dokumentów to one są raczej właściwe dla żon rezydentów i innych członków rodzin, żony obywateli idą priorytetowo, kumpeli w listopadzie 2020 sprawdzili papiery w kilka tygodni (2-3?) Nie wiem, czy na ten moment jest podobnie. Jak tak to tylko się cieszyć :) Z mojego doświadczenia dodam, że jako żona LPR otrzymywałam odpowiedź zgodnie z datą podaną na stronie zawsze, kumpela w trybie przyspieszonym ;) 

2. Dokumenty wysyłasz po angielsku lub po polsku, zakładając, że aplikujesz w Polsce. Tłumaczenie jest potrzebne jedynie wtedy, gdy dokumenty są w jezyku trzecim (np. niemieckim/rosyjskim etc), wówczas załączasz do nich tłumaczenie. Ja wysyłałam swoje bez tłumaczeń i wsio, zaakceptowali wszystkie.

Co ważne - pamiętaj, że potrzebne są zupełne odpisy, ambasada nie akceptuje skróconych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, krystyna21 said:

HEY .

A JA NADAL CZEKAM . MOJA SPRAWA ZOSTAŁA ZAREJESTROWANA W USCIS W KWIETNIU 2020 I NADAL NIC ! MOJE I-130 NADLA W USCIS . MĄŻ OBYWATEL. 

ADWOKAT WYSYŁA ZGŁOSZENIA NA STRONIE I OTRZMUJEMY 30 DNI NA ODPOWIEDZ NIC SIE NIE DZIEJE. I TAK OD 5 MIESIĘCY PO TERMINIE.

POZDRAWIAM

1. Caps Ci sie zacial.

2. Jak maz obywatel to nie ten watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, krystyna21 said:

HEY .

A JA NADAL CZEKAM . MOJA SPRAWA ZOSTAŁA ZAREJESTROWANA W USCIS W KWIETNIU 2020 I NADAL NIC ! MOJE I-130 NADLA W USCIS . MĄŻ OBYWATEL. 

ADWOKAT WYSYŁA ZGŁOSZENIA NA STRONIE I OTRZMUJEMY 30 DNI NA ODPOWIEDZ NIC SIE NIE DZIEJE. I TAK OD 5 MIESIĘCY PO TERMINIE.

POZDRAWIAM

Hej Krysiu,

Nie przejmuj sie, wiadomo ze to forum jest bogate w wiadomosci oraz odpowiedzi na rozne zagadnienia. Niestety wiekszosc uzytkownikow (a zwlaszcza tych ktorzy moga pochwalic sie przyimkiem ADMINISTRATOR), zanim pokusi sie o udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi, przytoczyc winien jakas sarkastyczna wiazanke.

Wiadome jest ze forum jest zbiorowiskiem duzej ilosci informacji, czasem ludzie nie czytaja ze zrozumieniem, czasem watki sa powtarzane i ktos musi nad tym panowac, ale wiekszosc moderatorow nie pojmuje co to jakakowliek kultura lub empatia.

Moze pani Krystyna jest osoba starsza ktora nie wie jaka jest roznica miedzy napisaniem czegos przy uzyciu Capslocka? Nie.... Lepiej napisac - capslock ci sie zacial. A co Twoja odpowiedz drogi administratorze wnosi do watku? 

Juz bardzo dlugo przegladam to forum i rozne tematy z nim zwiazane, i zawsze odnosze to niemile wrazenie ze ludzie ktorzy go prowadza maja bardzo wybujale ego.

"Hej Zbyszek, nie ten watek. Hej Zaneta, o czym mowisz, jaka zielona karta? Po co bierzesz udzial jak nie jestes pewna? Ryszardzie, nikt cie nie wpusci, masz sandaly. Droga Martyno, ja nie lece tam gdzie mnie nie chca a ty ewidentnie chcesz wyjechac nielegalnie. I potem sie dziwisz ze psujesz nam reputacje" Taki jest ton tego forum.

Nie musicie drodzy moderatorzy odpisywac i odpowiadac, nie jestem tu po to zeby toczyc pyskowki ale jako zalogowany uzytkownik mam mozliwosc wyrazenia swojego zdania.

Pozdrawiam, a pani Krystynie zycze szybkiego rozwiazania sprawy ;) 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 00:35, krystyna21 napisał:

HEY .

A JA NADAL CZEKAM . MOJA SPRAWA ZOSTAŁA ZAREJESTROWANA W USCIS W KWIETNIU 2020 I NADAL NIC ! MOJE I-130 NADLA W USCIS . MĄŻ OBYWATEL. 

ADWOKAT WYSYŁA ZGŁOSZENIA NA STRONIE I OTRZMUJEMY 30 DNI NA ODPOWIEDZ NIC SIE NIE DZIEJE. I TAK OD 5 MIESIĘCY PO TERMINIE.

POZDRAWIAM

Krysia, sprawdź czas procesowania I130 dla swojego USCIS processing center:

https://egov.uscis.gov/processing-times/

Jeśli data dla waszego oddziału jest po waszej priority date (PD) jest już po czasie, to złóżcie wniosek "Inquire about a case outside normal processing time" (jest tam taka opcja), prawdopodobnie macie opóźnienie w sprawie.  Jeśli wasza data nie jest jeszcze bieżąca to nic nie poradzicie tylko musicie czekać.

Ja z mężem czekaliśmy ok. 1,5 roku na akceptację wniosku (California Service Center), także niestety trzeba być cierpliwym, tym bardziej że aktualnie czasy się wydłużyły.

Jeśli przypadkiem mąż zrobił naturalizację już po wysłaniu I130 to możliwe że nie mają takiej informacji. Wówczas wyślijcie kopię paszportu męża + akt naturalizacji.

Jak masz dodatkowe pytania to daj znać, proces w sumie tne sam co u mnie tylko czasy oczekiwania dużo krótsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Cześć! 

Nasze dokumenty zostały sprawdzone przez NVC zgodnie z terminami podanymi na ich stronie. Poprosili jednak o dosłanie jednego dokumentu, co mąż zrobił jeszcze tego samego dnia. 
 

Jak długo czekaliście na sprawdzenie dosłanych dokumentów? Myśleliśmy, że sprawdzą jeszcze w tym samym tygodniu, a tu już drugi tydzień leci. 
Zamierzam napisać wiadomość w systemie, że uzupełniliśmy o co prosili, mam tylko nadzieję, że nie wskoczyliśmy na koniec kolejki :/ 

Czy znacie może inne źródła informacji o procesach wizowych w ambasadzie, gdzie ludzie wymieniają się bieżącymi informacjami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 22:34, Iskierka napisał:

2. Dokumenty wysyłasz po angielsku lub po polsku, zakładając, że aplikujesz w Polsce. Tłumaczenie jest potrzebne jedynie wtedy, gdy dokumenty są w jezyku trzecim (np. niemieckim/rosyjskim etc), wówczas załączasz do nich tłumaczenie. Ja wysyłałam swoje bez tłumaczeń i wsio, zaakceptowali wszystkie.

Co ważne - pamiętaj, że potrzebne są zupełne odpisy, ambasada nie akceptuje skróconych.

Tu jeszcze zwracam uwagę, że w instrukcji dla aplikujących znalazłam inormację, że na rozmowę trzeba przynieść m.in.

Oryginał i kopia odpisu zupełnego aktu urodzenia wraz z tłumaczeniem na język angielski.

Oryginał zapytania o karalność z kraju aktualnego zamieszkania oraz z każdego innego kraju, w którym przebywałeś/przebywałaś ponad rok wraz z tłumaczeniem na język angielski.

 

Czyli do NVC można przesłać bez, ale już na rozmowę z konsulem należy mieć tłumaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...