Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz się nie mogę doczekać składania N400! 5 lat w usa styknie nam już za rok, wiec już ostatnia prosta… 

Skoro cały proces zajmuje wiele miesięcy to czy mogę złożyć wniosek już za wczasu czy dopiero jak już styknie dokladnie te 5lat po odjęciu wszelkich z usa wyjazdów?

i o co chodzi z tym „charakterem moralnym”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwczesniej 90 dni kalendarzowych wczesniej od daty wydania GC (+5 lat). Nie odejmujesz wyjazdow. To odejmowanie sie liczy przy physical presence, a nie residence. Physical presence ma byc 30 miesiecy, wiec jak wyjezdzalas na wczasy to sie nawet nie baw w matme.

Jak nie mialas stycznosci z policja, sadami itp. to sie "moralnie prowadzilas". Przynajmniej takie sprawialas wrazenie ;)

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Xarthisius said:

Jak nie mialas stycznosci z policja, sadami itp. to sie "moralnie prowadzilas"

Miałam styczność z policja taką, że dostałam mandat dwa razy :P ale to chyba nie wadzi? 
 
a co do dat to co to znaczy „od momentu dostania GC”? Pierwsze przekroczenie granicy było w styczniu 2018, polecieliśmy wtedy na tydzień do Ohio. Potem wrocilismy do Polski pozymykac tematy i na stałe wylecielismy do USA pod koniec maja 2018. Od wtedy siedzimy w usa non stop, pomijając jeden wyjazd na wakacje do PL na 3tyg i pare moich służbowych podróży poza usa, również krótkich. To mam odliczać czy nie? Czy liczyć te 5 lat od stycznia czy maja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, MeganMarkle said:

Miałam styczność z policja taką, że dostałam mandat dwa razy :P ale to chyba nie wadzi? 
 
a co do dat to co to znaczy „od momentu dostania GC”? Pierwsze przekroczenie granicy było w styczniu 2018, polecieliśmy wtedy na tydzień do Ohio. Potem wrocilismy do Polski pozymykac tematy i na stałe wylecielismy do USA pod koniec maja 2018. Od wtedy siedzimy w usa non stop, pomijając jeden wyjazd na wakacje do PL na 3tyg i pare moich służbowych podróży poza usa, również krótkich. To mam odliczać czy nie? Czy liczyć te 5 lat od stycznia czy maja? 

Datę od której liczysz 5 lat masz na GC, przy "resident since" - to będzie "residence" (styczeń). Czy odliczając wszystkie wyjazdy przebywałaś w USA 30 mięsięcy? (dla ułatwienia dodam, że 5 lat to 60 miesięcy...) Odpowiedź na to drugie pytanie liczy się do "physical presence". Nie muszą być ciągle.

Co do mandatów, to zależy za co :). Zwykle speeding tickets o iles tam (10-20 mph) to pikuś, ale jakby to było DUI albo reckless endangerment to juz inna sprawa (zdecydowanie "niemoralna").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...