Skocz do zawartości

Pytania związane z zakupem nowego domu w osiedlu


Razem

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie nam napisać, na co uważać przy kupnie nowego domu? 
Jesteśmy nowi w US i chcemy kupić dom w osiedlu. Wiemy, że wybierając osiedle trzeba patrzeć na HOA i podatki. Ale np. nie wiemy jak spostrzegać szkołę która się w tym osiedlu ma wybudować i na co jeszcze zwracać uwagę, jeśli chodzi o sam dom, lub na coś o czym nawet nie pomyślimy bo nie zdajemy sobie sprawy. 
Będziemy wdzięczni za wszelkie porady.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz duże dzieci. Jak w wieku szkolnym to musisz sprawdzić rating szkoły w obszarze którym masz mieć dom. Jak nie chcesz posyłać do prywatnych szkół i polegać na szkołach prywatnych to szkoły powinny mieć rating 7/8+ (w skali 1-10).

Planujesz kupić nowy dom od firymy budującej? To w większości przypadków gwarancja ci wszystko pokryje.

W przeciwnym przypadku dobry realtor poprowadzi Ciebie przez wszystkie inspekcje (termity, wilogoć, konstrukcja, sprzęty itp). Na inspekcje powinieneś mieć około 14 dni podczas których możesz bezkosztowo wycofać się z transakcji. Sprzedający powinien wykupić przynajmniej roczny insurance na wszystkie sprzęty w domu (to chyba trzeba wpisać do umowy - ale o to też dobry realtor o to zadba)

Ja kupowałem dom zaraz po przylocie. Realtor jest nieodzowny, dobry realtor uczyni transakcję absolutnie bezproblemową.

Powinnaś znać HOA, lokalne podatki (poza property tax) i wszelkie opłaty wpływające na closing fees i później corocznie.

Przy zakupie opieka realtora jest dla Ciebie darmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to gdzie jest Twój potencjalny dom względem szkoły, czy na przykład nie przy ulicy, która prowadzi bezpośrednio do szkoły i będzie używana przez rodziców odwożących/odbierających dzieci. Większy ruch na ulicy przed domem nie wszystkim przeszkadza, ale jeśli Ty akurat z tych drugich... No i szkoła zawsze generuje trochę hałasu. Z plusów - bliskość szkoły będzie ceniona przez rodziców dziećmi jeśli kiedyś postanowisz sprzedać dom.

Z innych rzeczy - ja nie kupiłabym domu na rogu. Jakoś tak zawsze wypada, że jest dużo trawnika do koszenia/grabienia, a mało części prywatnej,

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Xarthisius said:

W tym wypadku jak sie szkola dopiero buduje to i tak nie ma to znaczenia...

Ale school district ma znaczenie... i jakosc pobliskich szkol. @Razem, wrzuc do google adres i 'school district'. Powinno byc sporo info na stronach danego districtu. Takze mozesz sprawdzic rankingi tu: https://www.greatschools.org/

Zgadzam sie z @mola ze szkola na tej samej ulicy co dom jest czesto negatywnie oceniana. Masz samochody i school bus-y pod nosem; rano i po poludniu korki, jezeli to high school to sporty wieczorem/na weekendach itp. 

Dobry realtor powinien sie dowiedziec/doradzic czy dom jest w osiedlu gdzie sa jakies/spore "assessments" (duze wydatki na osiedle za ktore placa wlasciciele.) -- Get itemized copies of monthly expenses showing what the HOA dues pay for. Ask about any plans to increase fees. Find out whether there have been special assessments in addition to the dues, and whether there are any upcoming special assessments for projects.

To moze byc szczegolnie jezeli osiedle jest stare, bo generalnie takie budownictwo jest marne, szystko zrobione jak najtaniej, takie domy moga sie szybko rozpadac, placi sie za ciagle prace. 

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Czy może ktoś kto W US mieszka dłużej niż 2 lata, może mi powiedzieć co mam począć odnośnie domu :unsure:
Mianowicie kończy się budować nowy dom, ale % kredytów poszły w górę, a domy podobne do mojego spadły o 100K. Nasz agent wysłał zapytanie do firmy czy nam cenę obniżą skoro inne domy spadają, ale wciąż nie wiemy co zrobić, czy mimo obniżki którą być może dostaniemy kupić ten dom, czy go nie kupować i zaczekać na to co się wydarzy ????
Jesteśmy nowi w US i naprawdę nie znamy rynku by wiedzieć jak postąpić :(, PROSZĘ podpowiedzcie choć trochę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...