Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochani,

Niedlugo otwiera mi sie okienko na aplikowanie o obywatelstwo i niezbyt czesto widze, zeby ktos na forum pisal jak szybko im idzie i ogolnie dzielil sie procedura, wiec podziele sie z wami moim doswiadczeniem - moze akurat komus sie przyda.

Wyglada na to ze USCIS podjal wczoraj (kolejna) decyzje o zmianach dotyczacych civics test:

https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/policy-manual-updates/20210222-CivicsTest.pdf

image.png.8bd140bb25d4dbd5dbaa77eddaf90ee9.png

image.png.f5abd7b31d83f492a6eb57e4e74f732b.png

 

Wyglada na to, ze jednak nowy test zostanie zastapiony starsza wersja, wiec wedlug powyzszego, jesli ktos zaaplikowal pomiedzy grudniem 2020 a marcem 2021 i jego initial interview bedzie przed 19 kwietnia to moze zadecydowac do ktorego testu (2020 czy 2008) chce przystapic. Po 19 kwietnia tym wyglada na to, ze wszyscy beda zobowiazani przystapic do testu z 2008 roku. 

W sumie z tego co kojarze to test z 2008 ma mniej pytan, wiec mi pasuje, natomiast ciekawi mnie skad ta zmiana. Najprawdopodbniej wypelnie swoja oplikacje online, po 1szym marca. Moze przez te kilka dni jeszcze obniza fee za procesowanie hehe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic Test jest niesamowicie latwy. Pytan nie jest wcale tak duzo i sa dosc proste. :) Ja przejrzalam pytania i odpowiedzi moze ze 2 razy i potem jeszcze raz jak czekalam w kolejce na test. Nie ma sie czym stresowac.

Test z angielskiego to juz w ogole jest zart. :p

Najbardziej stresujacy w N400 jest czas oczekiwania. Testy sa na poziomie podstawowki.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Roelka v.2 said:

Civic Test jest niesamowicie latwy. Pytan nie jest wcale tak duzo i sa dosc proste. :) Ja przejrzalam pytania i odpowiedzi moze ze 2 razy i potem jeszcze raz jak czekalam w kolejce na test. Nie ma sie czym stresowac.

Nie twierdze czy latwy, czy trudny, ale jak teraz sobie przeczytalam baze pytan to sporo pytan na odpowiedzi ja osobiscie nie znalam. Jak dla mnie bedzie to napewno wiecej niz kwestia przeczytania dwa razy. Sam test mnie nie stresuje, bo wiem ze sie na niego przygotuje - wiadomo natomiast, ze chyba kazdy wolalby sie przygotowywac do testu z bazy 100, a nie 200 pytan :) 

Mnie ogolnie jakos te procedury malo stresowaly, moj ROC byl troche stresujacy, ale sobie myslalam, ze co mam sie stresowac, jak mi nie przedluza to mi nie przedluza. Czas tez niebardzo mnie stresuje, bo w sumie czas przeleci, nigdzie mi sie nie spieszy i sam paszport amerykanski tak naprawde mojego zycia nie zmieni diametralnie. Taka o, kolejna rzecz ktora musze odchaczyc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kochani, glupie pytanie, aczkolwiek chcialam zapytac. Googlowalam juz odpowiedz na pytania, ale w sumie nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi i nie chce dramatyzowac, ale:

image.png.2ae90b48664ec9cedb7024755f88673a.png

Wyczytalam, ze wiekszosc ludzi wpisuje przy tych pytaniach, jezeli maja mandaty za jazde samochodem (sama jazde, nie mandaty za parkowanie). Ja rozumeim to tak, ze jezeli zostalam zatrzymana przez policje i dostalam mandat to jest offense? Mam dwa mandaty ktore pokazuja sie na moim driving record. Jeden za predkosc, jeden za uzywanie telefonu w trakcie jazdy. Mandat za predkosc dostalam od razu i zaplacilam na drugi dzien czy cos. Za uzywanie telefonu to bylo w NY, wiec nie dostalam mandatu na miejscu, tylko dostalam list w ktorym mialam napisac, czy sie zgadzam z mandatem czy nie. Zgodzilam sie, bo stwierdzilam, ze nie ma sensu nie przyjmowac i jechac do sadu w NY, po tym jak mandat przyjelam przyslali mi mandat z konkretna kwota do zaplaty, ktory tez zaplacilam. Ale wciaz nie jestem pewna jak odpowiedziec na te pytania. Czy w 22, 23 powinnam zaznaczyc YES i wpisac te moje mandaty i tyle? Czt w 24 i 25 tez odpowiadam YES, bo przyjelam mandaty, wiec teoretycznie bylam charged i convicted? Pomoze ktos? Moj problem jest chyba taki, ze mimo czytania co znaczy offense, charged i convicted dalej nie widze roznicy pomiedzy tym co te pytania tak naprawde znacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ilon said:

Kochani, glupie pytanie, aczkolwiek chcialam zapytac. Googlowalam juz odpowiedz na pytania, ale w sumie nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi i nie chce dramatyzowac, ale:

image.png.2ae90b48664ec9cedb7024755f88673a.png

Wyczytalam, ze wiekszosc ludzi wpisuje przy tych pytaniach, jezeli maja mandaty za jazde samochodem (sama jazde, nie mandaty za parkowanie). Ja rozumeim to tak, ze jezeli zostalam zatrzymana przez policje i dostalam mandat to jest offense? Mam dwa mandaty ktore pokazuja sie na moim driving record. Jeden za predkosc, jeden za uzywanie telefonu w trakcie jazdy. Mandat za predkosc dostalam od razu i zaplacilam na drugi dzien czy cos. Za uzywanie telefonu to bylo w NY, wiec nie dostalam mandatu na miejscu, tylko dostalam list w ktorym mialam napisac, czy sie zgadzam z mandatem czy nie. Zgodzilam sie, bo stwierdzilam, ze nie ma sensu nie przyjmowac i jechac do sadu w NY, po tym jak mandat przyjelam przyslali mi mandat z konkretna kwota do zaplaty, ktory tez zaplacilam. Ale wciaz nie jestem pewna jak odpowiedziec na te pytania. Czy w 22, 23 powinnam zaznaczyc YES i wpisac te moje mandaty i tyle? Czt w 24 i 25 tez odpowiadam YES, bo przyjelam mandaty, wiec teoretycznie bylam charged i convicted? Pomoze ktos? Moj problem jest chyba taki, ze mimo czytania co znaczy offense, charged i convicted dalej nie widze roznicy pomiedzy tym co te pytania tak naprawde znacza. 

Nie pomoge ilonka ale mam pytanie, jak sprawdzalas czy na twoim driving record masz cos wpisane? Ja teoretycznie spowodowalam stluczke ale zostalam wpisana jako uczestnik, zastanwiam sie jak to wyglada na moim driving record bo ubezpieczenie skoczylo do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam jeden ticket za jazde skuterem w miejscu niedozwolonym dla skuterow. Dluga historia, nie ogarnelismy hiszpanskich przepisow i sie zgubilismy . :D Nie wspominalam o tym w N400. Wydaje mi sie ze jesli nie jest to jakas powazna kolizja/DUI/wypadek gdzie inni ludzi doznali krzywdy/ albo sprawa trafila do sadu, to nietrzeba wpisywac w N400. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Patipitts said:

Nie pomoge ilonka ale mam pytanie, jak sprawdzalas czy na twoim driving record masz cos wpisane? Ja teoretycznie spowodowalam stluczke ale zostalam wpisana jako uczestnik, zastanwiam sie jak to wyglada na moim driving record bo ubezpieczenie skoczylo do gory.

Ja akurat otwierzylam konto online na moim stanowym DMV i zamowilam przez internet certyfikowana wersje + wersje do podgladu. Zaplacilam chyba $11, moglam pobrac zalacznik online + wyslali mi poczta potwierdzona i podpisana kopie. (stwierdzilam, ze sie przyda na interview). Ja akurat robilam przez VA DMV, a moje wspomniane 2 mandaty dostalam jak mieszkalam w MD, ale wszystko bylo na tym jednym, wiec nie musialam pobierac 2 roznych rekordow z innych stanow. 

9 minutes ago, Roelka v.2 said:

Ja mialam jeden ticket za jazde skuterem w miejscu niedozwolonym dla skuterow. Dluga historia, nie ogarnelismy hiszpanskich przepisow i sie zgubilismy . :D Nie wspominalam o tym w N400. Wydaje mi sie ze jesli nie jest to jakas powazna kolizja/DUI/wypadek gdzie inni ludzi doznali krzywdy/ albo sprawa trafila do sadu, to nietrzeba wpisywac w N400. 

Moj ticket z NY jak dobrze kojarze dostalam z sadu, bo z tego co mi policjant tlumaczyl tak to u nich jest. Nie wiem czy dlatego, ze zlamalam prawo stanowe, czy dlatego, ze nie mieszkalam w NY, czy dlatego ze ten policjant byl naprawde strasznie niemily i ogolnie sie balam, ze mnie tam zastrzeli (serio, bardzo dziwne doswiadczenie mialam z tego zatrzymania). W kazdym badz razie, chyba wpisze w 23 YES, wytlumacze moje mandaty, dolacze driving record i tyle. Jak zapytaja na interview to wyjasnie, jak nie zapytaja to spoko, ale zeby nie bylo, wpisalam w aplikacje. Taki ze mnie dobry moral character.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...