Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, margherita_s napisał:

Update co do mojego interview z 6 października (aplikowałam 19 czerwca):

Cała rozmowa trwała max. 10 minut, miło i przyjemnie. Odpowiedziałam na wszystkie pytania (pierwsze 6, reszty już nie zadawali), i powiedzieli mi że poinformują listownie o terminie ceremonii w przeciągu kilku najbliższych tygodni. 

U mnie tez bylo tylko 6 pytan.  :D

 

Ale. Zaczynam sie zastanawiac dlaczego tylko w Oregon przysiega jest od razu tego samego dnia a wszyscy inni, jak dotad, pisza ze musza czekac tygodniami. Co jest przyczyna. Zwrociliscie moze uwage np. ile osob u Was zdawalo test na obywatelstwo tego samego dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andyopole said:

U mnie tez bylo tylko 6 pytan.  :D

 

Ale. Zaczynam sie zastanawiac dlaczego tylko w Oregon przysiega jest od razu tego samego dnia a wszyscy inni, jak dotad, pisza ze musza czekac tygodniami. Co jest przyczyna. Zwrociliscie moze uwage np. ile osob u Was zdawalo test na obywatelstwo tego samego dnia?

Ja mialam przysiege tego samego dnia. Doslownie pol godziny po interview  :p Myslalam ze jest to norma wszedzie. 

Ale tez ja mialam test/przysiege w konsulacie we Frankfurcie wiec moglam zakladac ze to inaczej wyglada w Stanach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roelka v.2 napisał:

Ja mialam przysiege tego samego dnia. Doslownie pol godziny po interview  :p Myslalam ze jest to norma wszedzie. 

Ale tez ja mialam test/przysiege w konsulacie we Frankfurcie wiec moglam zakladac ze to inaczej wyglada w Stanach. 

To jednak troszkę inny przypadek. Ile osób  zdawało test tego samego dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, andyopole said:

Zaczynam sie zastanawiac dlaczego tylko w Oregon przysiega jest od razu tego samego dnia a wszyscy inni, jak dotad, pisza ze musza czekac tygodniami.

Moja koleżanka z Maryland w zeszłym roku też miała przysiege tego samego dnia. Zdała test i zapytali ja, czy ma czas zostać na przysięgę, i została. 

Powiem szczerze, że też bym wolała wszystko jednego dnia, żeby już mieć z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/10/2022 at 4:51 PM, andyopole said:

Ale. Zaczynam sie zastanawiac dlaczego tylko w Oregon przysiega jest od razu tego samego dnia a wszyscy inni, jak dotad, pisza ze musza czekac tygodniami. Co jest przyczyna. Zwrociliscie moze uwage np. ile osob u Was zdawalo test na obywatelstwo tego samego dnia?

Slyszalem, ze czasem jest tego samego dnia. Nie wiem czym to warunkują. Chyba wszyscy woleliby tego samego dnia...

W poczekalni było chyba z 20 osób. Nie wiem czy na test czy po co innego. Kobieta co koło mnie siedziała w poczekalni tez miała ta śmieszna książeczkę z pytaniami więc zakładam, ze ona przyszła na test.

Myslalem, ze przysięga zawsze jest w tej samej lokalizacji co test (chyba ze przeprowadzka). Ale jak widać nie. 

 

W sumie będzie 8 miesięcy od wysyłki wniosku poczta do przysięgi, z czego tylko 3.5 miesiąca do interview. Więc generalnie szybko sadze.

Edytowane przez czarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, czarex said:

Slyszalem, ze czasem jest tego samego dnia. Nie wiem czym to warunkują. Chyba wszyscy woleliby tego samego dnia...

 

Tym czy jest w sadzie (jak w moim przypadku - byla jakies miesiac pozniej) czy na miejscu w biurze USCIS. Ta w sadzie jest troche bardziej uroczysta, zdjecia z sedzia po wszystkim, w zaproszeniu pisza zeby sie ubrac jak czlowiek (co niektorzy albo zignorowali, albo nie zrozumieli co sie do nich pisze) i ogolnie taka mala imprezka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile osob u mnie podeszlo do testu tego dnia. W kazdym razie zdalo go i przyszlo na przysiege 32 (policzylem) osoby, latwo bylo poniewaz krzesla byly ustawione po 10  w rzedzie. Organizowanie przysiegi w tym samym dniu jest chyba latwiejsze logistycznie dla organizatorow. Przez czas przerwy pomiedzy testami a przysiega wydrukowali nasze Certificaty. Gdy wchodzilismy oddawalismy GC i w tym samym porzadku nas usadzali na krzeslach. Po przysiedze, wreczenie Certificatow, rąsia, klapa, buzia, gozdzik (z powodow pandemicznych rąsia, gozdzik i buzia zostaly skreslone z programu) i poszli do domu. Chetni mogli sobie zrobic zdjecie przy fladze.  :D  Chyba juz nikt sie nie ludzi ze jest to jakies wielkie swieto dla beneficjentow, ot, czysta pragmatyka. Kiedys tu na forum jakis koles zawiesil sprawozdanie ze swojej przysiegi, przezywal jak mrowka okres. Wystroil sie w krawat ze Statua Wolnosci, jak dla mnie to juz przegiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...