Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, drobne pytanie odnośnie badań lekarskich. Co prawda ja z kategorii rodzinnej, ale badania są te same :)

1. W wymaganiach jest podane, że na badania trzeba przynieść 4 kolorowe zdjęcia. Czy ktoś wie jakie to zdjęcia: wizowe USA czy standardowe paszportowe? Czy w ogóle te zdjęcia są faktycznie wymagane?

2, Czy na badania RTG, krwi i moczu trzeba przynieść jakiekolwiek dokumenty, czy wyłącznie paszport? Planuję zrobić je teraz, przynajmniej będą z głowy.

3. Co przynosimy na badania lekarskie u lekarza właściwego? Faktycznie wydruk DS, zdjęcia itd.? Czy wystarczy jedynie karta szczepień i paszport? (mój i dziecka). Mam zagwozdkę, jako że dodaję bobasa do swojej petycji, a nie miałam go uwzględnionego w pierwotnym o DS260. Jako że przez poród ominął mnie pierwszy termin spotkania, przez co ustalam nowy + wypełniam DS260 dla dziecka nie wiem, jak wpływa to na formalności...

"Każda osoba ubiegająca się o wizę musi przedstawić swój paszport w celu identyfikacji w każdym z punktów badań lekarskich, a dodatkowo przynieść cztery kolorowe zdjęcia. Należy przygotować numer sprawy imigracyjnej, kod kreskowy potwierdzający wypełnienie formularza DS-260, adres e-mail oraz adres w USA, gdzie zamierzają państwo przebywać."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, katlia said:

LOL.... poucz sie troche kto pisze prawa. Nie zadna agencja. Nie CDC. Nawet nie Secretary of HHS. Troche poducz sie jak dziala rzad amerykanski bo egzaminu na obywatelstwo nie zdasz. 

@katliawith all due respect, ale im dalej brniesz tym bardziej sie osmieszasz. Napisalem powyzej na podstawie jakiego prawa (wprowadzonego przez Congress, haha! chyba bym jednak zdal), dla przypomnienia INA 212(A) [1]. Secretary of HHS decyduje o tym, jakie szczepienia obowiazuja imigrantow, a pomaga mu w tym CDC, ktore mu podlega. 

[1] https://uscode.house.gov/view.xhtml?req=granuleid:USC-prelim-title8-section1182&num=0&edition=prelim

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, katlia said:

Nie wiem jak Ci odpisac kiedy ja podaje oficjalne zrodla + podstawe prawna, a Ty mi odpisujesz foxnews i axiosem... Tak wiem, ze uniwersytety wprowadzaja wymagania odnosnie boostera. Sam jestem pracownikiem uniwersystetu. Jak to sie ma jednak do zadanego w tym watku pytania co trzeba miec w Polsce na badaniach, aby uzyskac wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, katlia said:

Again, mozesz wybrac dowolny outlet medialny (nic nie mam do axiosa i foxnewsa cytowanego wczesniej), caly czas pytam jak sie to ma do formalnych wymogow stawianych imigrantom do USA?

Zarzucasz mi klamstwo, brak zrozumienia amerykanskiego prawa imigracyjnego, brak zrozumienia podstaw dzialania panstwa, a potem mi wklejasz losowe linki do doniesien medialnych odnosnie covida. Jak to sie ma do dyskusji?

Bylbym wdzieczny jakbys sie odniosla do meritum: kto ustala wedle Ciebie jakie szczepienia sa wymagane? Jakie sa obecne wymogi odnosnie szczepien dla osoby idacej dajmy na to jutro na badania lekarskie, aby uzyskac wize imigracyjna do USA?

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, katlia said:

Katlia - daj spokoj bo piszesz kompletnie nie na temat. Tak - booster jest potrzebny, jak sie ma jedna dawke Johnsona tez, nie zmienia to faktu ze nie ma to absolutnie nic do rzeczy w kwestii wymagan wjazdu jako imigrant do US.

W tej samej sytuacji jestem ja / moj pracodawca (a dokladnie bylylismy dopoki sad nie zawiesil executive order dla federal contractors w 10-ciu stanach) - wymagane byly dwie dawki Pfizer / Moderna albo jedna Johnsona zeby spelnic wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, katlia said:

Nie... tylko naiwnosc. Beda wymogi boosters. Tak samo jak teraz sa wymogi szczepien.

Udzielajac odpowiedzi ludziom na forum szukajacym porady odnosnie imigracji staram sie nie opierac na hypotheticals. Jak bedzie wymagany booster do medical w Warszawie jest duze prawdopodobienstwo, ze bede pierwsza osoba na forum, ktora o tym napisze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...