Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 30.06.2020 o 02:29, kzielu napisał:

 

Ja oczywiscie troche tak z przekory - nikomu nie zycze niepotrzebnie dlugiej rozlaki ale jak mcpear pisze wyzej - to wszystko jest polityka a konkretnie propaganda a nie cokolwiek innego.

Jezeli ktos jest winny utrat miejsc pracy w tej chwili to Trump i kompletni idioci z GOP ktorzy uwazaja ze zaklinajac rzeczywistosc pozbeda sie problemu.
 

(poprawilem Twoj post bo cytujesz zle - tez jak mcpear wyzej napisal).

@mcpear i @kzielu dzięki za wyjaśnienia, rozjaśniło mi to stan faktyczny:)

Znalazłam o taki artykuł z wczoraj...mowa jest w nim też o sponsorowaniach rodzinnych i obecnej proklamacji, zakazującej wydawanie wiz imigracyjnych...nie wiem co o tym myśleć...

https://www.forbes.com/sites/stuartanderson/2020/07/21/trump-cuts-legal-immigrants-by-half-and-hes-not-done-yet/#418082c76168

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, SanFrancisco said:

Kolega na wizie H1 chce za 3 miesiące wziąć ślub z obywatelką i od razu starać się o zieloną kartę. Czy jego też się tyczą te ograniczenia Trumpa?

(b)  The suspension and limitation on entry pursuant to section 1 of this proclamation shall not apply to:

... (iv)    any alien who is the spouse of a United States citizen;

Podobnie jezeli jest juz w USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
W dniu 23.07.2020 o 04:57, SanFrancisco napisał:

Kolega na wizie H1 chce za 3 miesiące wziąć ślub z obywatelką i od razu starać się o zieloną kartę. Czy jego też się tyczą te ograniczenia Trumpa?

Nie wiem, czy temat wciąż aktualny, ale mam mały update dla zainteresowanych.

Nawet mimo banu Trumpa ambasady/centra wciąż przetwarzają wnioski dla małżonków USC (!). Dla małżonków rezydentów też, przynajmniej jeśli chodzi o papiery DS-260 (znam z autopsji, nie wiem jak z I130...).

- Koleżanki mąż (obywatel) złożył na nią aplikację I130 w czerwcu 2020 bodajże, w listopadzie mieli już ją zaakceptowaną (proces przez ambasadę)

- na początku grudnia 2020 wysłali DS-260 i wszystkie wymagane dokumenty, które NVC przetworzyło w kilka dni (zalety priorytetowego taktowania jako małżonki USC :D ) i wysłało do ambasady w Warszawie

- koleżanka ma termin spotkania w ambasadzie w styczniu 2021 (Brawo dla niej!)

Także suma sumarum, szybko u nich poszło. Ja bym składała, tym bardziej, że aktualnie nie procesują żadnych innych przypadków: wizy pracownicze, GC dla rodzin obywateli innych niż kategorie IR/IC-1/2 (dzieci i małżonków, nie jestem pewna co do oznaczeń?), co do małżonków nie jestem pewna. Zakładając, że mało osób bierze ślub z obcokrajowcami w tym roku i składa papiery, przynajmniej w przypadku małżonków obywateli terminy powinny być nieco krótsze ;) 

Powodzenia i najlepsze życzenia dla kolegi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam pytanie odnośnie zielonej karty dla małżonka stałego rezydenta. W sierpniu dostałam z NVC maila, że mają kompletne dokumenty, opłaty i będą się starali umówić spotkanie w Ambasadzie tak szybko, jak to możliwe. Wiadomo koronawirus i proklamacje Trumpa wstrzymały te spotkania dla rodzin rezydentów. 

Ale czy się nie mylę, że proklamacja obowiązywała do końca roku? Co teraz się będzie działo?  Czy trzeba czekać na zmianę władzy w USA, by się coś dowiedzieć? Na stronie Ambasady nie ma informacji jakoby coś odmrażali.

To czekanie jest to dosyć frustrujące:rolleyes: Może ktoś na forum coś poradzi/coś wie, czego ja nie wiem...

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam, Marta

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...