Skocz do zawartości

Inflacja po Covid


mikun

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia z cenami w USA po pandemii ?

NJ pod Nowym Jorkiem

Fryzjer przed $17 + tip, fryzjer po $23 + tip 35% podwyzka

sklep pomarańcze kupowałem 3 za dolara u spanishy w sklepie teraz 3 za $2, podwyżka 50%...

lunch w takiej azjatyckiej kanjpie suszi kosztował $7 usd w określonych godzinach teraz $10...

dolar to dolar tam ale to się składa na średnio 30% więcej na jedzenie...

Ceny w Costco jak na razie stabilne z tego co widzę...ale małe biznesy i sklepy masakra

 

Macie podobne doświadczenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestesmy PO pandemii... ale w jej srodku... wiec za wczesnie na komentowanie o cenach po kryzysie. Tak wiecej sie placi w tej chwili za wiele produktow. Natomiast ceny mieszkan w NYC i innych miastach spadly troche bo wiele ludzi sie wyprowadzilo z powodu covida. Benzyna tez jest teraz tansza niz rok temu, ale to jest bardziej zwiazane z produkcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia to:

W Costco czerwone mięso i ryby poszły ciut w górę po 1.00 / 0.50 za funt. Ceny usług wzrosły wszędzie o 2-3 dolary na usłudze. Ceny w restauracjach wzrosły o 2-3 dolary na daniu. Ceny warzyw i owoców są nieznacznie droższe ale bez jakichś specjalnie wysokich podwyżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, katlia napisał:

Nie jestesmy PO pandemii... ale w jej srodku... wiec za wczesnie na komentowanie o cenach po kryzysie. Tak wiecej sie placi w tej chwili za wiele produktow. Natomiast ceny mieszkan w NYC i innych miastach spadly troche bo wiele ludzi sie wyprowadzilo z powodu covida. Benzyna tez jest teraz tansza niz rok temu, ale to jest bardziej zwiazane z produkcja. 

Mieszkania w NYC to spadną o 40 % ale ja uważam, że wieksza zasługa niż covidu to komunisty De Blasio...NYC się obróci w ruinę niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, katlia napisał:

Natomiast ceny mieszkan w NYC i innych miastach spadly troche bo wiele ludzi sie wyprowadzilo z powodu covida. Benzyna tez jest teraz tansza niz rok temu, ale to jest bardziej zwiazane z produkcja. 

Tak samo w DC, jezeli chodzi o wynajem. Duzo kompleksow opuscilo wysokosc czynszu, plus o wiele wiecej jest specjalnych dealow jak np darmowy miesiac, albo uchylone amenity fee. Duzo osob sie wyprowadza, zwlaszcza po tym jak niektore firmy zadeklarowaly ze najprawdopodbniej beda pracowac wszyscy zdalnie przez dosc dlugi czas, jak nie na zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, andyopole napisał:

No OK. Ale gdzieś muszą zamieszkac...?

Wiekszosc osob o ktorych ja wiem ze sie wyprowadzily to byly to osoby dosc mlode, ktore wrocily tam skad pochodza, lub mozliwie zatrzymalo sie u rodziny. 

BTW, jakby moi rodzice mieszkali gdzies w USA i mi by mi wygasl lease w tym momencie to ja sie wyprowadzam w mgnieniu oka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andyopole napisał:

No OK. Ale gdzieś muszą zamieszkac...?

 

Tak jak ilon pisze, wiele mlodych ludzi wyprowadzilo sie do rodzicow na lockdown... inni zaczeli kupowac domy poza miastem. To cos nowego dla tego pokolenia ktore dotychczas wolalo miasta. Teraz suburbs zaczely sie wydawac bezpieczniejsze. W Bay Area (i pewnie innych miastach gdzie jest duzo tech industry) mlodzi teraz glownie pracuja z domu... wiec dojazd do pracy zrobil sie mniej wazny i wyprowadzili sie z tych drogich miast/rejonow dalej, gdzie jest taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ilon napisał:

Wiekszosc osob o ktorych ja wiem ze sie wyprowadzily to byly to osoby dosc mlode, ktore wrocily tam skad pochodza, lub mozliwie zatrzymalo sie u rodziny. 

BTW, jakby moi rodzice mieszkali gdzies w USA i mi by mi wygasl lease w tym momencie to ja sie wyprowadzam w mgnieniu oka :D 

Rodziców tutaj nie masz ale masz wujka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ilon napisał:

Tak samo w DC, jezeli chodzi o wynajem. Duzo kompleksow opuscilo wysokosc czynszu, plus o wiele wiecej jest specjalnych dealow jak np darmowy miesiac, albo uchylone amenity fee. Duzo osob sie wyprowadza, zwlaszcza po tym jak niektore firmy zadeklarowaly ze najprawdopodbniej beda pracowac wszyscy zdalnie przez dosc dlugi czas, jak nie na zawsze. 

damowy miesiąc ? znam kogos kto dostał 4 damowe miesiące na 12 miesięczny lease w Hudon Yards na Manhattanie, nowy apartanent. W Jersey City teraz 2 miesiące to standard...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...