Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć! Chciałam Wam tylko dać znać, że wczoraj miałam interview. Miałam umówioną wizytę na 9:30, wychodziłam ok 12:00. Łącznie przez ten czas było ok 11 osób w środku (część czekała już od 8:00). Po 9:30 nikt nie doszedł. Były tylko trzy osoby obsługujące ludzi czekających (i to jeszcze było rotacyjnie, a nie że wszyscy na raz). Ogólnie to gdyby się trochę szybciej ogarniali to o wiele mniej czasu by zeszło, widać było, że nie za bardzo się sppieszą. Ale ogólnie było fajnei i miło, sama rozmowa zajęła mi 2 minuuty. Mam ogromną nadzieję, że niedlugo was też to czeka. Z tego co zdążyłam zauważyć i rozpytać to chyba tylko z 5 osób było na Cr1, reszta to była rodzina obywateli (albo green card holder, w sumie niestety nie wiem) - była tam jedna matka, ojciec i siostra. A i była jedna para na K1. Ogólnie to porównując do tego co było przed pandemią to były totalne pustki. Już na prawdę mogliby przyjmować większą ilość ludzi...

  • Like 1
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 17:12, Annka napisał:

Trafiłam dziś na cos takiego:

https://baileyimmigration.com/national-visa-center-expedite-requests-for-consular-process-cases/

Próbował ktoś może?

@Iskierka pomyślałam o Tobie

Nawet myślałam o tym, tylko właściwie teraz, jak mamy wszystko zaplanowane co do dziecka, to nie bardzo chcę cokolwiek przyspieszać ;) Ale pomyślę, jak mały się urodzi i będzie miał paszport, czemu ine?

W tym tempie mąż dostanie obywatelstwo zanim skończymy proces, więc może nawet to nie będzie konieczne :D 

 

W dniu 21.07.2021 o 17:18, mkrzk napisał:

Gratulacje :) co do naszej kategorii to nasza adwokat nam powiedziala ze ma osobe F2A w Warszawie ktora ma dokumenty zaakceptowane w kwietniu 2020 i tez bez odzewu poki co :/ nie jestesmy priorytetem z tego co widac

O.o, to nie dobrze, liczyłam że coś się niedługo ruszy, ja mam dokumenty z grudnia 2020 i miałam nadzieję, że w przeciągu kilku miesięcy będziemy mieć to za soba, a tu takie kwiatki...

Chociaż może to zależy. Rozmawiałam z prawnikiem w USA w kwietniu tego roku, i wspomniał mi, że miał case z 08.2020  (żona LPR, ale Meksyk), i ta osoba właśnie miała datę interview wyznaczoną na kwiecień 2021, stąd liczyliśmy 10 miesięcy dla nas... No nic, czekamy dalej.

 

@apiechowiakGratulacje, cieszymy się razem z tobą!

(Mimo że to tak niepatriotycznie i wbrew powszechnej opinii o Polakach ;))

Skoro wiza przyznana to chwal się, kiedy do męża się przenosisz, moja kumpela wytrzymała niecałe 10 dni w Polsce po przyznaniu wizy, zanim polecała do swojej połówki :D 

Edytowane przez Iskierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Iskierka napisał:

Nawet myślałam o tym, tylko właściwie teraz, jak mamy wszystko zaplanowane co do dziecka, to nie bardzo chcę cokolwiek przyspieszać ;) Ale pomyślę, jak mały się urodzi i będzie miał paszport, czemu ine?

W tym tempie mąż dostanie obywatelstwo zanim skończymy proces, więc może nawet to nie będzie konieczne :D 

Nie wiedziałam, że można przyspieszyć procedury ciążą i specjalnie czekaliśmy aż się mała urodzi, żeby ją wpisać w I130 :lol: (można się śmiać)

A tak na serio, z obywatelstwem też mają jakieś poślizgi, mąż składał wniosek w marcu i ciągle cisza. Ostatnio mu przysłali, że potrwa to nie 8 a 12 miesięcy -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, mój będzie składał wniosek o obywatelstwo w październiku tego roku, także zobaczymy, może teraz to się trochę odkorkuje, tym bardziej że w USA szczepienia idą sprawnie i kraj się powoli otwiera. Jego kolega składał jakoś w zeszłym roku (październik / listopad), bodajże w lutym miał już całą procedurę za sobą (Illinois), może to zależy od biura?

Ogólnie raczej nie można przyspieszyć procedury ciążą, inaczej wszyscy imigranci zachodziliby w ciążę, byle dłużej nie czekać :D Myśmy chcieli wykorzystać fakt, że jestem sama w DE i nie mam tu nikogo do pomocy, moja rodzina w Polsce, także myślałam, czemu by nie spróbować, a nuż się uda, najwyżej odrzucą wniosek o przyspieszenie i tyle ;)

PS. Wiem, że przy wskazaniach medycznych NVC często akceptuje wniosek, w grupie na FB jest sporo osób, które miały taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z małą na razie wybieram się turystycznie w odwiedziny. Może w międzyczasie sprawa się gdzieś tam ruszy (obywatelstwa mojego albo GC dla nas). Ciekawa jestem, jak to będzie - mój wniosek trafił do Kalifornii a małej do Potomac. Różnica w czasie przetwarzania to pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa i cieszę się, że (mimo, że nie dokońca wpasowuję sie w  topic grupy) znalazłam to forum! 

Lecę za 3 tygodnie! Mam jeszcze dwa ostatnie dni pracy, muszę się spakować, wymyć mieszkanie, pożegnać się ze znajomymi i rodziną i lecę :D Mój mąż już ogarnął nam mieszkanie (teraz wynajmował ze znajomymi), ja szukam pracy (chociaż z Polski to tak ciężko jakąś znaleźć, niby mam interviews ale później kontakt się urywa...).

Bardzo trzymam kciuki za was wszystkich! Na prawdę nie rozumiem tych podziałów, już i tak mało osób było w tej ambasadzie w dzień mojej rozmowy, że ze spokojem mogliby to jakoś przyspieszyć i umawiać więcej osób. Gdyby odjąć czas, ktróry spędziłam na czekaniu na swoją kolej to cały proces sprawdzenia dokumentów + rozmowa to było 5 minut. \

Nadal będę Was tutaj obserwować bo mam nadzieję, że niedługo już wszyscy będą tu pisać, że się szykują do lotu :D 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Moja żona wysłała wniosek I-130 w sierpniu zeszłego roku, dostała do tej pory tylko informacje, że wniosek wpłynął. Gdy wychodzimy na stronę egov.uscis.gov/processing-time/ i wybieramy, że I-130 i California Service Center to widzimy że obecnie są rozpatrywane wnioski z stycznia 2019....czy to jest możliwe? Zauważyliśmy, że ta data posuwa się o jeden dzień, czasem cofa o kilka i znowu idzie codziennie o jeden dzień. Czy faktycznie to jest wiarygodne?? W takim tempie to moj wniosek o sponsorowanie przez żonę, która ma zieloną kartę będzie rozpatrzony za ponad półtora roku? Proszę o jakieś informacje bo to nie wygląda optymistycznie... myślałem, że sponsorowanie rodzinne trwa jednak krócej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...