Skocz do zawartości

Wyjazd do USA w wieku 18 lat


FishYT

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam aktulalnie 17 lat za rok bede juz pelnoletni i stad pytanie co robic zeby na stale zamieszkac w usa zaraz po ukonczeniu 18 lat i co zrobic zeby najszybciej zdobyc obywatelstwo? *przepraszam za interpunkcje ale mam oszukana klawiatur i nie da sie uzywac polskich znakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL "najszybciej zdobyc obywatelstwo". 

1. Obywatelstwa sie nie zdobywa. Najszybciej to 3 lata OD otrzymania zielonej karty. Tylko na to sie trzeba kwalifikowac. 

2. Jak zrobisz minimum research to wroc zadawac pytania. Sugeruje poszukac wiz studenckich albo loteria wizowa. Zakladam ze to beda twoje jedyne opcje wyjazdu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, FishYT said:

Siema, mam aktulalnie 17 lat za rok bede juz pelnoletni i stad pytanie co robic zeby na stale zamieszkac w usa zaraz po ukonczeniu 18 lat i co zrobic zeby najszybciej zdobyc obywatelstwo? *przepraszam za interpunkcje ale mam oszukana klawiatur i nie da sie uzywac polskich znakow

Tak jak wyżej - zrób research w internecie. Do USA nie da się tak po prostu wyjechać, i zamieszkać tam legalnie, do tego potrzebne są różne procedury.

Co do "oszukanej klawiatury" - klawiatura nie ma tu nic do rzeczy, ustaw sobie Polski jako jedna z opcji w ustawieniach klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, FishYT said:

Siema, mam aktulalnie 17 lat za rok bede juz pelnoletni i stad pytanie co robic zeby na stale zamieszkac w usa zaraz po ukonczeniu 18 lat i co zrobic zeby najszybciej zdobyc obywatelstwo? *przepraszam za interpunkcje ale mam oszukana klawiatur i nie da sie uzywac polskich znakow

Najszybciej to chyba byłoby szybko znaleźć męża/żonę Amyrkanina/Amerykankę. Mąż/żona sponsoruje Tobie Zieloną Kartę. Trwa to około 1.5 roku. Po tym czasie wylatujesz do USA, zamieszkujesz tam i 3 lata po tym zaczynasz staranie się o obywatelstwo. Tak na moje oko to w wyborch 2024 nie zagłosujesz choćby nie wiem co. Na 2028 powinieneś zdążyć. Zależy jak szybko znajdziesz małżonka / małżonkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, mcpear said:

Najszybciej to chyba byłoby szybko znaleźć męża/żonę Amyrkanina/Amerykankę. Mąż/żona sponsoruje Tobie Zieloną Kartę. Trwa to około 1.5 roku. Po tym czasie wylatujesz do USA, zamieszkujesz tam i 3 lata po tym zaczynasz staranie się o obywatelstwo. Tak na moje oko to w wyborch 2024 nie zagłosujesz choćby nie wiem co. Na 2028 powinieneś zdążyć. Zależy jak szybko znajdziesz małżonka / małżonkę

Troche hojny jestes :) Ja poznalam meza w 2012, procedure zaczelismy w 2016 o k1 a dopiero w tym roku w pazdzierniku moge skladac o obywatelstwo ;) oczywiscie zdaje sobie sprawe ze niektorzy szybciej sie decyduja na malzenstwo wiec te pierwsze 4 lata mozna skrocic do minimum aczkolwiek musze sie pochwalic ze moja droga imigracyjna jest raczej malo skomplikowana, wszystkie petycje sa szybko jak na uscis zatwierdzane (k1 5mcy od zlozenia do wyjazdy, aos 12mcy, roc 4mce) a dalej nie mam obywatelstwa :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Patipitts said:

Troche hojny jestes :) Ja poznalam meza w 2012, procedure zaczelismy w 2016 o k1 a dopiero w tym roku w pazdzierniku moge skladac o obywatelstwo ;) oczywiscie zdaje sobie sprawe ze niektorzy szybciej sie decyduja na malzenstwo wiec te pierwsze 4 lata mozna skrocic do minimum aczkolwiek musze sie pochwalic ze moja droga imigracyjna jest raczej malo skomplikowana, wszystkie petycje sa szybko jak na uscis zatwierdzane (k1 5mcy od zlozenia do wyjazdy, aos 12mcy, roc 4mce) a dalej nie mam obywatelstwa :p 

Dokladnie, troche to trwa. Moze OP uwaza ze jest mozliwosc zdobycia obywatelstwa od razu po przekroczeniu granicy? My tutaj glupie musimy przechodzic przez rozne procesy imigracyjne a mozna bylo od razu N400 wypelniac. :D

Mnie sie nie spieszylo i zajelo mi prawie 6 lat od k1 do obywatelstwa. :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee. Bo ci się nie spieszyło do obywatelstwa:
- pomiędzy 2012 a 2016 "zmarnowałaś" 4 lata,
- szłaś procedurą K-1 a nie procedurą wizy małżeńskiej - to jest proces, który z założenia "później" uczyni Ciebie obywatelm.

Wszystko zależy od priorytetów. Jednym może zależeć na szybkim obywatestwie a innym na szczęśliwym i trwałym małżeństwie - te cele mogą nie być zbieżne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Dokladnie, troche to trwa. Moze OP uwaza ze jest mozliwosc zdobycia obywatelstwa od razu po przekroczeniu granicy? My tutaj glupie musimy przechodzic przez rozne procesy imigracyjne a mozna bylo od razu N400 wypelniac. :D

Mnie sie nie spieszylo i zajelo mi prawie 6 lat od k1 do obywatelstwa. :p 

Mnie tu mija 12 lat i wciąż'm nie obywatel. :D Jakoś nie mam parcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FishYT napisał:

mam aktulalnie 17 lat za rok bede juz pelnoletni i stad pytanie co robic zeby na stale zamieszkac w usa zaraz po ukonczeniu 18 lat

Emigrować z kraju (gdziekolwiek i w jakikolwiek sposób) przed zdobyciem wykształcenia co najmniej średniego to w obecnych czasach nierozsądne i właściwie pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...