Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

Faszyści mają wieloletnie doświadczenie w wymyślaniu problemów z którymi chcą walczyć. Ciągle wracają do tej samej zdartej płyty licząc że tym razem znowu uda im się przekonać kogoś kto zdążył zapomnieć jak to się kończy za każdym razem gdy faszystów dopuszcza się do władzy. Najśmieszniejsze jest to, że gdy im się wypomina że ich działania wypełniają definicję faszyzmu to się wypierają rękami i nogami że oni nie są faszystami. Mieliby chociaż odrobinę honoru po prostu się przyznać, a nie ciągle jest ta sama zabawa w ciuciubabkę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z angedotek: Wybory coraz blizej i coraz wiecej posesji oplakatowanych. Dzisiaj mnie zafascynowal jeden podjazd z pierdylionem znakow dla lokalnych republikanow (od koronera, przez state house, state senat, a nawet school board). Kwintesencja byly jednak dwa znaki: Reagan & Bush'84, a zaraz obok... Harris & Waltz'24. Jak takie "hardcore'y" glosuja na Kamale, to ciekawy jestem jak split ticket w tym roku bedzie globalnie wygladal. 

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, kzielu said:

Btw - imigranci glosujacy / popierajacy anty-imigracyjna partie to absolutni geniusze intelektu - ale w sumie to dokladnie sie wpisuje we wszystko co sie dzieje :) .

Tutaj wchodzi więcej rzeczy, no i przede wszystkim zależy o jakiej imigracji mowa.

Słusznie czy nie, Demokraci mają przyklejoną łatkę partii łagodnej wobec nielegalnej imigracji. I z jakichś względów nie potrafią się tej łatki pozbyć.

Nie wiem dlaczego, bo z tego co pamiętam to za Obamy deportowano masę ludzi (i słusznie) zatem może chodzi o pozory aby zbytnio nie drażnić lewego skrzydła partii? “Influenserów”?

Nie wiem. Ale jakiś problem z przekazem tu jest.

Katolicy którzy wyjechali z krajów “skażonych” socjalizmem to nie jest naturalny elektorat Demokratów, co tu powtarzam od lat do znudzenia i co się potwierdza coraz bardziej z każdymi wyborami. 

Ale do tego, to coraz więcej z tych Latynosów nie za bardzo chce popierać partii która jest tolerancyjna wobec tych z ich ziomków, którzy dostali się do USA nielegalnie, a z którymi oni najchętniej nie mieliby nic wspólnego.

Popatrz na to tak…

…na tym forum nawet nieśmiałe próby pytań o to jak obejść system i znaleźć nielegalną pracę w USA spotykają się z blokiem i zamykaniem wątku. I znowu - słusznie. 

Czy myślisz, że Latynosi z obywatelstwem i prawem głosu są w tym temacie inni niż my Polacy?

Nie są. Zwłaszcza, że dobrze wiedzą z czym nielegalna imigracja z ich rejonów się wiąże. Tak jak my wiemy z czym się wiąże (czy raczej już teraz na szczęście - wiązała) nielegalna imigracja z naszych wiadomych rejonów Polski.

Taka nielegalna imigracja ma na nas wpływ bezpośredni, bo lokalsi często biorą kalkę i wszystkich oceniają jedną perspektywą. Zatem nie, to nie jest idiotyzm, to już prędzej - jest darwinizm.

Tu parę rzeczy jeszcze w chodzi w rachunek, ale ogólnie jest to dość dobrze znany mechanizm socjologiczny, który na przykład tłumaczy dlaczego najostrzejszymi ministrami spraw wewnętrznych Zjednoczonego Królestwa były czarne kobiety z byłych kolonii, w rządach konserwatystów BTW (partii która miała także jedyne 3 kobiety, oraz jednego Hindusa jako premierów), bo tutejsza lewica to tylko biali mężczyźni. 

Także takie ciekawe wątki.

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Xarthisius said:

Kwintesencja byly jednak dwa znaki: Reagan & Bush'84, a zaraz obok... Harris & Waltz'24. Jak takie "hardcore'y" glosuja na Kamale, to ciekawy jestem jak split ticket w tym roku bedzie globalnie wygladal. 

Biorąc pod uwagę, że przez 20 ostatnich lat właściwie nie zmieniając poglądów w opinii wielu znajomych zamieniłem się z „centroprawicowca” w „lewaka”, to powiem Ci, że nawet mnie to nie dziwi. 

W 1984 glosowałbym na Reagan/Bush (who didn’t? ;)) a w 2024 oczywiście na Harris/Waltz.

Zresztą, tak jak Dick Cheney, I wielu innych Reps których kiedyś uważano za wcielenie zła. 

Jak to się czasy szybko zmieniają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rzecze1 said:

 

Popatrz na to tak…

 

A to to wiem - takie zachowania byly przy poprzednich wyborach. "Mi sie udalo a reszta niech sp******a". 

Najciekawsze jest to ze te bzdury o deportacjach powtarzaja sie co roku i jak zawsze to jest dokladnie to samo - bzdury i gra wyborcza. Budowanie muru na granicy (a raczej obietnice) tez jest raczej smieszne ale przecietny wyborca republikanow w to wierzy zupelnie nie zastanawiajac sie dlaczego tylu nielegali tu siedzi pomimo kilku republikanskich administracji.

Prawda jest taka ze bez nielegalnych (i legalnych tez) imigrantow panstwo nie ma szans dzialac co dosc jasno pokazal covid - przecietny boomer lazil i marudzil ze "nobody wants to work".

A polacy to popieraja Trumpa bo nie ma sie co oszukiwac ze to rasisci. Ja bylem wychowany w takim klimacie gdzie zupelnie nikt sie nie zastawial nad potocznie uzywanymi okresleniami. Na murach sie widywalo "Widzew zydzi" i jakos nikt sie glebiej nad tym nie zastawial.... Polacy to najgorszy typ rasisty bo dyskryminuje innych zupelnie nie majac z nimi ani zadnych doswiadczen ani stycznosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, kzielu said:

A polacy to popieraja Trumpa bo nie ma sie co oszukiwac ze to rasisci.

Tu byłbym ostrożny, nie a propos rasizmu ale popierania trumpa. Może miesiąc temu, nie dalej niż dwa, widziałem chart z approval rating trumpa w europie jako całość i w poszczególnych krajach. Polska miała jeden z najniższych, bodajże -60%.

 

KOREKTA:

Chart był Biden vs. Trump (czerwiec 2024), Biden w PL miał 70%, Trump w PL miał 28%, czyli +42% na korzyść Bidena.

https://www.pewresearch.org/global/2024/06/11/globally-biden-receives-higher-ratings-than-trump/

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rzecze1 napisał:

Popatrz na to tak…

…na tym forum nawet nieśmiałe próby pytań o to jak obejść system i znaleźć nielegalną pracę w USA spotykają się z blokiem i zamykaniem wątku. I znowu - słusznie. 

Szczególnie, że "na tym forum" nie ma oczywiście ani jednej osoby, która z premedytacją weszłaby w związek małżeński (z obywatelem USA) .... ku własnej korzyści - dożywotnio legalizującej jej pobyt w USA.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...