Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

21 minutes ago, vlade said:

No i cała rodzina już obywatele. Moge spalić te segregatory papierów imigracyjnych z 20 lat? 

Mnie Ojciec nauczyl nic z "dokumentacji" nigdy nie wyrzucac. Raz juz nawyk sie przydal, bo musialem lokalnemu IRS udowadniac w 2020, ze w grudniu 2016 mieszkalem w TX. Do dzis mam umowe najmu I faktury za wynajem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Xarthisius said:

Mnie Ojciec nauczyl nic z "dokumentacji" nigdy nie wyrzucac. Raz juz nawyk sie przydal, bo musialem lokalnemu IRS udowadniac w 2020, ze w grudniu 2016 mieszkalem w TX. Do dzis mam umowe najmu I faktury za wynajem...

Ja mam z tym duży problem, obsesje.  Znaczy z wyrzucaniem starych papierów. Mam maile z czasu jak byłem studentem, mbox’y z Unixowego serwera który był dostępny tylko w trybie tekstowym. Mam ksera notatek dziewczyny z mojego roku, jednej z dwojga. Mam komputery z lat 80-tych — ale te przynajmniej zyskują na wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vlade napisał:

No i cała rodzina już obywatele. Moge spalić te segregatory papierów imigracyjnych z 20 lat? 

Porządki w papierach robię zazwyczaj między Christmas a Nowym Rokiem, wtedy nie pracujemy. Więc coś z tych kwitów pójdzie na przemiał. Może jednak zostawić wnukom, niech wiedzą że dziadkowi lekko nie było? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, vlade said:

Ja mam z tym duży problem, obsesje.  Znaczy z wyrzucaniem starych papierów. Mam maile z czasu jak byłem studentem, mbox’y z Unixowego serwera który był dostępny tylko w trybie tekstowym. Mam ksera notatek dziewczyny z mojego roku, jednej z dwojga. Mam komputery z lat 80-tych — ale te przynajmniej zyskują na wartości. 

To juz sie zalicza chyba jako digital hoarder :D 

Ja tak samo jak Roelka, wyrzucilam takie malo wazne rzeczy i zostawilam zatwierdzone petycje albo jakies dokumenty co sie moga przydac. Akurat dobrze ze zostawilam moja wypelniona petycje n400 bo kilka dni temu wypelnialam global entry i na kilka pytan mialam sciage :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, ilon said:

@czarex ja uzywalam tego:

https://www.visajourney.com/timeline/citlist.php?op5=5,10,11

Przefiltruj sobie zeby pokazalo Ci tylko twoje local CIS office. 

Dzieki. 

Wg tego są podane tylko 2 sprawy z El Paso z tego roku i przysięga była po miesiącu-dwoch... :/

Mozna do nich (USCIS) jakoś mejla napisać czy coś i się spytać co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, vlade said:

No i cała rodzina już obywatele. Moge spalić te segregatory papierów imigracyjnych z 20 lat? 

20 lat??? wow...

Jakim sposobem aż tyle?? 

U mnie pierwsze podejście do emigracji było w grudniu 2011 do Kanady... Mieszkałem tam do polowy 2015 a potem od lutego 2016 na zielonej karcie w USA... 20 lat temu to jeszcze w ogólniaku byłem i myślałem ze polska być moim przeznaczeniem i po co wyjeżdżać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, czarex said:

Dzieki. 

Wg tego są podane tylko 2 sprawy z El Paso z tego roku i przysięga była po miesiącu-dwoch... :/

Mozna do nich (USCIS) jakoś mejla napisać czy coś i się spytać co się dzieje?

Napisz do swojego US Representative. U mojej zony pomoglo i w ciagu dwoch tygodni sprawa ruszyla z kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, maverick96 said:

Napisz do swojego US Representative. U mojej zony pomoglo i w ciagu dwoch tygodni sprawa ruszyla z kopyta.

Dziś zrobili update online ze mam przysięgę 4 listopada. Więc można uznać kwestie za rozwiązana.

Mysle ze tyle to trwało (w sumie 4,5 miesiąca od interview do daty przysięgi) gdyż interwiev mialem w El Paso, a przysięga w Las Cruces... nie wiem dlaczego tak... autem bliżej mam do El Paso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update co do mojego interview z 6 października (aplikowałam 19 czerwca):

Cała rozmowa trwała max. 10 minut, miło i przyjemnie. Odpowiedziałam na wszystkie pytania (pierwsze 6, reszty już nie zadawali), i powiedzieli mi że poinformują listownie o terminie ceremonii w przeciągu kilku najbliższych tygodni. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...