Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, margherita_s said:

Jaka książeczkę? Ja nie dostałam żadnej książeczki z pytaniami, sama je wydrukowałam z internetu.

Jak na odciski poszedłem to dali takie małe coś z pytaniami i odpowiedziami (większością) do testu...

Drukowane na cale USA bo nazwisk reprezentantów ze stanu nie było w odpowiedziach tylko żeby sprawdzić swój stan... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czarex napisał:

Jak na odciski poszedłem to dali takie małe coś z pytaniami i odpowiedziami (większością) do testu...

Drukowane na cale USA bo nazwisk reprezentantów ze stanu nie było w odpowiedziach tylko żeby sprawdzić swój stan... 

Tez liczylem na tę darmową książeczkę ale nie chcieli odcisków ode mnie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, andyopole said:

Dziękuję, już niepotrzebna. W tych egzaminach zastosowałem znaną powszechnie zasadę: 3Z.  :D

haha, najlepszy przykład egzaminu do zasady 3Z :)

15 hours ago, andyopole said:

Przy tylu nowych "sitizenach" musieliby wynająć ze stu sobowtórów. :D

Albo raz na miesiąc wszystkich do DC :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwólcie, że wrócę  do samego citizenship.  Jak wspomniałam, chodzę na ten darmowy kurs citi  (mnie i tak się nudzi, a do egzaminu jeszcze ho ho). Moi citi-nauczyciele nie znają odpowiedzi na wiele, nawet podstawowych pytań. Jako US-obywatele pewnie znacie odpowiedzi na poniższe. Podzielcie się, a ja zaniosę dalej do klasy.

1. co się dostaje jako dowód przyznanego obywatelstwa i kiedy,

2. czy i ile razy można się zrzec amerykańskiego obywatelstwa,

3. jakie są złe strony obywatelstwa

Nie wspomnę że kurs ma ogromne luki w nauczaniu historii (no ale nie będę zaśmiecać forum pytaniami o historię Ameryki ;) )

Dziękuję 

 

Edytowane przez andyopole
Ponumerowalem pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, everden said:

Pozwólcie, że wrócę  do samego citizenship.  Jak wspomniałam, chodzę na ten darmowy kurs citi  (mnie i tak się nudzi, a do egzaminu jeszcze ho ho). Moi citi-nauczyciele nie znają odpowiedzi na wiele, nawet podstawowych pytań. Jako US-obywatele pewnie znacie odpowiedzi na poniższe. Podzielcie się, a ja zaniosę dalej do klasy.

- co się dostaje jako dowód przyznanego obywatelstwa i kiedy,

- czy i ile razy można się zrzec amerykańskiego obywatelstwa,

- jakie są złe strony obywatelstwa

Nie wspomnę że kurs ma ogromne luki w nauczaniu historii (no ale nie będę zaśmiecać forum pytaniami o historię Ameryki ;) )

Dziękuję 

 

Jako dowod obywatelstwa dostajesz certyfikat naturalizacji.

Mozna sie zrzec amerykanskiego obywatelstwa ale potem moze byc problem z uzyskaniem go z powrotem. Na aplikacji chyba nawet jest pytanie o to czy kiedykolwiek zrzeklo sie obywatelstwa.

Zla strona to taka ze musisz rozliczac sie z podatkow nawet jesli nie zyjesz w USA. Za granica mozesz zarobic max 100k aby byc nie zaplacic podatku w US.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...