Skocz do zawartości

Otwarcie granic USA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie ma zakazu wjazdu dla posiadaczy wiz turystycznych. Jest ogólny zakaz wlotu jak ostatnie 14 dni przebywałaś w "zakazanym" obszarze.

Jak polecisz do innego państwa, które jest poza Schengen, UK, Irlandią i jeszcze paru innych i przylecisz do USA bezpośrednio (bez przesiadek np we Frankfurcie, Amsterdamie czy innych portach w Schengen) to w USA zostaniesz wpuszczona. Turcja jest takim przykładem. Był tu ktoś na forum co pojechał do Chorwacji. Tam spędził 14 dni i samolotem przez Istambuł (Turkish Airlines) poleciał do USA. Jeśli się nie mylę to Meksyk ostatnio się otworzył dla Polaków. Więc możesz lecieć na 15 dni do Meksyku i z Meksyku potem do USA.

Jedyne niebezpieczeństwo tego typu planu jest takie, że administrcja USA może w każdej chwili wpisać nowe państwo na listę państw zakazanych. I jeśliby trafiło Ciebie, że podczas pobytu w Turcji czy Chorwacji czy Meksyku to państwo zostanie dopisane do listy państw zakazanych to "utkniesz". Ale kto nie ryzykuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2020 o 11:32, sylwia-1903@o2.pl napisał:

Witam. Prosze o informacje czy komus udalo sie dotrzec do usa przez inne państwo z pobytem 14dniowym poza strefą Szengen na wizie b2 turystycznej.  Z gory dziekuje.

Udało się, opisałam to w innym wątku niżej "lot to usa spoza Schengen". Ja sama jestem właśnie w busie do Chorwacji i mam lot 30 sierpnia już do USA. Jak będę po wszystkim to napiszę jak mi poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...