Skocz do zawartości

przelew dolarow $ do Polski, jakie sa mozliwe metody, prosze o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam, planuje powrot do kraju, potrzebuje wyslac pewna kwote pieniedzy do Polski, jakie sa mozliwe metody wysylki dolarow do Polski ? ponadto dodam ze nie posiadan konta walutowego w Polsce, kontaktowalem sie z bankiem Citi handlowy, dostalem informacjie ze nie ma takiej mozliwosci zebym zalozyl konto walutowe z zagranicy, Prosze o pomoc, z gory dziekuje.

Napisano

Bez konta walutowego to generalnie Tobie słabo pójdzie bo jak przelejesz na złotówkowe to bank przeliczy Tobie otrzymane złotówki na dolary po baaaaardzo niekorzystnym kursie. Nie dość, że zapłaisz za przelanie pieniędzy to jeszcze w banku przyjmującym dolary z miejsca Tobie ze 3-6% zabiorą za przewalutowanie. Może warto rozważyć scenariusz:
- Umieść pieniądze w USA w Citi
- Po powrocie do Polski załóż konto w Citi w Polsce (w tym walutowe)
- Przelej przez Citi między kontami bez opłat przez granicę
- Przewalutuj przez jakieś kantory internetowe czy revoluta czy cokolwiek co robi to tanio

Konto w USA zamknięsz przy następnym odwiedzeniu USA (zostaw tam 1500 USD, aby tobie opłat nie pobierali - jak na koncie jest 1500+ to bank nie pobiera opłaty za checking account) a te 1500 to wyjmiesz w gotówce następnym razem.

Napisano
39 minut temu, mcpear napisał:

to bank przeliczy Tobie otrzymane złotówki na dolary po baaaaardzo niekorzystnym

Troche nie na temat. Na Portlandzkim forum polonijnym czesto robimy zbiorke pieniedzy na jakies leczenie, itp. Gdy wplacasz na fundacje Sie pomaga, podejrzewam ze na inne tez, "dupnymi" literami napisane jest ze bank nie pobiera zadnych oplat. Calkiem niedawno robilem tam wplate I dojrzalem informacje ze USD bedzie przeliczony po kursie 1USD=3.74PLN gdy kurs zlotowki do dolara byl w tym czasie sporo powyzej czterech zlotych. Jesli dobrze pamietam wrzucilem wtedy dwiescie zlotych - ile bank przy tej transakcji przytulil? Zdaje sie byl to Millenium.

Napisano

Opcje, ktore wymienil kzielu (i inne podobne serwisy) maja spread duzo mniejszy niz banki, a tylko nieznacznie wiekszy niz internetowe kantory walutowe, ze wzgledu na swoja prowizje. Przy malych kwotach nie ma sie specjalnie co zastanawiac. W takim transferwise podpina sie konto polskie, podpina sie konto amerykanskie i tyle. Dla przykladu 03/02 robilem przelew na $150, na polskim pojawilo mi sie po 2 dniach 578.22zl, czyli wychodzi USDPLN - 3.858. W kantorze internetowym bylo kupno na poziomie - 3.881. W bankach nie wygenerowalo to zadnej prowizji.

  • 2 lata później...
Napisano

Ja przesłałam sobie na polskie konto przez Transferwise (teraz Wise). $1000 -> 4780 zł z hakiem, niecałe $10 to było ich Dee. Robiłam dwa razy, bardzo polecam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Napisano

Ja korzystam z Revoluta. Na koncie Revolut mam dolary a jak potrzebuję złotówki to sobie przewalutowuję po dobrym kursie tyle ile potrzebuję i już. 

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...