Skocz do zawartości

Paczka z Polski do USA


Agnieszkalove

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

Moja mama utknęła przez pandemię w USA (wyjechała na kilka miesięcy a została na prawie 2 lata) i musiałem jej dosyłać jej leki kardiologiczne i inne które regularnie przyjmuje.

Próbowałem przez fedex, tnt czy kurierów w stylu alekurier ale tam była tam odprawa celna i zwracali mi paczkę przez "niedozwoloną zawartość paczki".

Poczta polska przy paczkach wymagała deklaracji celnych, ALE nie przy listach poleconych. wiec tym sposobem udało mi się wysłać i dotarły bez problemu listem poleconym.

Jakież było moje zdziwienie gdy w tym tygodniu (październik 2021 ) otrzymałem przy próbie nadania listu na poczcie zieloną karteczkę CN 22 czyli deklarację celną.

Znacie jakiś sposób na obejście tego? Nie mogę wpisać tam leków bo to towar ogólnie zakazany. Innego towaru też nie mogę wpisać bo grozi jakaś kara za to w razie kontroli.

Czy z innych krajów można wysyłać listy (koperty bąbelkowe) bez odprawy celnej? Przez jakiegoś pośrednika może spoza  EU?

Proszę o rady bo sytuacja podbramkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam pare osob, ktore utknely tutaj z powodu Covida. Dawno wszyscy juz polecieli do Polski. Mama tez niech wraca. Leki, alkohol, bizuteria, tyton to przykladowe rzeczy, ktorych zaden kurier nie zabierze do przewozu. Takie sa reguly i koniec.

W USA tez sa leki na serce, niech odlozy troche z tygodniowki i sobie kupi. Generyki wcale nie sa jakos dramatycznie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, adam2020 said:

Proszę o rady bo sytuacja podbramkowa.

Probowales obejsc przepisy i teraz musisz zmierzyc sie z konsekwencjami. Ja bym sie generalnie cieszyla poki co, ze ani ty ani mama nie macie problemow natury kriminalnej. Bo wysylka lekow do USA  jest nielegalna...

Zastanawiam sie tez co to znaczy ze twoja mama utknela w USA z powodu COVIDa. Samoloty lataly pomiedzy USA a Europa regularnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Probowales obejsc przepisy i teraz musisz zmierzyc sie z konsekwencjami.

Zeby Cie "pocieszyc" dodam ze w przypadku takich kombinacji celno-regulaminowo-wysylkowych firmy kurierskie bardzo czesto wciagaja delikwenta na cos w rodzaju "czarnej listy". Wtedy wszystkie jego przesylki sa ogladane wnikliwiej. Bronia sie w ten sposob poniewaz urzedy celne, ktore wylapja takie cuda, niewylapane przez kurierow, wciagaja firmy kurierskie na swoja "czarna liste". A nikt nie potrzebuje zatorow na granicach ani negatywnej opinii. Po to sa wlasnie regulaminy przewozow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...