Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.07.2022 o 17:26, mvgda napisał:

sponsorowanie a zmiana nazwiska sponsora? Jak się za to zabrać?

po ślubie planuje przyjąć nazwisko męża, czy lepiej złożyć I130 na stare dane, i zmienić dokumenty w trakcie i wtedy jak nvc wyśle prośbę to wysłać dokumenty na nowe nazwisko czy w ogóle poczekać ze zmiana nazwiska te 3 lata do końca procesu? chyba ze szybciej będę mieć obywatelstwo.

czy zmienić dane (może to potrwać pewnie kilka miesięcy) i dopiero złożyć i130?

nie ukrywam ze zależy mi na czasie i chciałabym żebyśmy juz byli w tej "kolejce"

Wytłumacz coś więcej, bo albo jesteś sponsorowana przez kogoś innego niż mąż, albo jeżeli sponsorować ma Cię mąż to nie możesz składać dopóki nie będziecie po ślubie :huh:

***

Czy ktoś się orientuje może jak to jest ze szczepieniem na covid i wizytą lekarską przed spotkaniem w ambasadzie? Szczepienie jest wymagane  czy nie/nie sprawdzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Annka said:

Wytłumacz coś więcej, bo albo jesteś sponsorowana przez kogoś innego niż mąż, albo jeżeli sponsorować ma Cię mąż to nie możesz składać dopóki nie będziecie po ślubie :huh:

***

Czy ktoś się orientuje może jak to jest ze szczepieniem na covid i wizytą lekarską przed spotkaniem w ambasadzie? Szczepienie jest wymagane  czy nie/nie sprawdzają?

Szczepienie na COVIDa tak samo jak na inne choroby, jest wymagane. Oczywiscie ze takie rzeczy sprawdzaja. 

https://www.uscis.gov/newsroom/alerts/covid-19-vaccination-required-for-immigration-medical-examinations

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Annka napisał:

Wytłumacz coś więcej, bo albo jesteś sponsorowana przez kogoś innego niż mąż, albo jeżeli sponsorować ma Cię mąż to nie możesz składać dopóki nie będziecie po ślubie :huh:

***

Czy ktoś się orientuje może jak to jest ze szczepieniem na covid i wizytą lekarską przed spotkaniem w ambasadzie? Szczepienie jest wymagane  czy nie/nie sprawdzają?

Ja jestem kobietą i ja jestem sponsorem i nie partner, chce zmienić nazwisko na nazwisko przyszłego męża podczas ślubu ale nie wiem jak wpłynie to na proces sponsorowania, czy muszę zmienić dokumenty od razu czy mogę np w trakcie procesu zeby nie przedłużać specjalnie a wiadomo ze zmiana dokumentów na nowe nazwisko trochę trwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mvgda napisał:

Ja jestem kobietą i ja jestem sponsorem i nie partner, chce zmienić nazwisko na nazwisko przyszłego męża podczas ślubu ale nie wiem jak wpłynie to na proces sponsorowania, czy muszę zmienić dokumenty od razu czy mogę np w trakcie procesu zeby nie przedłużać specjalnie a wiadomo ze zmiana dokumentów na nowe nazwisko trochę trwa 

Sytuacja podobna jak podczas mojego pierwszego interview na GC. Dopiero po dluzszym czasie "pani oficyjer" skumala ze to ja jestem aplikant a moja slubna sponsorem. Najbardziej ja interesowaly slubne kreacje pan weselnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.05.2022 o 13:03, Caryca napisał:

16.05 dostałam informację o zaakceptowaniu dokumentów przez NVC i liczyłam na maila z datą interview na dniach. 

Możesz dać znać jak dalej było? Jesteś już po rozmowie czy dalej czekasz?

Mi NVC zaakceptował dokumenty w połowie lipca, w dokumentach córki brakło jednego podpisu :( (mąż już obywatel, więc dwie sprawy). Zastanawiam się ile to jeszcze może potrwać...<_<

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyłam I130 wiec oficjalnie dołączam do grona czekających.

Niestety patrząc na obecny czas procesowania I130 dla małżonków posiadaczy GC nie wygląda to zbyt optymistycznie wiec musimy uzbroić się w cierpliwość. 

 

Jako ambasadę, w której będzie odbywać się rozmowa wybraliśmy Reykjavik.

Edytowane przez mvgda
info o miejscu procesowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz wniosek trafił do California Service Center, z informacji na stronie szacowany czas to obecnie 25.5 miesiąca. 

Myślicie ze są jakieś realne szanse na to ze ten czas się jednak skróci? jak czytam ze przed pandemia było to jakieś 15-19 miesięcy to teraz nie wyglada to zbyt optymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mvgda napisał:

nasz wniosek trafił do California Service Center, z informacji na stronie szacowany czas to obecnie 25.5 miesiąca. 

Mój też tam trafił w lutym 2021r, wtedy pokazywało 36 mcy. Córki trafił do Potomac, tam było coś ok roku. 

Jesienią mąż zrobił obywatelstwo i po wysłaniu tej zmiany w lutym przekazali mnie do Potomac a po kilku dniach do nvc. Terminy w nvc zgodne z tym co podają, niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dostałam zaproszenie na interview :)
Podsumowuję dla kolejnych użytkowników, żeby nie trzeba było szukać. 
Mąż obywatel. 

I-130 złożone 06.2021, wniosek trafił chyba do Nebraski, zaakceptowany 11.2021, dokumenty zakwalifikowane (DQ) 05.2022, rozmowa wyznaczona na połowę listopada 2022. 

Po drodze wszystkie terminy zgadzały się z ramami czasowymi NVC. 

:) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...