Skocz do zawartości

Języki obce a perspektywy zawodowe


Bamip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa ciepło,

mam na imię Bartek i chciałbym poprosić Państwa o porady, że się tak wyrażę zawodowo-emigracyjne. Mam wykształcenie ekonomiczne, posługuję się trzema językami obcymi - angielskim, niemieckim i rosyjskim - oraz 30 lat :) Czy znajomość języków jest ceniona na amerykańskim rynku pracy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno każdy przeciętny Amerykanin obdarzy Cię szacunkiem. Znajomość więcej niż jednego języka zawsze wzbudza tutaj podziw. Na rynku pracy natomiast są ludzie znający wszystkie języki świata więc nawet mimo perfekcyjnej znajomości obcych języków furory tu nie zrobisz. U mnie na czterech pracujących biegle rozmawiamy po niemiecku, litewsku, czesku, hiszpansku, niemiecku i rosyjsku. Nie licząc polskiego i angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Bamip said:

Czy znajomość języków jest ceniona na amerykańskim rynku pracy? 

Ogolnie... nie bardzo. Tak jak Andy pisze, wzbudzi szacunek, ale faktem jest ze te jezyki nie sa az tak potrzebne "na amerykanskim rynku pracy." Firmy wspolpracujace  z USA maja pracownikow ktorzy mowia po angielsku. Jest w USA dosyc europejczykow ktorych mozna zatrudnic na te specjalne pozycje ktore wymagaja jezykow.  Znacznie bardziej cenione sa specyficzne osiagniecia w twojej branzy i references, zwlaszcza jezeli one sa od innych of innych amerykanskich firm. Notabene najbardziej poszukiwane obce jezyki w USA to hiszpanski, arabski i chinski (mandarin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
25 minutes ago, Bamip said:

A podpowiedzcie mi proszę, jak jest z kwestią doświadczenia w branży IT? Od czasu założenia wątku dostałem zatrudnienie, czy po zdobyciu pół-rocznego doświadczeniabędzie to brane pod uwagę na rynku?

Polroczne lepsze niz zerowe ale ogolnie niewiele, bo jako takiego doswiadczenia to po pol roku nie masz. Jezeli pytasz z perspektywy bycia sponsorowanym to raczej kilku i wiecej letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie brane pod uwagę do czego?

Jeśli przyjedziesz do USA z Zieloną Kartą w kieszeni i będziesz szukał pracy to każdy epizod Twego życia zawodowego będzie jakoś brany pod uwagę

Jeśli szukasz sponsorowania przez pracodawcę na zieloną kartę to nie sądzę, że pół roku doświadczenia w branży IT coś zmienia. Poza tym doświadczenie  w branży IT to szerokie stwierdzenie: można instalować Windowsy, można samodzielnie programować serwisy, można zabezpieczać całe systemy i wyszukiwać samodzielnie dziur w zabezpieczeniach, można na 1000 chyba sposobów być "w branży IT". To jakby powiedzieć, że ten co miesza cement w betoniarce i architekt osiedli pracują oboje w "branży budowlanej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...