Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, kenadams said:

Hej, mam parę pytań co teraz muszę zrobić. Przewijały mi się jakieś posty, ale nie jest to dla mnie jasne.

  1. Skoro wjechałem do USA i podałem adres do znajomych, zakładam że tam wyślą GC bez względu na późniejsze zmiany adresu?
    1. a. Czy SSN wysyłają również na ten sam adres?
  2. Jeśli pierwszym moim miejscem zamieszkania jest hotel (mimo że tylko na tydzień) to czy powinienem zgodnie z prawdą złożyć AR-11 ze wskazaniem tego hotelu? Jeśli tak, to co podać jako poprzedni adres?
  3. Czy jeśli wracam za dwa tygodnie i będę mieszkał w dwóch różnych AirBnB, to składać te formularze AR-11 za każdym razem? W tedy ostatnim miejscem zamieszkania byłoby ostatnie AirBnB, przed powrotem do PL na < 1 rok.
  4. Czy moja żona (i dzieci) są traktowane osobno w USCIS, czy dla każdego z osobna muszę zakładać konto w USCIS i składać te formularze?

Excuse my ignorance.

1. Karta I SSN powinny przyjsc na adres, ktory podales jako "mailing address". Wypelniajac AR11 mozesz caly czas podawac ten Sam adres znajomych jako mailing.

2./3. Technicznie tak. Twoim pierwszym adresem jest to co podales na granicy.

4. Kazdy osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, danielwro said:

Ad. 4 ja musiałem dla każdego osobne konto założyć. Niby była tam jakaś opcja merge czy join ale mi się nie udało wszystkich jednym kontem załatwić.  
 

no i to co zrozumiałem, ze jak zależy Ci na paszporcie za kilka lat to powinno być „< 6m”

 

19 hours ago, Xarthisius said:

1. Karta I SSN powinny przyjsc na adres, ktory podales jako "mailing address". Wypelniajac AR11 mozesz caly czas podawac ten Sam adres znajomych jako mailing.

2./3. Technicznie tak. Twoim pierwszym adresem jest to co podales na granicy.

4. Kazdy osobno.

Dziękuję! Co do "< 1 rok", wiem że resetuje to okres do naturalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 9kk napisał:

Hej, zastanawiam się jakie dokumenty warto przetłumaczyć jeszcze w Polsce

  • zaświadczenie o niekaralności, odpis zupełny aktu
  • dyplom i suplement do dyplomu
  • świadectwo ukończenia liceum?

czy coś jeszcze zabieraliście ?

Dokumentacja medyczna (niekoniecznie tłumaczona). Np. zdjęcia rentgenowskie dentystyczne - dentysta o to pyta, bez nich tez da radę, ale jak coś wymaga ciągłości leczenia to warto załatwić przed wyjazdem, bo później to RODO, osobiście itp itd.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie chce pisać nowego tematu a w sumie zaliczam się pod 2022 DV. Wracam po półrocznym pobycie w PL do kompletnie innego stanu. Posiadam już wyrobiony SSN jak i GC, adres kontaktowy który podawałem na lotnisku wciąż mam w NYC, teraz lecę do CA. Po przylocie gdzie mam zadzwonić, żeby zmienić adres kontaktowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Hazetingen said:

Hej, nie chce pisać nowego tematu a w sumie zaliczam się pod 2022 DV. Wracam po półrocznym pobycie w PL do kompletnie innego stanu. Posiadam już wyrobiony SSN jak i GC, adres kontaktowy który podawałem na lotnisku wciąż mam w NYC, teraz lecę do CA. Po przylocie gdzie mam zadzwonić, żeby zmienić adres kontaktowy?

https://www.uscis.gov/ar-11

https://www.uscis.gov/addresschange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Justyna234 said:

Czy jest moze jakas stronka z salary calculator, gdzie wylicza konkretnie ile podatku w jakim stanie itp? 

O jakie podatki chodzi? Income tax, property tax, sales tax? Podatki nie tylko roznia sie od stanu do stanu, ale tez czesto od miasta do miasta, wiec wiekszosc kalkulatorow nie bedzie 100% dokladnych. 

https://wallethub.com/edu/states-with-highest-lowest-tax-burden/20494
https://www.kiplinger.com/taxes/state-tax/600893/state-by-state-guide-to-taxes
https://turbotax.intuit.com/tax-tips/fun-facts/states-with-the-highest-and-lowest-taxes/L6HPAVqSF

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wjeździe napewno nie potrzeba 3 dawki szczepienia na covid?
 
A propos wcześniejszych postów o adresach: Jeśli w przyszłości byśmy zmieniali adres zamieszkania to do 10 dni mamy obowiązek to zgłosić - wiadomo- ale czy wystarczy na formularzu i online czy fizycznie trzeba się pojawić w SSA? 

I Co zrobić aby napewno nie wysłali naszych fizycznych GC na adres podany w DS- podaliśmy adres przyjaciela, który już tam nie mieszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...