Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, andyopole said:

3. Skladanie zeznan podatkowych bez wzgledy na miejsce pobytu. 

7 minutes ago, maverick96 said:

Zla strona to taka ze musisz rozliczac sie z podatkow nawet jesli nie zyjesz w USA. Za granica mozesz zarobic max 100k aby byc nie zaplacic podatku w US.

Serio? Tylko $$$ Was bola? A to, ze w razie WWIII bedziecie leciec kopac okopy na Ukrainie juz nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. Możesz w tym procesie podlegać tzw "exit tax" - czyli USA może Ciebie opodatkować jezcze raz na odejście.

A propos nie do końca wielu wie, że jak się jest posiadaczem zielonej karty przez 8+ lat i zrzeka się jej to też można podlegać temu "exit tax"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, Xarthisius said:

Serio? Tylko $$$ Was bola? A to, ze w razie WWIII bedziecie leciec kopac okopy na Ukrainie juz nie? :)

Ostatnio jechałem z kierowcą Ubera (Australijczyk), który od 35 lat jest tu na zielonej karcie. Zapytałem go czemu nie dokonał procesu naturalizacji udzielił mi dokładnie takiej odpowiedzi: Ponieważ nie lubi zwiedzać krajów typu Afganistan, Irak oraz, że Guantanamo nie jest jego ulubionym kurortem na Kubie. Myślę, że przesadzał bo miał grubo ponad wiek poborowy, ale w przypadku WWIII ten wiek też może ulec przesunięciu w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, andyopole said:

Rozumiem ze z w/w powodu  nie planujesz skladania aplikacji N400.  :P

Jeszcze mam 4 miechy zeby sobie to przemyslec, ale jednak Part 18 (Oath of Allegiance) mnie bardziej sklania do refleksji, niz potencjalne zoobowiazania wzgledem IRS. Jakos zawirowania historii jest mi latwiej sobie wyobrazic, niz to zebym w Polsce zarabial ponad kwote wolna od zagranicznego podatku.  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Army wystarczy zielona karta wiec w razie poboru podejrzewam ze posiadacze zielonych kart moge tez byc wezwani, jesli beda jakies krytyczne warunki. :p w koncu tez posiadacze zielonych kart do pewnego wieku musza sie zarejestrowac do selective service. Wiec gadanie ze brak obywatelstwa moze uchronic przed draftem... jest naiwne. :p 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcpear napisał:

Ostatnio jechałem z kierowcą Ubera (Australijczyk), który od 35 lat jest tu na zielonej karcie. Zapytałem go czemu nie dokonał procesu naturalizacji udzielił mi dokładnie takiej odpowiedzi: Ponieważ nie lubi zwiedzać krajów typu Afganistan, Irak oraz, że Guantanamo nie jest jego ulubionym kurortem na Kubie.

Jemu mogło też chodzić o to, że nie będąc obywatelem USA (i w razie jakichś nieoczekiwanych perturbacji) to zawsze może liczyć na oficjalną pomoc prawną swojego kraju (w tym przypadku Australii). A posiadając podwójne obywatelstwo (Australia oraz USA) to już nie ma przeproś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam w instrukcji "co trzeba zrobic po otrzymaniu obywatelstwa" bylo napisane ze trzeba o tym fakcie zawiadomic SSA. Dobrze pamietam? Urzedy automatycznie pewnie sie sie nie powiadamiaja miedzy soba, bo po co.

Trzeba tam isc ad personam czy da sie online?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, andyopole said:

Jesli dobrze pamietam w instrukcji "co trzeba zrobic po otrzymaniu obywatelstwa" bylo napisane ze trzeba o tym fakcie zawiadomic SSA. Dobrze pamietam? Urzedy automatycznie pewnie sie sie nie powiadamiaja miedzy soba, bo po co.

Trzeba tam isc ad personam czy da sie online?

 

U mnie (TN) trzeba bylo wyslac poczta certyfikat obywatelstwa do lokalnego SSA wraz z jakims tam dokumentem (nie pamietam dokladnie). Potem odeslali do mnie moj certyfikat wraz z nowa karta social security. Wydaje mi sie ze online nie da sie tego zalatwic. 

Osobiscie pewnie mozna sie umowic, ja zajmowalam sie tym jeszcze podczas lockdownu wiec lokalne SSA przyjmowalo dokumenty tylko via poczta. :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...