Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, vlade napisał:

U mnie nie oferują tego samego dnia. A nie odzywałem się bo w sumie przygody imigracyjne zakończyłem już lata temu, i gdyby ruscy nie uznali ze Ukraina nie ma prawa istnieć to pewnie bym się nawet nie ruszył po paszport kraju który ma własne głowice jądrowe.

Gdy ja aplikowalem (lipiec 2021) nikt o wojnie nie myślał. Głównym powodem było to że w lipcu 2022 kończyła mi sie ważność GC. Fee zbliżone więc wybór był prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/24/2022 at 12:23 AM, vlade said:

Trochę się ruszyli z tempem rozpatrywania wniosków. Papiery złożyłem 5 tygodni temu i właśnie miałem interview, przy czym data interview była ustalona już 3 dnia po wysłaniu wniosku. Teraz już tylko czekanie na przysięgę.

Super, dobre wieści! Ja aplikowałam tydzień temu. Mam nadzieję, że też będę krótko czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Nie wiem czy gdzies nie zgubili papierow mojej zony. Miala interview 5 sierpnia, koles sie przyczepil do mandatu (5 mil over 35, serio, znaczy bylo sporo wiecej ale tyle dostala od sedziego bez punktow), mowiac ze musi sprawdzic czy nie jechala po pijaku. Bo najwyrazniej zatajenie DUI skutkujace banem wydalawalo mu sie najbardziej prawdopodobnym wynikem drobnego mandatu.  Moze moja wyglada na stara pijaczke, nie wiem, w kazdym razie zaladowalem kwit z sadu na jej konto w uscis i mimo ze dostala papier "we cannot make determination now" tego samego dnia wieczorem status zmienil sie na "oath ceremony will be scheduled" i tak juz jest prawie miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vlade napisał:

Nie wiem czy gdzies nie zgubili papierow mojej zony. Miala interview 5 sierpnia, koles sie przyczepil do mandatu (5 mil over 35, serio, znaczy bylo sporo wiecej ale tyle dostala od sedziego bez punktow), mowiac ze musi sprawdzic czy nie jechala po pijaku. Bo najwyrazniej zatajenie DUI skutkujace banem wydalawalo mu sie najbardziej prawdopodobnym wynikem drobnego mandatu.  Moze moja wyglada na stara pijaczke, nie wiem, w kazdym razie zaladowalem kwit z sadu na jej konto w uscis i mimo ze dostala papier "we cannot make determination now" tego samego dnia wieczorem status zmienil sie na "oath ceremony will be scheduled" i tak juz jest prawie miesiac.

Mandatów drogowych się nie podaje w aplikacji N400. Chyba że się mylę. Ja w każdym razie nie podałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/30/2022 at 11:34 PM, andyopole said:

Mandatów drogowych się nie podaje w aplikacji N400. Chyba że się mylę. Ja w każdym razie nie podałem. 

A ja zaluje ze podalem. Pytanie jest sformulowane czy kiedykolwiek miales 'citation', wiec jakby wszystko sie liczy. Na formularzu na przysiege jest doslownie napisane czy miales mandaty drogowe od czasu interview.  Domyslam sie ze chodzi o CMT, ale diabli wiedza na jakiego imigranta w roli oficera trafisz (bo chyba to jest wymog do przyjecia do pracy), ktory uwaza ze celem jego zycia jest utrudnienie zycia kolejnym imigrantom. Az mi trudno uwierzyc ze to udowadnianie ze sie nie jest wielbladem juz sie skonczylo, przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Otoz...

10 marca 2022 złożyłem N400

26 kwietnia mialem biometryke

23 czerwca interview

Wszystko wyglada ładnie ale wciąż mam ten sam status online "Oath Ceremony Will Be Scheduled"...

Czy ktoś tez tyle czasu czekał na przysięgę (teraz koło 90 dni jest...)? Czy można coś "z tym" zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/30/2022 at 9:34 PM, andyopole said:

Mandatów drogowych się nie podaje w aplikacji N400. Chyba że się mylę. Ja w każdym razie nie podałem. 

Tych poniżej $500 się nie podaje z tego co słyszałem, tylko nadmienia podczas interview.

Osobiscie nie podałem, lecz mialem wydruki, ze wszystkie opłacone. Jak podczas interview powiedziałem ze "few speeding tickets" to kobieta machnęła ręką (dosłownie) i nie chciała oglądać nic. Bardziej zainteresowana była po pytaniu kiedy byłem ostatnio poza USA - więc odpowiedziałem, ze 3 dni temu - oczy zrobiła na odpowiedz, a jeszcze większe jak się spytała jak długo mnie nie było (padła odpowiedz około godziny)... bardzo szybko zrozumiała, jak powiedziałem ze knajpy u mnie na wsi są zamknięte na weekend, a do meksyku do knajpy mam 5 mil vs 35 mil do otwartej knajpy w USA... i sama zaczęła gadać, ze benzyna droga i elaborat strzeliła jak ona stara się oszczędzać na benzynie... LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...