Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

hej! zajęło mi dobrą godzinę przeczytanie wszystkich wpisów z tego wątku i mam kilka pytań:
1) czy czekanie na zaakceptowanie I30 jest takie samo w przypadku procesowania poza usa i w usa?

2) czy wie ktoś od czego zależy do którego Service Center trafimy? słyszałam ze większość ludzi ze sponsorowania LPR trafia do California ale jednak ktoś tutaj pisał tez o Nebrasce i przeniesieniu casu do Vermont (ja mieszkam w PA jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie)

3) wpływ ambasady na długość procesu, widziałam ze wstawialiscie jakieś statystki z liczbami procesowanych casow w Wawa, gdzie można to sprawdzić? Interesuje mnie czas procesowania w ambasadzie w Reykjaviku.

4) jak czasowo różni się procesowanie poprzez adjustment of status a procesowanie poza granicami US?

patrzac na to ze niektórzy wysłali dokumenty w 2018 a dopiero teraz dostali GC to trochę mnie to przeraża... myślałam ze cały proces od wysłania wniosku do wizy zamyka się mniej więcej w 2 latach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, mvgda said:
  1. czy czekanie na zaakceptowanie I30 jest takie samo w przypadku procesowania poza usa i w usa?
  2. czy wie ktoś od czego zależy do którego Service Center trafimy? słyszałam ze większość ludzi ze sponsorowania LPR trafia do California ale jednak ktoś tutaj pisał tez o Nebrasce i przeniesieniu casu do Vermont (ja mieszkam w PA jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie)
  3. wpływ ambasady na długość procesu, widziałam ze wstawialiscie jakieś statystki z liczbami procesowanych casow w Wawa, gdzie można to sprawdzić? Interesuje mnie czas procesowania w ambasadzie w Reykjaviku.
  4. jak czasowo różni się procesowanie poprzez adjustment of status a procesowanie poza granicami US?
  1. Jest tylko jedno procesowanie I-130. Nie ma znaczenia czy derivative idzie drogą konsularną, czy będzie się ubiegał o AOS po zatwierdzeniu petycji.
  2. Nie ma reguły.
  3. Ma o tyle o ile w ambasadzie jest backlog nieprzeprocesowanych case'ow (np. Warszawa). Informacja o backlogu nie jest publiczna, ale przy dużej liczbie pozwów czasem jakies info o tym przecieka. Możesz szukać, ale wątpie żeby RKJ gdzieś się tam znalazl. Info o liczbie wydanych wiz per post jest tu: https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-statistics/immigrant-visa-statistics/monthly-immigrant-visa-issuances.html albo te same dane zebrane w wykres tu: https://dvcharts.xarthisius.xyz/postsiv.html Nie sądzę, żeby mieli specjalny backlog do przerobienia.
  4. Kiedyś trwało to mniej więcej tyle samo, z tą rożnicą, że derivative mógł legalnie przebywać na terenie US. Tyle, że do tego trzeba miec jakąś podstawę, typu wiza dual-intent, albo przebywać w US *zanim* się człowiek zdecyduje... No i czasy w zależności od FO też są w kosmos rozstrzelone.

Ci z 2018 mieli przeciw sobie Millera, a potem jakaś pandemia wybuchła czy cuś. Także bym się nie sugerował historią. Fakt, że teraz backlog wpływa na obecnych aplikantów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z 2018 to chyba JA :D

Ale żeby nie było, trochę w tym naszej winy, pewnie mogłoby to trwać tak 6miesięcy krócej jakby mąż lepiej ogarniał dokumenty. Póxniej go pilowałam i lepiej szło :D 

 

Ogólnie nie martw się, Biden jest pro-imigrancki, zupełnie inaczej niż Donald, stara sie skracać czas procesowania wniosków do minimum, docelowo ma być chyba 6m. Backlog faktycznie jest, z drugiej strony strony wszystkie ambasady ruszyły do pracy pełną parą, ślubów według mnie było mniej, bo i jak jak ludzie nie mogli podróżować? No i amiętaj, że Mr. Donald wysłał 3/4 pracowników na przymusowy urlop, to nie sprzyjało zmniejszaniu ilości wniosków. Aczkolwiek, jak się prześledzi statystyki, to bodajże od czerwca zeszłego roku backlog sukcesywnie sie zmiejszał (więcej wniosków procesowali niż wpływało).

Także  bądź pozytywnej myśli! Nam Covid i Mr. T trochę utrudnili zycie, ale nie każdy musi tak mieć ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mamy gdzieś na tym forum wątek gdzie jest w miarę krok po kroku wytłumaczone co wysyłać jak w przypadku DV? Mam w planach się za to zabrać.

Wiem ze muszę złożyć I-130, w biuletynie F2A jest teraz current, czy coś jeszcze muszę złożyć? Jeśli ktoś przebywa na terenie us to czytałam ze składania I-485, czy sponsorując przez ambasadę tez trzeba to złożyć? I czy mogę to złożyć razem z I-130 jeśli jest już current? albo ktoś mnie może nakierować na strony z których korzystał przy procesie aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mcpear napisał:

Przeczytaj ten post - chyba to jest to czego szukasz

 

zerknęłam tam, on dotyczy chyba sponsorowania gdy ktoś jest w USA a mi zależy na tym przez ambasadę ze partner czeka w kraju w ktorym mieszka na interview w ambasadzie tak jak to robili ludzie z tego wątku - ale nie znalazłam tu podpowiedzi co i kiedy złożyć wiec się zastanawiałam czy jest jakiś inny wątek w tym temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mvgda said:

czy mamy gdzieś na tym forum wątek gdzie jest w miarę krok po kroku wytłumaczone co wysyłać jak w przypadku DV? Mam w planach się za to zabrać.

Wiem ze muszę złożyć I-130, w biuletynie F2A jest teraz current, czy coś jeszcze muszę złożyć?

Nie. Krok po kroku: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-1-submit-a-petition.html

14 hours ago, mvgda said:

Jeśli ktoś przebywa na terenie us to czytałam ze składania I-485, czy sponsorując przez ambasadę tez trzeba to złożyć? I czy mogę to złożyć razem z I-130 jeśli jest już current? albo ktoś mnie może nakierować na strony z których korzystał przy procesie aplikacji?

Nie. I-485 jest dla osob (applicant) przebywajacych w USA tylko i wylacznie.

Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, 

Czy po otrzymaniu maila od NVC, że wszystkie dokumenty są ok, i że teraz będą pracować z Ambasadą, żeby umówić spotkanie należy zarejestrować się na USTravelDocs? Czy poczekać z rejestracją na informację o terminie spotkania? 

NA stronie ambasady znalazłam jedynie info: 

Na rozmowę z konsulem w sprawie wizy imigracyjnej należy przynieść następujące dokumenty:

 

Numer UID

Prosimy wydrukować i przynieść ze sobą potwierdzenie rejestracji w systemie GSS i wyboru miejsca odbioru paszportu. Wydruk powinien zawierać kod kreskowy i numer identyfikacyjny UID dla każdej osoby zarejestrowanej.

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/family-immigration-pl/required-documents-pl/

 

W tym wątku pojawił się formularz, który użytkownicy wysyłali mailem do ambasady, ale z późniejszych wiadomości zrozumiałam, że dopóki sprawa jest w NVC ambasada nie oczekuje przesyłania niczego więcej? Jeśli ktoś w ostatnim czasie miał w tym zakresie jakieś konkretne informacje (najlepiej potwierdzone w ambasadzie) to może zna odpowiedź? 

Z góry dziękuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.06.2022 o 07:47, Caryca napisał:

Hej, 

Czy po otrzymaniu maila od NVC, że wszystkie dokumenty są ok, i że teraz będą pracować z Ambasadą, żeby umówić spotkanie należy zarejestrować się na USTravelDocs? Czy poczekać z rejestracją na informację o terminie spotkania? 

widze ze nikt nie odpowiedział w tym wątku ale chyba należy poczekać na wyznaczenie daty spotkania i wtedy zarejestrować to na ustraveldocs, przynajmniej tak to wyglada w przypadku DV lottery, ze dostajemy date z terminem i wtedy można się zarejestrować na tej stronie i wybrac opcje odbioru paszportu. 

Jaki masz Priority Date?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sponsorowanie a zmiana nazwiska sponsora? Jak się za to zabrać?

po ślubie planuje przyjąć nazwisko męża, czy lepiej złożyć I130 na stare dane, i zmienić dokumenty w trakcie i wtedy jak nvc wyśle prośbę to wysłać dokumenty na nowe nazwisko czy w ogóle poczekać ze zmiana nazwiska te 3 lata do końca procesu? chyba ze szybciej będę mieć obywatelstwo.

czy zmienić dane (może to potrwać pewnie kilka miesięcy) i dopiero złożyć i130?

nie ukrywam ze zależy mi na czasie i chciałabym żebyśmy juz byli w tej "kolejce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...